Skocz do zawartości

Wędzonki


Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy się chwalą swoimi wędzonkami , a ja chcę pokazać co Pedro (mój osobisty mąż) robi prawie dwa razy w tygodniu. Amatorów na te wszystkie pyszności :tongue: : szynki , boczki , kiełbasy jest u nas wielu po obejrzeniu programu w telewizji.

 

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:tongue: normalnie ślinka leci , Gabi ty nie masz serca jest noc a o tej porze to się idzie spać a nie jeść :devil:

 

Gratulacje męża :grin:

 

TWA

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35548
Udostępnij na innych stronach

Szacuneczek, widać rączkę mistrzunia :-) I proszę zamieszczać więcej zdjęć, bo to mobilizuje i zagrzewa do pracy.

 

Chylę czoła

 

 

PS. A żeby nie było to jest tylko śniadanko do pracy dla kochanej żoneczki Gabi :grin:

Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35552
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gabi . Życzę smacznego , śniadanko zapewne wyśmienite . I o to właśnie chodzi , lepiej zrobić samemu niż za truciznę napychać portfele producentom .

 

Serdecznie i słodko pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35575
Udostępnij na innych stronach

ja chcę pokazać co Pedro (mój osobisty mąż) robi

Taki mąż to skarb. Wedzonki pachną na odległość i pobudzają wyobraźnię.

Gabrysiu, Skąd pozyskujecie mięso do tych wspaniałych wyrobów?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35576
Udostępnij na innych stronach

Gabrysiu, Skąd pozyskujecie mięso do tych wspaniałych wyrobów?

Jako dobrze zorientowany w temacie pozwolę sobie odpowiedzieć. Mięso kupujemy zawsze w jednej masarni w Pielgrzymowicach (Mirmax). Jest zawsze takie same. Cenowo średnio, bo np. za szynki (gotowe, wykrojone elementy) płacę 14,90. Kupiłem kiedyś taniej (po 12,50), w innej masarni, szynkę bez kości, z zamiarem samodzielnego wykrojenia poszczególnych mięśni na wędzonki. Jednak okazało się, że była tak fatalnie wykrawana, że wyglądała jakby pies świni d..ę wytargał. Nie można było nic wykroić, więc poszła na kiełbasę szynkową. Od tamtej pory kupuję tylko w tej jednej masarni, o której pisałem na wstępie.

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35577
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj w ubojni w Mszczonowie kupiłem szynkę 8,50/kg na miejscu za darmo rozebrali mi na czynniki pierwsze tak , że w domu nie miałem bałaganu przy rozbiórce. Połóweczkę jak rozbierają to biorą na przysłowiowe piwo. Rozbiór robią bardzo profesjonalnie bez zbytniego poszarpania mięsa tną na poszczególne rodzaje mięśni.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35580
Udostępnij na innych stronach

Gabi Ty to masz dobrze.. :grin:

A ja powoli się ogarniam z przeprowadzkowego bałaganu i mam nadzieję,że niedługo powędzę.Muszę tylko namierzyć jakąś ubojnię.

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35582
Udostępnij na innych stronach

witam

Pedro Ty bys sie tak sam nie pochwalil,zona sie wyreczasz a sam siedzisz

pocichutku jak czajnik :wink: Gabi tys mi smaka po jedzeniu jeszcze raz

zrobila :lol: podobaja mi sie te kabanoski boczus ladnie ladnie

slonecznie pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35587
Udostępnij na innych stronach

Pedro Ty bys sie tak sam nie pochwalil,zona sie wyreczasz a sam siedzisz pocichutku jak czajnik :wink:

Marku to nie wyręczanie się . :lol: Pedro z natury jest skromny , a ja chcę go pochwalić za pracowitość i zdolności. :grin: A co :wink:!?
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35606
Udostępnij na innych stronach

Ty Wnuczka nie słuchaj, on tak z zazdrości :devil:

A na widok tych cudnych wędzonek ślinka leci :tongue: :grin: :grin:

Podjadającym farsz skrytożercom mówimy NIE!!!

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-35616
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, wczoraj wędziłem wyroby szyki, balerony, polędwice i boczki, mięsko zapeklowałem 10 dni wcześniej, ponieważ zwykle peklowałem 2 tygodnie, tym razem dokonałem nastrzyku oraz usunąłem z zalewy wszystkie przyprawy za wyjątkiem ząbków czosnku, mięsko peklowało się na balkonie. W piątek opłukałem w zimnej wodzie i wykorzystałem zakupioną na Zlocie WB siatkę.

Z najgłębszego miejsca wykroiłem kawałek mięsa i sprawdziłem smakowo słoność, okazała się odpowiednia. Tak przygotowane porcje powiesiłem na noc na balkonie do obcieknięcia, a w sobotę rano całość przeniosłem do garażu, gdzie poddałem osuszaniu farelką przez dwie godziny.

Następnie zabrałem wszystko do wędzarni, gdzie po wytworzeniu żaru wędlinki obsuszałem przez godzinę. Po tym czasie dołożyłem drewna akacjowego i wędziłem gęstym dymem w temp. 45-50 oC, polędwicę wyjąłem po 2 godzinach wędzenia, natomiast szynki, balerony i boczek pozostawiłem jeszcze na godzine.

Ponieważ wędliny będą dopiero potrzebne na święta, całość zamroziłem, za wyjątkiem jednego baleronu który poddałem parzeniu.

Zwarzyłem baleron i ustaliłem czas parzenia (1.95 kg x 50 min = ok. 90 min wraz z 15 min zaparzeniem w temp. 100 oC) tak więc włożyłem baleron do wrzątku na 15 min a następnie dolałem zimnej wody by otrzymać temperature 80-82 oC, w tej temperaturze baleron się parzył przez pozostałe 75 min. Pilnowałem temperatury włączałem, to wyłączałem palnik gazowy, wreszcie wywiesiłem baleronik na balkon celem wychłodzenia.

Wyszedł nam bardzo dobry baleron, ładnie wybarwiony, soczysty i wyśmienity w smaku, sądzę, że miało na to wpływ, krótsze niż dotychczas wędzenie, zmiana drewna z olchowego (goryczka) na akacjowe oraz pilnowanie temperatury parzenia do 82 oC.

 

 

 

A tak przy okazji dzisiaj zakupiłem na targu w Płońsku beczułkę dębową na trunki, były trzy rodzaje wielkości, ja zakupiłem średnią na ok. 15 litrów, zapłaciłem 200 PLN.

 

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-46794
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja pierwsza nieśmiała próba uwędzenia czegokolwiek w wędzarni Grzegorza.

Peklowanie przyspieszone 3 dni + nastrzyk, obsuszanie 14 godzin w lodówce + 1h w wędzarni.

Wędzenie 3 godziny temp 50-60 stopni

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-47630
Udostępnij na innych stronach

Peklowanie przyspieszone 3 dni + nastrzyk, obsuszanie 14 godzin w lodówce + 1h w wędzarni.

Wędzenie 3 godziny temp 50-60 stopni

Tym razem się udało, następne też będą udane. :grin:

idę napić się herbatki.
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-47631
Udostępnij na innych stronach

Wdw , obyś był dobrym prorokiem.

Co prawda z pierwszej szynki jestem naprawdę zadowolony - to jednak w styczniu szykuje się pełny wsad wędzarni. I oby tylko wtedy wszystko poszło równie dobrze. :grin:

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-47667
Udostępnij na innych stronach

Wdw , obyś był dobrym prorokiem.

Co prawda z pierwszej szynki jestem naprawdę zadowolony - to jednak w styczniu szykuje się pełny wsad wędzarni. I oby tylko wtedy wszystko poszło równie dobrze. :grin:

Demon, z pomocą "stronki" musi wyjść dobrze.

 

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-47669
Udostępnij na innych stronach

Gonzo , to jak uwędzone są Twoje wyroby - ok :grin: To jak ułożone- ok :grin: , ale w to że tak równo tą szynkę pokroiłeś - NIE WIERZĘ !!!! :tongue:

Photoshop czyni cuda :wink:

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-47670
Udostępnij na innych stronach

Photoshop czyni cuda

No właśnie demon! Widzę, że fotografia nie jest Ci obca. Powiedz mi czy jesteś w posiadaniu namiotu bezcieniowego, bo fotka Twojej szyneczki wygląda jak z reklamy?

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-47676
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Demon, krojenie i układanie było robione na wariata przed sobotnim Andrzejkowym "laniem wosku" :grin:

Kolorek wyrobów, może nie jest taki ładny jak Twojego wyrobu ( nie piszę szyneczki, bo zaraz "jajcarze" podchwycą ), ale w realu jest dużo intensywniejszy.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/1600-w%C4%99dzonki/#findComment-47679
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.