Skocz do zawartości

Ostrzenie sitek i nożyków w domowych warunkach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie albo piszemy o prawidłowym sposobie ostrzenia albo .... no właśnie.

Co ma wspólnego ostrzenie z blenderem i kutrem.

 

Tak jak pisze Dziadek, każdy inny sposób ostrzenia jest tylko na chwilę i wcale nie musi przynieść poprawy.

Jeśli takiego ostrzenia podejmie się techniczny laik, to zamiast naostrzyć stępi nóż.

 

Zdaję sobie sprawę że magnesówki nie stoją na każdym rogu, ale w każdym nawet mniejszym mieście istnieją punkty dorabiania kluczy, które świadczą także usługi ostrzenia noży i sitek.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miro, pogadamy na zlocie.

 

A tak nawiasem pokaż mi punkt z dorabianiem kluczy z szlifierką ze stołem magnesowym.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak pozostał na nic porady, jaki znaleźć sposób by przekonać że białe jest białe. Pozdrawiam.

Rozmawiać Dziadku rozmawiać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak pozostał na nic porady, jaki znaleźć sposób by przekonać że białe jest białe.

 

Dobrze że udało mi się kupić dobre jakościowo nożyki i sitka i na moje ilości wyrobów starczą mi na długo to jest po pierwsze , po drugie , mam swoje zdanie co mam zrobić z tępym nożykiem i sitkiem , czyli oddaję do ostrzenia do profesjonalnej firmy na profesjonalne urządzenia tam gdzie są ostrzone takie rzeczy . Nigdy nie podejmę się ostrzenia pilniczkiem do paznokci względnie na papierze wodnym na szybie :smile:

 

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzyłem kiedyś sitko na szybie papierem wodnym. Po godzinie pracy i zużyciu sześciu arkuszy sitko tylko trochę było zeszlifowane, co było widać po kolorze szlifowanej płaszczyzny. Teraz oddaję do ostrzenia na warsztat przy kopalni, gdzie mają magnesówkę i nie ma problemu.

W związku z tym jako czwarty przyłączam się do przedmówców :grin: .

Podpowiem jeszcze, że magnesówki mają w warsztach naprawiających głowice samochodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując i będąc złośliwym dodam że "alternatywne" ostrzenie noży i sitek do maszynek można porównać do ostrzenia przeciwległej krawędzi zwykłego noża do krojenia mięsa.

Poprawia humor, wzmacnia mięśnie ręki, nie tępi noża ALE NA PEWNO NIE WPŁYWA NA OSTROŚĆ NOŻA. :tongue:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem jeszcze, że magnesówki mają w warsztach naprawiających głowice samochodowe.

Prawdziwi mechanicy wyrównują głowicę na płycie traserskiej przy pomocy sproszkowanego korundu i oleju. Na magnesówce wyrównują lenie mające małe pojęcie o naprawie głowic. Sitka i noże najdokładniej też wyrówna się takim sposobem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem jeszcze, że magnesówki mają w warsztach naprawiających głowice samochodowe.

Na magnesówce wyrównują lenie mające małe pojęcie o naprawie głowic.

Wnuczku !! Nie mam pojęcia do czego służy magnesówka w warsztacie naprawiającym głowice samochodowe. Napisałem tylko, że takowe maszyny mają w takich warsztatach, gdyż widziałem na własne oczy. Być może świadczą usługi w zakresie ostrzenia sitek i noży w maszynkach do mięsa wśród okolicznych zadymiaczy takich jak ja :tongue: :grin: . To tak w chwilach, gdy nie mają zleceń w zakresie naprawy głowic samochodowych. :devil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaogniać tematu, ale trochę od niego odbiegnę. Koledzy szlifierki magnesowe wcale nie powstały do tego by ostrzyć Wasze-nasze śmieszne nożyki i sitka. Ktoś zapewne wpadł na pomysł, że można to na tym naostrzyć. Jak ostrzono jak nie było magnesówek? Ja mam sita do maszynki Alexanderwerk i sita nie były ostrzone na magnesówce tylko na szlifierce rotacyjnej. A to oznacza, że nie tylko magnesówka się do tego nadaje.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostrzono jak nie było magnesówek?

 

 

Może tak :question: Albo na kamiennych schodach :question: :smile:

 

A jeszcze dawniej to nie ostrzono bo nie było sitek . Krojono wszystko nożem :smile:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.