Skocz do zawartości

zimowe wędzonki berniego


berni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W pięknej zimowej scenerii przyszło mi wędzić w sobotę :grin:

 

Wygrzewanie zadymiacza prawie 2 godziny :rolleyes: ale bez tego ani rusz

 

"Para buch, koła w ruch" i jedziem z koksem :lol:

 

Nie obyło się bez wspomagania :grin:

 

Boczku nie parzyłem - wędziłem go dłużej.

Szynkę obgotowałem przez 10min i następnie parzyłem z polędwicą i baleronem.

Spróbowałem dopiero dzisiaj rano po wystygnięciu. A oto efekty :thumbsup:

 

Po odkrojeniu piętki

 

i w całym przekroju

 

W tle szarlotka mojej żony, też bardzo :thumbsup:

 

Pozdrawiam

Dogoń swoje marzenia.

Berni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odkrojeniu piętki

i w całym przekroju

Qrcze widzę, że masz co jeść :thumbsup: :thumbsup: oj masz, bardzo ładne :clap:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczku nie parzyłem - wędziłem go dłużej.

................................................................................

Spróbowałem dopiero dzisiaj rano po wystygnięciu. A oto efekty

Boczuś jest najlepszy zaraz wyjęty z wędzarki a przy takim karmniku to ho, ho :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki Wszystkim Zadymiaczom za komentarze.

Rzeczywiście wędzonki wyszły :thumbsup: , dzieciaki i żonka się zajadają, a i "sępy" sąsiedzi się zlecieli na degustację, tak że mam kolejną robotę - ale tak bardzo przyjemną - przed Świętami.

Karmnik - "wspomagacz" dostałem kiedyś od sąsiada - to miejsce wydało mi się jak najbardziej odpowiednie i uwierzcie mi jest naprawdę praktyczne :grin:

Dodatkowo na tyłach wędzarni chcę powiesić drewnianą szafeczkę - schowek na "szkło", sztućce i tp. - zawsze dobrze mieć wszystko pod ręką :grin:

 

Pozdrawiam z dymem

Dogoń swoje marzenia.

Berni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetnego pomysłu na wędzarnię, w mojej brakuje właśnie tego coś ? :rolleyes: :thumbsup: to znaczy "karmnika". Jak skończę dokumentację to postaram się przesłać kilka zdjęć. :clap:

Pozdrawiam :thumbsup: Janusz

 

Może kiedyś nauczę się zadymiać a wtedy ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zigo

 

Niestety nie mam, ale wzorowałem się na projekcie kolegi z forum

projekt Wojtka Minora

 

Zewnętrzne różnice:

- u mnie brak schowka pod komorą ponieważ na kanał dymny wykorzystałem kształtki ceramiczne kominowe o przekroju kwadratu, o boku 20cm i zrobiłem grubą izolację z keramzytu więc nie miałem już szerokości żeby zrobić schowek

- daszek mam krótszy, tylko nad komorą

- całość to odbicie lustrzane projektu Marka

 

Zachowałem wymiary obrysu zewnętrznego oraz ilość warstw cegieł. Niektóre rzeczy modyfikowałem względem posiadanych już materiałów. Projekt jest dość dokładnie rozpisany więc powinieneś dużo skorzystać. Proponuję żebyś tylko komorę wędzarniczą wyłożył od wewnątrz boazerią drewnianą - skróci to znacznie czas wygrzewania komory - ja żałuję, że tego nie wykonałem, a zrobione na wymiar ruszta z kwasówki nie zmieściłyby się już do wędzarni.

Dogoń swoje marzenia.

Berni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Berni

 

Do czegoś podobnego będę właśnie dążył. Zostało mi sporo resztek budowlanych po budowie swojej chałupy i na wiosnę chciałbym je chociaż po części wykorzystać do postawienia jakiejś zgrabnej wędzarni. A że wieczory teraz długie to jest czas aby coś z grubsza zaprojektować. A póki co szykuje się do sobotniego wędzenia w beczce.

 

Pozdrawiam

Zigo

ZIGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zigo

 

Niestety nie mam, ale wzorowałem się na projekcie kolegi z forum

projekt Wojtka Minora

 

Zewnętrzne różnice:

- u mnie brak schowka pod komorą ponieważ na kanał dymny wykorzystałem kształtki ceramiczne kominowe o przekroju kwadratu, o boku 20cm i zrobiłem grubą izolację z keramzytu więc nie miałem już szerokości żeby zrobić schowek

- daszek mam krótszy, tylko nad komorą

- całość to odbicie lustrzane projektu Marka

 

Zachowałem wymiary obrysu zewnętrznego oraz ilość warstw cegieł. Niektóre rzeczy modyfikowałem względem posiadanych już materiałów. Projekt jest dość dokładnie rozpisany więc powinieneś dużo skorzystać. Proponuję żebyś tylko komorę wędzarniczą wyłożył od wewnątrz boazerią drewnianą - skróci to znacznie czas wygrzewania komory - ja żałuję, że tego nie wykonałem, a zrobione na wymiar ruszta z kwasówki nie zmieściłyby się już do wędzarni.

 

Witam ,

 

Zapomniałeś o najważniejszej , ale jakże istotnej różnicy a mianowicie upojniku :lol:

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.