Skocz do zawartości

Tusiaczkowy sprzęcior


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tu nie chodzi o to do jakiej wysokości zgnieciesz tylko o to CO a przede wszystkim ILE tego czegoś (czyli osocza) dasz radę prasą wycisnąć  :cool: Im większy nacisk tym więcej wyciśniesz. praw fizyki Pan nie oszukasz  :laugh:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jeszcze byś mógł zrobić inaczej - orientacyjnie wylicz ile wyjdzie jedna praska +/- te 50PLN, rzuć cenę i myślę że 8 śmiałków znajdziesz.

No i tak jak sugeruje tusiaczek - w miejsce tych 2 docisków zrobić jeden pałąk, a siłownik każdy sobie dokupi we własnym zakresie - bywają takie do 2 ton w Lidlu - ja wiem że Sławek powie że 5 ton to jednak jest to, ale... 2 tony też mogą być.

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu jak już coś robię to robię solidnie. W każdym bądź razie staram się tak robić. Moim zdaniem koszt zrobienia pałąka jest niższy niż tych trzech docisków śrubowych a wydajność znacznie lepsza. Ale oczywiście każdy robi jak mu wygodniej. 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten ten temat i pomyślałem że mogę pomóc, ale nie chcę się narzucać.

Wykonując pałąk nie wykroi się 8szt kompletnych prasek z arkusza blachy 1,25 x 2,5 m- może 5szt, nie liczyłem.

Gdyby zaszła taka potrzeba to policzę.

Grzegorz- pozdrawiam całą WB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czytałem ten ten temat i pomyślałem że mogę pomóc, ale nie chcę się narzucać.
 Nie obrażaj się bo nie ma o co  :) Ja rozumiem że starasz się zminimalizować koszty robiąc te opaski z pozostałych skrawków materiału ale moim zdaniem nie tędy droga. Akurat nie w tym przypadku gdzie siła docisku musi być dużo większa niż uzyskana przez docisk śrubowy. To ma być prasa z odpowiednio mocnym dociskiem a nie coś na kształt szynkowara... Tak jak pisałem nikt nikogo do niczego nie zmusza i zrobisz tak jak chcesz ale MOIM zdaniem to nie to samo. Oczywiście zawsze mogę się mylić  :rolleyes:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu zastanawiałem się z kolegą ziezielonym nad rozwiązaniem najprostszym i najtańszym w wykonaniu - nie mam narzędzi, ale mogę coś zasugerować - opcja która byłaby dobra wg. mnie do robienia tych wędlin ale i do przechowywania.

Zamieszczam taki prosty szkic odręcznie zrobiony ołówkiem. Idea jest taka aby dwa takie same profile chowały się jeden w drugi, na czas przechowywania, a gdy chcemy je użyć jako pracy obracamy jeden względem drugiego o 90 stopni i wsuwamy jeden w dugi. Mamy coś na kształt praski Sławka tylko że z dwoma pałąkami i praskę o podstawia kwadratu. Zarówno jeden jak i drugi arkusz wymagałby pospawania tylko w jednym miejscu. Nie trzeba by było wiercić blachy bo soki wyciekałyby przez szpary jakie by były utowrzone przez profile, a samą praskę jej sztywności nadawałyby przekładki które dociskałby siłownik.

Czy ktoś potrafi sobie to wyobrazić i naszkicować przestrzenny obraz.

 

post-45680-0-06109200-1416782386_thumb.jpg

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, moja wyobraźnia jednak tak daleko nie sięga i nie kumam idei  :laugh:


Sylwek rozrysuj to może jakoś przestrzennie bo tak to ni chu chu...


PS.

Skumałem !!! Ale mam jedno pytanie... Jak wsadzisz siłownik i jak będziesz nim operował przez te szparki w profilach. Nawet nie o samo pompowanie mi chodzi bo to można wąską rurkę ale np. jak odkręcisz zaworek żeby opuścić siłownik? Moim zdaniem za mała przestrzeń.

Poza tym dochodzi jeszcze jeden aspekt. Niepospawane a więc i nieusztywnione dwa profile jak by nie było o kształcie obręczy (tylko kanciatej) pod wpływem nacisku wygną Ci się w jajo  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek to co jest na kartce jest widziane z góry, a na pierwszym rysunku element jeden wsunięty w drugi do przechowywania.

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już skumałem. Popatrz wyżej na moje wątpliwości odnośnie operowania podnośnikiem ale co ważniejsze sztywności konstrukcji.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jedynie jest problem z zamocowanie podnośnika w tej konstrukcji, ale można tak wyregulować otwór w tych 2 elemetach aby można było operować dźwignią do pompowania tego podnośnika.. Można by było też wszystko złożyć do kupy w jednym elemencie (mięcho, przekładki,podnośnik) a potem wsywasz to w ten drugi element i pompujesz podnośnik :)

Ja myślę Sławek że same przekładki nadałyby już sztywności tej konstrukcji - to one mogłyby być nie płaskimi płytami tylko z powywijanymi bokami (jak płaska blacha do pieczenia ciasta) i to te boki w tych blachach (sztuk 2-3 nadałyby takiej sztywności że ta konstrukcja tak łatwo by się nie złożyła, a koszty byłyby niewspółmiernie niższe (bo wystarczy jeden spaw, a nie 4 na każdym boku).

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a myślę Sławek że same przekładki nadałyby już sztywności tej konstrukcji - to one mogłyby być nie płaskimi płytami tylko z powywijanymi bokami (jak płaska blacha do pieczenia ciasta) i to te boki w tych blachach (sztuk 2-3 nadałyby takiej sztywności że ta konstrukcja tak łatwo by się nie złożyła,
Sorry Sylwuś ale nie ma tak łatwo  :) Ja mam pudło z blachy 3 mm pięknie pospawanej, przekładki z blachy 4 mm wygięte w rynienkę jak piszesz a mimo to mi się konstrukcja wygina w miejscu uchwytu pałąka... Blacha kwasówka jest relatywnie miękka a siły jakie tam działają bardzo duże. 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba Sławek spróbować - jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział, będziesz tylko przypuszczał. Może kolega który ma dostęp do blachy pokusi się o taki prototyp i przetestuje?

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to jestem po ostatecznych testach nowego napędu  :)

Nadziałem jednorazowo 10 kg wojskowej, 5 kg kabanosów i 5 kg frankfurterek. Napęd się nawet nie zasapał  :laugh:

Jeszcze tylko zmienię fabryczny lejek na węższy i dłuższy i będzie można napierać z tym koksem  :cool: 

 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo iście zajebiste, żem się tak kolokwialnie wyrażem. Normalnie szum wiatru w uszach. Gratulacje za wytrwałość.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to ja bardzo postępowy jestem

 

TY NIE TYLKO POSTĘPOWY ALE I POMYSŁOWY. BRAWO  :clap:  :clap:  :thumbsup:  :thumbsup:  :D 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/
fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio u kuzyna we firmie dojrzałem coś co zbudziło mój zachwyt... Do tej pory pakowałem mięso w siatki za pomocą tzw sztucera z rury PCV 110 mm a tutaj znalazłem coś chyba pokrewnego bo nazywa się traper  :)  Dzięki temu rozszerzeniu o niebo łatwiej wchodzi  :cool:

Kosztuje równie fajnie bo niecałe 5 złociszy  :)

 

post-44979-0-45848300-1420832997.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio u kuzyna we firmie dojrzałem coś co zbudziło mój zachwyt...

 

Traper kiblowy nie wzbudza mego zachwytu - ciekawe po ile go sprzedajemy, muszę się rozejrzeć po dziale....  :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio u kuzyna we firmie dojrzałem coś co zbudziło mój zachwyt...

 

Traper kiblowy nie wzbudza mego zachwytu - ciekawe po ile go sprzedajemy, muszę się rozejrzeć po dziale....  :cool:

 

Zrobisz inwentaryzację będziesz wiedział :)

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traper kiblowy

Nie żeby to cokolwiek zmieniało ale to chyba nie kiblowy... 110/125 to żeliwo-PCV  :)  W sumie mnie to lotto - grunt że działa zdecydowanie lepiej niż zwykła prosta rura  :tongue:

 

 

Zrobisz inwentaryzację będziesz wiedział

 

Mnie się wydaje ze wystarczy jak do komputra zajrzy  :cool: Inwentaryzacja dla jednej rureczki to lekka przesada  :laugh:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejne sprzętowe eksperymenta  :cool:

Jakiś czas temu znabyłem sobie taki większy szynkowar. Recz fantastyczna obarczona jedną małą wadą - pojemność ca 3 kg. Robiąc trzeba więc się albo z kimś podziałkować albo mrozić. Wpadłem więc na pomysł aby owo cudeńko podzielić na dwa szynkowary... wtedy będzie pojemnościowo idealnie - na jedną szynkę myszkę albo goloneczkę  :tongue: I można robić dwa asortymenty za jednym razem  :)

Po prostu przeciąć w połowie  :cool: Kolega własnie dorabia mi na CNC dwie ścianki do wspawania w miejscu przecięcia i dwa uchwyty z zapadkami do wstawienia. Jedyny dylemat jaki mam to czy jak zostanie po jednej sprężynie dociskowej na szynkowar to wystarczy? Na mój nietechniczny gust powinno być dokładnie to samo bo nacisk rozłoży się na o połowę mniejszą powierzchnię...

 

 

post-44979-0-71358500-1421150387_thumb.jpg

(zdjęcie z sieci bo mój pojechał jako wzorzec na CNC)

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.