Skocz do zawartości

Baca kombinuje


Baca

Rekomendowane odpowiedzi

 

  Dawno już nic nie pokazywałem, ostatnimi czasy popełniłem ot taki salcesonik często w moim rejonie zwany cwaniaczkiem.

 

 

A ja poproszę o przepis na CWANIAKA !

 

Wygląda mi na wartego grzechu popełnienia.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj każdy cwaniak według mnie jest wart popełnienia, ten akurat jest autorstwa naszego kolegi Arkadiusza i jak zwykle "ulepszany"czyli kombinowany :blush: przez autora tegoż wpisu, jednakże "ulepszany"lepiej brzmi :D a czy za tym idzie smak nie wiem w każdym razie jest to mój smak bacowy, więc po przepis do Arka proszę :facepalm:

A Pana klepię namiętnie  :laugh: 

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALA  BIAŁA 

 

                  Dlaczego ALA biała no bo jak zwykle kombinowałem a tym razem nie na samej soli tylko na pekli  :blush: no cóż lubię kolorek mięska, a to kilka fotek z produkcji dzisiejszej oczywiście farsz robiony był wczoraj wieczorem.

post-51638-0-22530900-1407645187_thumb.jpgpost-51638-0-12837300-1407645214_thumb.jpg

 

A tak jakby przy okazji polecam te jelita z Żukowa kiedyś bywało rożnie teraz powiem są ok może ta informacja komuś się przyda, dostać je można w Tesco za 7,99  :D

 

post-51638-0-26161200-1407645235_thumb.jpg

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Baca, tłuściutka, ale fajna!

Nie jest tak tłuściutka jak wygląda robiłem z obrzynków polędwicy i 1kg boczku i to niezbyt tłustego, uważam , że co jak co ale biała nie może być chuda, z za życzenia dziękuję :D

 

 

A gdzie przekrój?

Jak zrobię zdjęcie to wstawię, wiesz ja jakoś się nie upieram coby biała była szara a pekla 50/50 z solą  :)

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że głód kiełbasy zagląda w oczy więc czas coby popełnić znowu jakąś kiełbaskę. Wybór jest wielki, ale że jestem z natury leniwy nazwijmy to umownie wygodny popełniłem kiełbaskę która nie wymaga wielkich zabiegów czyli zaś chłopska tylko kudy jej do Szczepana moja z łopatki a, że była troszkę tłustsza więc aby ukryć tłuszczyk dokonałem selekcji i te bardziej tłuste poszły przez 6. Osobiście mi nie przeszkadza ale "sępy" jak zwykle czekają a ząbki na rzeczony mają długie, coś tam ględzą o odżywianiu jakiś cholesterol  :rolleyes:  :no: nie mam pojęcia o co chodzi  :laugh: . Kilka fotek 

 

post-51638-0-75966000-1409170937_thumb.jpgpost-51638-0-91759700-1409170953_thumb.jpg

 

Teraz osadzanie do chłodziarki i jutro dymek

 

post-51638-0-54764600-1409171107_thumb.jpg

 

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

w innym wątku trwa dyskusja na temat twardego jelita

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/162-twarde-jelito-na-kielbasie/?view=getnewpost

Jest tam także opinia że jedną z przyczyn twardego jelita może być, powtarzam może być zbyt długie osadzanie w lodówce. 

Ciekaw jestem twojej opinii. Daj znać jak kiełbaska wyszła.

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witaj Michale ten wątek śledzę nie mam zdania na ten temat moja kiełbaska jest świeżo po parzeniu dojrzewa jak na ten czas większej twardości nie stwierdziliśmy. A to fotki

 

post-51638-0-29801200-1409248948_thumb.jpgpost-51638-0-65762100-1409249362_thumb.jpg

 

I to by było na tyle o kiełbasce można powiedzieć wyszła poprawnie smak trzeba poczekać coby się przeżarł ja mówię dojrzał  :hmm:

 

 

 

 

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu, Panowie dzięki za pochwały :blush: , zwłaszcza, że pochodzą od od osób których wyroby nie raz przyprawiały mnie o opad szczęki. 

Jestem po porannej degustacji, powiem dobra jak zwykle Szczepana wiadomo , że jeszcze nabierze czyli dojrzeje. Michał skórka nie jest twarda i dobrze schodzi a będzie jeszcze lepiej, a z problemem twardej skórki spotkałem się przy moich wyrobach kilkakrotnie jednak jak pisałem nie wiem jaka jest przyczyna. A jutro na grzybki po deszczach znowu się pokazały tylko te góry, Boguś a ty kiedy?


 

 

i wcale nie taka tłusta

bo go schowałem :rolleyes:  

Edytowane przez Baca

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WSZAK NIE SAMYM MIĘSIWEM CZŁOWIEK ŻYJE 

Żeby nie było, dostaliśmy troszkę węgierek takich dawnych niezbyt dużych ale smacznistych tylko jeden mankament sami musieliśmy sobie narwać :rolleyes: , a oto co z tego wyszło raczej wychodzi

 

post-51638-0-39414700-1410333946_thumb.jpgpost-51638-0-97388600-1410333982_thumb.jpg

 

połóweczki śliwek w syropie do ciasta no i jakżeby inaczej powidła , które jeszcze się robią a zastosowanie mają wszelakie bo i do wypieków rożnistych a także jako dodatek do chociażby bigosu  :tongue:

 

 

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.