Skocz do zawartości

Maszynka , robot MESKO AL2-1


DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam maszynkę gastronomiczną MESKO AL2-1 przeznaczoną do małej gastronomi lub gospodarstw domowych .  Moc 0.45 kW , dwa biegi , sprzet używany lecz w bardzo dobrej kondycji , jedyny mankamet to utrącona fragmet obudowy 

instrukcja i opis tecniczny 12_AL2-1 Instrukcja.pdf

post-46791-0-39439200-1392140674_thumb.jpg

post-46791-0-32333700-1392140755_thumb.jpg

post-46791-0-02990900-1392140781_thumb.jpg

częci , sitka i nożyki do nabycia w wielu sklepach internetowych .

Sprzę polski , na licencji Bauknecht , żadna chińszczyzna , posłuży z zadowoleniem przez długie lata :)

post-46791-0-90747100-1392140630_thumb.jpg

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, stary sprzęt.Używam takiego z 1979r. i działa super.

Trzeba tylko pilnować wymiany oleju w przekładni.

A plusem w/w sprzętu u Ducha jest nowa obudowa zespołu mielącego.

 

Części do tego modelu można kupić w:

http://www.plantago.pl/gastronomia/index.php

Okolice Skarżyska-Kamiennej, kieleckie.

My tak jak Indianie mamy swoje zwyczaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam również, bo też mam Bauknechta-Mesko, i chwalę zawsze jak to się mówi "na wszystkich odpustach", bo to naprawdę super sprzęt.

Taki model posiadam, ale to jest to samo mechanicznie.

http://sklep.dora-agd.pl/roboty-gastronomiczne/420-robot-gastronomiczny-mesko-ku2-4e.html

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do maszynki do kompletu dokładam sitka

3mm - 8mm - 10mm - 13mm i nowy nóż tak że z sikiem 6mm i szarpakiem jest już komplet . W zestawie jest równiż oryginalny popychacz do mięsa .

 Cena 750 zł

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duchu, ale napisz coś więcej o tym sprzęcie i powodach jego sprzedaży, bo znajdą się zaraz tacy którzy gotowi pomyśleć że chcesz pozbyć się jakiegoś bubla, a to przecież autentycznie wielofunkcyjny, ( po skompletowaniu dodatkowego wyposażenia) super, prawie  profesjonalny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Duchu, ale napisz coś więcej o tym sprzęcie i powodach jego sprzedaży,

no tak jakoś nie pomyślałem :) sprzęt absolutnie sprawny , gdyby było inaczej bym o tym napisał. Trochę się zastanawiałem nad sprzedażą ,bo sprzęt poręczny , łatwy w przenoszeniu i obsłudze , ale kilka miesięcy temu zrobiłem sobie napęd do "22" z motoreduktorem i jestem z tego sprzętu zadowolony ,  mam też w zapasie "32"  , dodatkowo Zelmera jak coś w małej ilości tak więc ileż można mieć maszynek ? :) Ale natomiast nie mam dobrej nadziewarki , więc pomyślałem że poprzez sprzedaż tego urządzenia , pozyskam fundusz na nadziewarkę .. ot i tak to wygląda :) 

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobry, stary sprzęt.Używam takiego z 1979r. i działa super.

Trzeba tylko pilnować wymiany oleju w przekładni.

 

Możesz coś więcej w temacie wymiany oleju? co jaki czas? Jaki olej? jak sie do tego dobrać? 

Pytam , bo od niedawna za radą sverige2 ujeżdżam   http://allegro.pl/maszyna-wieloczynnosciowa-bauknecht-mesko-i3891001559.html  i jestem bardzo zadowolony :)

I chciał bym aby tak zostało. Odtroliłem ją z zewnątrz a do środka nie zaglądałem, 

Edytowane przez Hektor

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Osobiście nigdy tego nie robiłem, a sprzęt  ma swoje lata na karku, więc się nie będę kategorycznie wypowiadał trzeba czy nie. Biorąc na logikę, to wielotysięcznych przebiegów jak w silnikach samochodowych tam nie ma, wysokich temp. też nie, więc jakiejś racjonalnej potrzeby osobiście nie widzę, lecz jest tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie stałem się właścicielem aż dwóch takich maszynek. :)

Przyłączam się do proźby:

Jaki olej wlewać?

Ile tego oleju?

Jak często?

 

W samochodowych skrzyniach biegów, olej wlewa się raz na całe życie silnika. A jak skrzynia wydaje niechciane odgłosy, to dodaje się trociny i banany. :D

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając w sieci schematy innych podobnych maszynek do mięsa widać, że niektóre z nich posiadają nawet wskaźniki poziomu oleju są one umieszczone mniej więcej na wysokości 1/3 komory przekładni.
Pierwsza chyba nigdy nie była używana a ma prawie 35 lat (drugiej jeszcze nie rozkręcałem), olej w środku jest już gęsty prawie jak wazelina i na mój gust jest go dużo za mało.
Pisałem do Mesko-Agd ale jak zwykle to u nas bywa brak odpowiedzi, a ja dalej nie wiem czy do maszynek do mięsa są jakieś specjalne oleje czy też mam kupić i wlać jakiś gęsty olej przekładniowy np. GL-5 85W/140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba nie ma innego wyjścia, po zdjęciu obudowy odkręcić 4 śruby z pokrywy przekładni i później cienkim nożem ją podważyć.

Całość jest sklejona, pomiędzy blaszana pokrywą i korpusem jest uszczelka.

Po zdjęciu pokrywy wlałem prawie po wierzch oleju motorowego i puściłem silnik na około minutę. Później wylałem całość i nalałem do 1/3 wysokości komory najgęstszego oleju przekładniowego jaki udało mi się kupić, czyli wspomnianego wyżej GL-5 85W/140.

Następnie, nałożyłem hermosal na uszczelkę skręciłem ponownie i gotowe.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Sprzęt na całe życie Bilu :thumbsup:. Mam "take cóś" już kilkadziesiąt lat, ale jeszcze nigdy żadnego przeglądu czy remontu nie robiłem, po prostu nie było takiej potrzeby, gratulacje Bilu :thumbsup:.

Ps. Czy nowy lakier obudowy też będziesz robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "take cóś" już kilkadziesiąt lat, ale jeszcze nigdy żadnego przeglądu czy remontu nie robiłem

 

Proponuję sprawdzić stan w komorze olejowej.

 

 

 Czy nowy lakier obudowy też będziesz robił ?

Nie mam warunków do położenia nowego lakieru ale zapytam kolegi ile taka usługa by kosztowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maxell zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.