Skocz do zawartości

Ostrzenie noży


DZIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rosomak, nie czytasz uważnie.Tyle co ja czytam to aż sam sie dziwię. A strony które wymagają odemnie zarejestrowania się to ignoruję bo to jest nieuczciwe. To ja mam podać swój adres i nieraz nie tylko to a w zamian nie wiem co będę miał i nie wiem czy ta strona mnie zainteresuje. A na tej stronie to nie wiadomo co zobaczę po zalogowaniu, dlatego ją ignoruję, dla mnie jest bezwartościowa.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papcio

 

Logowanie się na strony nie wynika z nieuczciwości jej właściciela.

Niestety są na świecie ludzie którym się nudzi i bardzo lubią zakłócać spokój innym internautom.Uruchamiają swój program i zwykła strona przeradza się w śmietnik spamu.

Ty też masz w domu drzwi przez które jednych wpuszczasz a drugich nie.

Jeśli obawiasz się o nadmiar spamu czy reklamy załóż inne konto e-mail.

Swojego używasz tylko tam gdzie chcesz a na drugie lecie spam i reklamy.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że rozmowa troche odbiegła od tematu ;) znalazłem coś co może się Wam przydać. Poradnik krok po kroku jak ostrzyć nóż z serwisu knives.pl najlepszy serwis w Polsce o nożykach ^_- Mam nadzieje, że się przyda =d

 

http://www.knives.pl/www/faq/knifeopedia/ostrzenie_noza.html

A tutaj filmy:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=ttdTCJxv6uw

http://pl.youtube.com/watch?v=8hKXQHGwzAw

Ja ostrze podobnie jak tu:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Ag-hO8QuJAw

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, myślę, że ta strona i po zalogowaniu nie pozwala na jakieś pisanie tak jak tutaj. Więc nie pojmuję dlaczego właściciel chce mój adres? Po co mu logowanie jak i tak nie będę miał żadnego wpływu na treść. Mój adres zostanie nieuczciwie wykorzystanym, Nie wierzę w ochronę danych itd. A adresów to ja mam kilka i parę tak zaświnnionych, że rezygnuję powoli z nich. A to co wyprawia neostrada to..

Admin usuń potem te moje wypowiedzi. Nie loguję się tam gdzie nie wiem co w zamian dostanę,

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papcio ale żeś się rozsierdził tym logowaniem.......... znam obie te stronki już od bardzo dawna i złego słowa nie mogę powiedzieć.........chciałem tylko delikatnie zwrócić uwagę na narzędzia którymi się wszyscy posługujemy. Nożami interesuję się od dawna, samemu też udało mi się kilka popełnić .......no nawet kutych, a ostrzenie do w brew pozorom dość istotna sprawa z resztą nikt nie lubi pracować tępym nożem, tak więc wracam do tematu. Jest taki przyrząd tri-angle firmy Spyderco nawet znalazłem go na militaria http://www.militaria.pl/spyderco/oselka_zestaw_spyderco_triangle_(204mf)_p3184.xml którym każdy nawet największy laik potrafi się posłużyć, sam używam tego zestawu od kilku lat i nigdy lepszej osełki nie spotkałem, nawet bardzo stępiony nożyk można na tym sprzęcie doprowadzić do stanu używalności..........no nawet do stanu golenia włosów :grin:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się trochę rozwinął:) Ale sushi to ja nie bede kroił, mi chodzi o polskiego świniaka :wink: ale wracając do tematu, macie gdzieś polską stronke z cennikiem stalek do nozy (polkars, lub znacie cene stalki,chodzi mi o elipse) i noży dick? szukalem ale nie moge jakoś znaleźć. dzięki za odpowiedzi jak naostrzyć nóż.

 

 

* czym sie rózni nóż gietki od twardego? Giętki to chyba przy trybowaniu z kosci może zjechac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, że są super hiper noże za kasę nie z tej ziemi. ;-) Ale dla zwykłego użytkownika (ZU) polecacie np. taką polską firmę ze świętokrzyskiej ziemi jaką jest Gerlah, czy jest jakaś jeszcze alternatywa w postaci malej rodzinne kuźni prowadzonej przez dzieci japońskich samurajów przywiezionych w ramach wymiany handlowej? :-)
Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te dziurawe polskie drogi, to można by zastosować taką technikę ostrzenia:

http://pl.youtube.com/watch?v=dM2tiu8zS0E

 

:grin: :grin: :grin:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego i chciałbym zrobić z tego ostrzałkę do noży.Jest to przekładnia ślimakowa z regulacją szybkości obrotów,znajomy tokarz dotoczy mi takie flansze dociskowe żeby można było założyć kamień szlifierski.Ja sobie wymyśliłem że chyba najlepszy byłby piaskowiec od spodu zanużony w wodzie.Jako że obroty nie będą duże nie powinny palić ostrza noża.Mam tylko jeden problem nie mogę nigdzie znaleść takiego piaskowca a musi być o dość dużej średnicy.Może ktoś ma namiary na coś takiego????

Pzdr.Wosiu

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pisałem że szukam cennika noży z polkarsa...

O jaki cennik Ci chodzi ? hurtowy,detaliczny?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego i chciałbym zrobić z tego ostrzałkę do noży.Jest to przekładnia ślimakowa z regulacją szybkości obrotów,znajomy tokarz dotoczy mi takie flansze dociskowe żeby można było założyć kamień szlifierski.Ja sobie wymyśliłem że chyba najlepszy byłby piaskowiec od spodu zanużony w wodzie.Jako że obroty nie będą duże nie powinny palić ostrza noża.Mam tylko jeden problem nie mogę nigdzie znaleść takiego piaskowca a musi być o dość dużej średnicy.Może ktoś ma namiary na coś takiego????

 

http://www.ftsgrodziskmaz.pl/

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz z oferty Polkarsu co cię interesuje i napisz do mnie.

Jestem do twoich usług :grin:

 

Ps.

Stalki polecam diamentowe są super.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosomak!

Czy ta ostrzałka nadaje się do noży japońskich.Producent zaleca specjalne kamienie,cena coś koło 300-400 zł.Pozdrawiam!

Nie wiem jaki kąt ostrzenia mają Twoje noże, tringal ma 30 i 40 stopni i o ile te kąty się zgadzają, sądzę że doskonale zda egzamin, cena za taką ostrzałkę jest już i tak wysoka a 300-400 to pewnie diamenty i choć bardzo trwałe to jak dla mnie prawdziwa rozpusta :grin: . Ja swojej używam dość intensywnie od 3 lat i jak na razie nie ma wielkich śladów zużycia, aha fajnie się na niej ostrzy nożyczki a podobno można nawet siekierę.

Myślę że wszystkie noże rzeźnicze ogólnie dostępne doskonale spełniają swoje zadanie, sam używam na co dzień Polkarsu.........no może trochę za miękkie ale za to szybko i łatwo się je ostrzy. Aby naostrzyć tępy nożyk twardszy niż 60 HRc to już niezłe wyzwanie i mimo że potem służy długo to chyba nikt poza fanem noży nie lubi tego robić :grin: .

Pozostaje przyjemność posiadania....... no i nie wyobrażam sobie innego noża na wyprawę.........nie ma to jak custom własnej roboty :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację Sokoz, trzeba się zastanowić, obawiam się tylko czy to urządzenie naprawdę naostrzy moje noże bo ja mam z tym wieczny kłopot niestety ślusarzem nigdy nie będę i jak naostrzę nóż to tnie jeszcze słabiej niż przed ostrzeniem.

Pzdr.Wosiu

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.