Skocz do zawartości

Kiełbasa na samej soli


EAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się moją pierwszą w życiu kiełbasą zrobioną , na mięsie  z karczku , łopatki , kawałek wołowiny , podgardle , wywar z golonki , słonina i przyprawy i sól kłodawska , wędzone w temperaturze pomiędzy 70 - 90 st , przez 5 godzin , wygląda jak wygląda , ale w smaku wyszła bardzo dobra .

5b0f46cc6789d485med.jpg

 

ac1c635fda60e581med.jpg

 

f366d436cb1d07a7med.jpg

 

5db39c3ff11f96d3med.jpg

Edytowane przez KWIACIOLAND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pochlebnych opinii nie będzie :( .Ci co nie chcą się narażać napiszą  pewnie,że nie ważne jak wygląda najważniejsze ,że Tobie smakuje, ale moim zdaniem za wysoka temperatura wędzenia i za długo.Nie kapał Ci tłuszcz.?O innych błędach później.Skróć ten kanał i przestań palić jak w piecu hutniczym.Jak go skrócisz to będziesz potrzebował 1/3 drewna.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pochlebnych opinii nie będzie :( .Ci co nie chcą się narażać napiszą  pewnie,że nie ważne jak wygląda najważniejsze ,że Tobie smakuje, ale moim zdaniem za wysoka temperatura wędzenia i za długo.Nie kapał Ci tłuszcz.?O innych błędach później.Skróć ten kanał i przestań palić jak w piecu hutniczym.Jak go skrócisz to będziesz potrzebował 1/3 drewna.

Arek , po to tu jestem żeby wyciągać wnioski , dostosuję się do rad .

Tłuszcz kapał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek , po to tu jestem żeby wyciągać wnioski , dostosuję się do rad

 

A co chcesz osiągnąć bo od tego zależy jakiej porady poszukujesz.?

 

Tłuszcz kapał !

 

Nie było innego wyjścia. :D

Opisz budowę tej wędzarni i pokaż fotki.Ten termometr to wyrzuć bo mocno przekłamuje i powinien być umieszczony w środku na wysokości wędzonek a nie na ścianie.Masz deflektor.?

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dla własnych potrzeb robić samemu dobre kiełbasy i chciałbym też zdrowo wędzić , wyciągnę w nioski z każdej porady! Interesuje mnie jak długo trzeba wędzić np. boczek , szynkę , polędwicę , słoninę , udka z kurczaka , piersi , i na jakim drewnie najlepiej wędzić te produkty! I co potem dalej z tym , co trzeba będzie sparzyć a co nie trzeba będzie . Na zdjęciach moje pierwsze wyroby .d34accd1f243a77383e5d437e04a5c2d.jpgd8e628cc6fcd8de4c15d32b8f48bb5e3.jpg

 

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz Akademię Dziadka, z ktorą się zapoznaj: https://wedlinydomowe.pl/forum/forum/204-powiniene%C5%9B-wiedzie%C4%87/ Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach moje pierwsze wyroby .

 

 

Ojejku. :w00t: Wczesny Zbój Madej.

Co do wędzarni to już masz trzy rzeczy do zrobienia.

1.Ustaw palenisko przy wędzarni (skróć ten kanał)

2.Zmień termometr (najlepiej na taki z sonda na kablu lub bezprzewodowy z sondą) i jego miejsce w wędzarni.Pomiar temperatury prowadzi się przy wędzonkach a nie na ścianie.

3.Wyrzuć ten komin a wędzarnię przykryj pojedynczymi deskami tak żebyś mógł je zdjąć lub rozchylić i nimi regulować przepływ dymu

Co do wędzonek.Przeczytaj Akademię Dziadka.Jak coś nie będziesz rozumiał to pytaj .Możesz na PW.Tam podam Ci telefon do siebie.Jestem zawsze do dyspozycji.Pozdrawiam

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell i Arek , dziękuję wam! Arek , zaraz wdrożę poprawki które mi podałeś tylko , dotrę na swoją działkę . Jak zastosuję deski , to też nie będzie mi kapać na wyroby . Zrobiłem tunel dalej bo myślałem że jak będzie za blisko , to będzie za duża temperatura .

 

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy będziesz palił szczapkami a nie polanami i zużyjesz mniej drewna do utrzymania temperatury.Możesz nad wędzarnią postawić prosty daszek to wtedy będziesz sobie wędził bez problemu nawet w czasie deszczu.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale wtedy będziesz palił szczapkami a nie polanami i zużyjesz mniej drewna do utrzymania temperatury.Możesz nad wędzarnią postawić prosty daszek to wtedy będziesz sobie wędził bez problemu nawet w czasie deszczu.

Przerobiłem tak jak mi doradzałeś 590b12776b7b15dd8090873dc6154e18.jpg

 

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: A jak efekty?Jak dobrze osuszysz wędzonki przed puszczeniem dymu i będziesz miał dobry termometr na wysokości wędzonek to powinno się udać.Trzymam kciuki.W razie czego to dzwoń.Zawsze do usług. :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przerobiłem tak jak mi doradzałeś

To jeśli można Ci jeszcze coś doradzić to wyciągnij to palenisko z ziemi. Będzie mniej wilgoci (o rozmiarze paleniska nie piszę bo go nie widziałem ale im większe tym lepiej ;) ).


[Dodano: 08 kwi 2020 - 14:26]

A wędzonki zacne. I fajny stojak na kije :thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest konieczne.Wiele kanałówek ma paleniska w ziemii.Jedyna wada tych palenisk jest taka ,że w czasie dużego  deszczu woda może się dostać do paleniska no i trzevmba się mocno schylać, żeby dorzucic do paleniska.Po trzech kanałówkach z paleniskiem w ziemii  i jednej nad  innych wad nie zaobserwowałem.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie za mocno dymisz.?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co , zaskoczyła mnie pogoda i nie miałem jak rozchylić desek by to przewietrzyć , bo lunęło mocno i trochę mi napadało do środka . Polędwicę i kiełbasę wyciągnąłem już po 3 godzinach . Zostawiłem jeszcze boczek i piersi . e0682476d2ce67818329b3059823875f.jpg

 

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kłobucku zrobiło się mokro po deszczu  a u nas b. mało popadało.

Od dawna już u nas nie padało , było bardzo sucho! Na wet trawa nie chciała się zebrać! 

 

Trochę mi ten deszcz pokrzyżował szyki z wędzeniem dzisiaj , wszystko miałem idealnie podsuszone , potem do gorącej wędzarni w celu dalszego podsuszenia , zacząłem wędzenie , a tu za 1,5 godziny jak lunęło i wszystko mi zalało w środku , nie miałem jak tego na nowo pod suszyć i wędziłem dalej , aż się za bardzo okopciło wszystko i zrobiło trochę kwaśne . Ale wyparzyłem to wszystko i da się zjeść . Muszę sobie jakieś zadaszenie wykombinować nad tą moją wędzarnią . Pozdrawiam wszystkich! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę mi ten deszcz pokrzyżował szyki z wędzeniem dzisiaj , wszystko miałem idealnie podsuszone , potem do gorącej wędzarni w celu dalszego podsuszenia , zacząłem wędzenie , a tu za 1,5 godziny jak lunęło i wszystko mi zalało w środku , nie miałem jak tego na nowo pod suszyć i wędziłem dalej , aż się za bardzo okopciło wszystko i zrobiło trochę kwaśne .

I to jeden z powodów aby zrobić wędzarnię na wzór kibelka (pomijam już fakt czy palenisko bezpośrednie/pośrednie czy kanałowe).

Wędzę w słońce i deszcz latem i zimą. Wszystko spływa jak po kaczce (znaczy dachu :) )

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie jak długo po wędzeniu można trzymać w lodówce kiełbasę na samej soli ?

Jest to wyrób do szybkiego spożycia.Zapach,kolor i smak sam Ci powie .

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest to wyrób do szybkiego spożycia.

Arku, to chyba zależy od wykonania. A konkretnie drugie wędzenie przedłuża trwałość nawet do roku (choć pewnie zniknie wcześniej)

https://wedlinydomowe.pl/kielbasy/trwale-pieczone-lub-parzone/1365-kielbasa-szczepana-przysmak-mnicha

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.