Skocz do zawartości

Rolada z boczku


Papcio

Rekomendowane odpowiedzi

grzegorz565, wygląda bardzo ciekawie.. na pewno smakowicie :) ale ogólnie to boczek dojrzewający.. tyle, że przez zwinięcie w środku nie wysycha i tworzy się mikroklimat sprzyjający procesom zmiękczającym mięso.. dobrze zrozumiałem Twój zamysł? :question:

Nie zrozumiałem całkowicie koncepcji na początku.. teraz z chęcią wypróbuję tą recepturę :) boczki Pokemona nie będą się czuły takie samotne :grin:

 

Grzegorz i marcus inaczej niż większość z nas przygotowują wędliny do wędzenia.

W wyniku procesu dojrzewania uzyskują pewną miękkość jeszcze przed wędzeniem.

Również długie peklowanie na mokro (4-6 tygodni) powoduje skrócenie/redukcję włókien kolagenowych, które to odpowiadają za twardość boczków i słoniny. Jest to peklowanie połączone z dojrzewaniem i musi być niezwykle umiejętnie przeprowadzone.

to jest bardzo ciekawe :) boczek peklowany 7 dni, więc rozumiem, że u Grzegorza to słonina przechodzi jakąś musztrę specjalną przed wędzeniem?

marcus, mógłbyś opisać przygotowanie rolady boczkowej do wędzenia? :) Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadiusz, grzegorz565, i to mi się bardzo podoba :clap: :clap: :clap:

 

Bez żadnych kwasów można dyskutować do woli , nawet mając nieco odmienne poglądy :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnych kwasów można dyskutować do woli , nawet mając nieco odmienne poglądy

Co prawda mówimy tu o dwóch różnych wyrobach ,ale słowo się rzekło.Już widzę po przepisie ,że nie uzyska się takiej miękkości jak w boczku wędzonym i parzonym, ale próba darmo. :grin: Jak dobrze pójdzie to jutro zakup, wędzenie w przyszłą sobotę i napocznę boczek na święta.Taki mam plan :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze boczek z wędzenia kwietniowego (w zamrażarce). Jak rozmrożę, to wyślę fotki. W tym wypadku, jest to boczek bez parzenia! Mógłym wcześnie podesłać fotki, ale, niestety "nie dyło mi dane - jakoś za szybko się ulotnił;))

Pozdrawiam.

andab6586

Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też zrobię roladę z boczku, wedzoną i wędzono - parzoną.

Ta wędzona bez parzenia to może w drugiej kolejności, zacznij od wersji wędzono-parzono-wędzonej i będziesz zadowolony. W temacie wyższości boczku czy rolady boczkowej wędzonej nad wędzoną parzoną, po wielu testach praktycznych, popieram w sprawie stanowisko Arkadiusza. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: to bardzo dobrze,że każdy z Nas ma rożne smaki i upodobania.

 

Parzone wędliny (to jest tylko moje zdanie) mają zawsze ten sam smak gdzie i u kogo bym jadł.A szczególnie jak są zapeklowane samą peklosolą (są dobrze zapeklowane,mało słone lub przesolone) . Kojarzą się z wędlinami sklepowymi (wyglądem ).

 

Trzeba robić takie wędliny,żeby mieć satysfakcję i smakowały bliskim osobom. :grin:

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin w 70 stopni.

Piekłeś a nie wędziłeś i dlatego jest miękka.Temperatura wędzenia to 45-55 C.

 

 

http://wedlinydomowe.pl/budowa-wedzarni-i-wedzenie/rodzaje-wedzenia/145-wszystko-o-wedzeniu

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin w 70 stopni.

chłopie! w takich warunkach to i golonka się rozpadnie :shock:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie! w takich warunkach to i golonka się rozpadnie

Razem z kością :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest mimo to dobre. Moze to i pieczenie, w kazdym razie rolada miala bardzo jasny zloty kolor i bardzo ladnie pachniala. Na wamience po rolada bylo tylko pare kropli "czegos"

Nadmienie, ze rolada jest bardzo soczysta, a natryskow nie stosowalem, tylko samo peklowanie na mokro. Mysle, ze mimo wszystko jest to dosc dobra alternatywa do parzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.