Skocz do zawartości

Noże


Darthnogen

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Podobno mitem jest też fakt, że jeśli fryzjerowi spadną nożyczki na ziemię, to też już nie nadają się do pracy.

 

 

Tego jeszcze nie słyszałem :D :D .........  ale jeszcze mam zapewne na to czas :D   Chociaż zależy jak upadną . jak źle,  to się mogą odkształcić i płaszczyzny cięcia  nie spełnią swojego  zadania jak należy .

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Starzy fachowcy napisali by tak: Dick to Mercedes, Polkars to Audi.

Tylko teraz to już nie wiadomo gdzie produkują Mercedesy, a gdzie Audi....  :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzą słuchy, że nie wolno myć noży w gorącej wodzie. Jednak moim zdaniem to mit. Aby zaszły zmiany strukturalne w metalu trzeba przynajmniej około 200C.

 

Ja pracuje w profesjonalnej rzeźni w Niemczech, i u nas jest tak ze musimy przed i po pracy sterylizować noże we wrzącej wodzie, dla przykładu w ubojniach przy wycinaniu flaków nóż trzeba sterylizować co półtusze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że się odezwałeś w tym temacie.

Napisz proszę, czy według Ciebie sterylizacja wpływa na ostrzenie i ostrość noży.

Chcę to w końcu wiedzieć, czy to bujda, czy jest coś w tym prawdy ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia nie ma to najmniejszego znaczenia, jedyne co mógłbym dodać i to czego mnie w pracy nauczyli to żeby nie ostrzyc noża zaraz po sterylizacji jak jest ciepły, bo podobno się szybciej ściera i maszyna do szlifowania się szybciej zużywa ile w tym prawdy to nie wiem tak mówią tak robię :D 

Ważne jest tez pierwsze ostrzenie na szlifierce lub jakiejś innej ostrzałce mechanicznej, żeby dobrze kont dobrać, bo jak to źle zrobimy to potem jest problem z wyprowadzeniem konta z powrotem(trzeba dużo noża zeszlifować) Jak dobrze naostrzymy na maszynie poprawimy stalko lub ostrzałką to z kilkadziesiat poltusz można zrobić (pamiętając o podostrzaniu noża) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcę to w końcu wiedzieć, czy to bujda, czy jest coś w tym prawdy ?

 

Zrób eksperyment:

- weź dwa identyczne noże

- jeden umyj 10 razy w zmywarce

- sprawdź jak tną oba noże

- podziel się na forum wnioskami

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bardziej na ostrze noża wpływa używana w zmywarkach chemia połàczona z gorącą wodą niż woda czy temperatura sterylizacji.

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrób eksperyment: - weź dwa identyczne noże - jeden umyj 10 razy w zmywarce - sprawdź jak tną oba noże - podziel się na forum wnioskami

Tak eksperymentuję od ładnych nastu lat i wnioski mam takie jak pisałem wcześniej.

Jednak może to być sugestia.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym jeszcze dodać ze sterylizacja polega na włożeniu nożna do gorącej wody ta max 30s a w zmywarce program trwa ponad godzinne, być może ten dłuższy okres sprawia ze struktura noża sie zmienia. Ale to są tylko moje domysły metalurgiem nie jestem, jestem tylko prostym rzeźnikiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanko nożowe mam. Czy byłby ktoś zainteresowany zakupem samego blanka (ostrza) do nożyka z dobrej stali - do samodzielnego wykończenia - dorobienia rękojeści. Kształt i wielkość można by ustalić - w ramach rozsądku i powtarzalności - oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to stal , jaka twardość, długości, i grubość blanka?


czy będą mieć otworki do zamocowania rekojesci?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem kilka noży z bardzo dobrej stali dwustronnie ostrzonej - stal miała 63HRC - i miałem problem z wywierceniem otworków mocujących rekojesc. Jeden przetrwał u teściowej  25 lat i jest jej nozem tzw podstawowym:)

100 zł za dobry blank  i dużo i nie

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to były noże do cięcia przemysłowego materiałów ubraniowych w jakiś tam maszynach - dostałem 3 tzw zużyte:) twardość zapamiętałem bo miały symbolikę  a wiertła były ze stali 60 HRC i był problem  . Dzisiaj to wycina laser :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

 

 

nie natrafiłem jak dotąd na ostry i dobry
Nie szukałeś  ;) 

Kwestia do czego - do miesa - np. polkars zupełnie Ci wystarczy - jedziesz do hurtowni  w Nadarzynie na  Żółwińską albo do Falent i kupujesz. Internet pełen - jak do celów innych kuchennych - polecam KAI , i oczywiście typu damasceny


[Dodano: 28 kwi 2019 - 15:04]

Jaszcze kwestia budżetu - bo za 20 zł nie kupisz - ale dobre polkarsy masarskie już troche ponad 30

 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

takie, jak o całej innej chińszczyźnie, Chiński produkt bardzo często marketingowo opiera się na nazwie. Jeżeli ma służyć masarniczo, to koniecznie coś niemieckawego (rossler, hendi,itp). Jeżeli ogrodniczo to amerykańsko (Nevada, NAC - New American Concept ...)

Romk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeżeli ma służyć masarniczo, to koniecznie coś niemieckawego (rossler, hendi,itp).

  dobrze, że zanaczyłeś, że niemieckawego, bo z niemieckimi to raczej nic współnego nie ma.

 

Ale do rzeczy. Chciałem zapytać, czy ktoś z Was używał lub używa noży chińskich ? np. Xinzuo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.