Skocz do zawartości

Wędzarnia Klarstein Flinstone


pafocie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy miał ktoś może przyjemność, bądź przyglądał się tej konstrukcji?

 

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Flinstone-piec-wedzarniczy-z-generatorem-dymu-smoker-elektryczny-650-W-czarny_i262905.htm

 

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na jej temat, a konstrukcja może się podobać.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

szkoda że go w okolicach Bielska ..........i kupić nie można..

 

Masz Kolega http://borniak.pl/sklepy z tego wynika że masz stosunkowo niedaleko (pewnie jak w google poszukasz albo zadzwonisz do Borniaka to zdobędziesz więcej adresów)

 

 

 

zobaczyć

 

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem  ale jeżeli tak to napisz to otwartym tekstem .np czy mogę do kogoś podjechać w okolicach Bielska aby zobaczyć jak się wędzi i poznać opinię praktyka ...... Trzeba być dobrej myśli :D  i może ktoś się odezwie i zaprosi  :thumbsup:  . Bo jeżeli chcesz tylko oglądnąć  to w sklepie zobaczysz 

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Borniak będzie,

Polecam, i to większego UW-150. Miałem własnej roboty skrzynkę podobnej wielkości do UW-70 + dymogenerator od Borniaka. Szybko się okazało że jest za mały. Obecnie mam podobnej wielkości do UW-150 + ten że dymogenerator i jest OK (dla 2 osób + "sępy" w postaci dzieci i wnuków, a i jeszcze ten i ów się załapie). Poczytaj forum, wiele kolegów Borniakiem luksusowe wyroby uskutecznia. 

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Borniak będzie, szkoda że go w okolicach Bielska zobaczyć i kupić nie można...

U Mira nie można?  :)  http://www.wyroby-domowe.pl/

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maćku, w najbliższej okolicy to jedynie hurtownia materiałów budowlanych w Żorach gdzie nikt telefonów nie odbiera, oraz sklep myśliwski w Czechowicach, gdzie sprowadzają na zamówienie...

Co do zobaczenia, to raczej myślałem o sklepie, w zasadzie byłem przekonany do Borniaka 70, jedynie zastanawiam się w której wersji, różnica w cenie jest wyraźna, wersja komfort od podstawowej różni się głównie przystawką do wędzenia na zimno i wentylatorem do suszenia.

Najwyżej zamówię wysyłkowo, ale wolałbym wspierać lokalny biznes ;)

Natomiast mając już taką, chętnie wprosiłbym się do kogoś zobaczyć jak wędzi (np. z izotonikami na "P"), coś podpatrzeć i zapytać...

 

Teraz mam wędzarnię z Juli, nie wychodzi źle, ale boję się złego palenia i niezamierzonego podtruwania siebie i co gorsza, rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zobaczenia, to raczej myślałem o sklepie, w zasadzie byłem przekonany do Borniaka 70, jedynie zastanawiam się w której wersji, różnica w cenie jest wyraźna, wersja komfort od podstawowej różni się głównie przystawką do wędzenia na zimno i wentylatorem do suszenia.

 

Nie pomogę mam wędzarnie z kręgu betonowego w tym roku tuning :D dostała (nie będę Ci zaśmiecał wątku  i go opisywał ) . Na forum jest spora liczba użytkowników Borniaka , nawet chyba jest parę wątków o niej

 

Przeglądam posty i faktycznie masz Mira w Bielski. Z uwag ogólnych ja wziąłbym 150 l (jak budżet pozwala , i miejsce do postawienia )  70 l wydaje się dużo (7  wiader ) ale w wędzarni masz dużo przestrzeni "martwej " ( musisz zachować odstęp od ścian , sufitu , podłogi)  i raptem się okazuje że  jej brakuje . Kwestia też ile będziesz robił jak dla jednej , dwóch osóby to 70l będzie na styk (ale to moje zdanie ). Można też robić w mniejszej partiami ale nie jest to już super wygodne :laugh:

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frapio, do 70tki powinno się zmieścić do ok 8 kilo, to mi wystarcza, a i rodziców i teściów obdarować można, nawet jabkym wędził tylko raz w miesiącu.

 

Paweljack, u Mira nie widzę żeby była dostępna niestety

 

Maciek, tak jak pisałem, pewnie starczy ;)

 

Zostanie mi nieużywany dymogenerator od Kolegi z forum, jakoś nie chciało mi się obecnej wędzarni pod niego przerabiać, wolę gotowca ;)

 

Jakby ktoś miał pomysł gdzie lokalnie można kupić, to "biere kase i lece" ;) chyba że żona zaprotestuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie myśl o małym Borniaku ... szkoda kasy i energii. Biorąc pod uwagę produkcję raz w miesiącu i jako taki asortyment, peklowanie, nadziewanie , sznurowanie, prąd, zrębki, czas dreptania etc ... 12-15kg to takie optimum ;)

Nie ma nic gorszego niż przeładowana wędzarnia ;)

Bierz dużego bez dwóch zdań bo na święta i tak będą minimum dwie tury ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweljack, u Mira nie widzę żeby była dostępna niestety

Może na stanie nie ma, ale jak zagadasz to Miro, który dba o klientów, ze trzy Ci ściągnie do sprawdzenia.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małego Borniaka iii... kupiłem dużego. Mały był dobry na początek. Teraz to i ten większy bywa za mały. Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony. Ten mniejszy stoi nieużywany i pewnie trzeba będzie go wystawić na sprzedaż, niech komuś służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stoi mały Borniak, jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie, do świetnego trochę brakuje, ale i tak byłem mile zaskoczony.

W sobotę testy na boczku ;)

 

Dziękuję za poświęcony czas, rady i wsparcie.

 

PS. Borniak zaczął dodawać taką małą klapkę przykrywającą z góry otwór na zrębki GD, wygląda jak prostokątna pokrywka.

 

PS2. Podobno znikają większe worki zrębek, zostają małe po 9.90 - trochę przesada, jak żyć?

 

Paweł z Bielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:

To ten boczek trochę taki  tylko wędzony będzie bo na peklowanie to trochę mało czasu  (chyba że już nastawiłeś).

Ale znam to uczucie jest "zabawka" trzeba od razu wypróbować  :D  :D  :D 

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelku. Mamy dosc dobra biala kielbache u polskiego masarza. Pewno, co swoje to najleprze, ale jak ktos jest "napalony" na nowa zabawke, to kupna biala bedzie dobrym poczatkiem.

Do zobaczenia w Zakopcu. Hihihi..

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciekzbrzegu, jako że mogę wędzić tylko w sobotę, więc niestety będzie boczek pokrojony na dość wąskie pasy, wtedy ma szanse się w miarę zapeklować. Już tak niestety musiałem robić, i było jadalne, oraz stanowiło wspaniałą alternatywę do zupełnego braku...

 

Co do kiełbasy, rzeczywiście, będę próbował, szukam obecnie jakiegoś prostego przepisu. Kupiłem maszynkę do mięsa Kenwood MG 510 z nasadkami, mam nadzieję że jakoś się sprawdzi.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, stoi mały Borniak, jakość wykonania na bardzo dobrym poziomie, do świetnego trochę brakuje, ale i tak byłem mile zaskoczony.

W sobotę testy na boczku ;)

 

Dziękuję za poświęcony czas, rady i wsparcie.

 

PS. Borniak zaczął dodawać taką małą klapkę przykrywającą z góry otwór na zrębki GD, wygląda jak prostokątna pokrywka.

 

PS2. Podobno znikają większe worki zrębek, zostają małe po 9.90 - trochę przesada, jak żyć?

 

Paweł z Bielska

 

Witam

Mam pytanie do pana a mianowicie jak się sprawuje wedzarnia Borniak?

Przymierzam sie do zakupu,tylko tej większej 150 i fajnie byloby jeśli jest mozliwe najpierw zasiegnąć opini,ewentualnie zabaczyć w praktyce.Mieszkam w Bielsko-Biała.

 

Pozdrawiam

Adam z Bielska

Pozdrawiam,

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.