Skocz do zawartości

Pytanie do przedsiębiorców


Kazimierz_Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za kilka dni otwieram swoją firmę. Ogólnie będę zaopatrywał kluby i szkoły w sprzęt sportowy.

Większość transakcji będzie odbywała się za pomocą faktur VAT. Zakupiłem odpowiedni program więc z tym problemu nie ma.

 

Jednak chciałbym sprzedawać również osobom fizycznym. Z tej opcji nie przekroczę na pewno kwoty 20 000zł więc jestem zwolniony z posiadania kasy fiskalnej.

Kilka razy dostałem taki wydrukowany " paragon" jedynie jako potwierdzenie transakcji i gwarancji. Nie mogę jednak znaleźć takiego programu.

Mój płatny nie ma takiej opcji. Jeśli zna ktoś podobny program, najlepiej darmowy ale jak trzeba będzie zapłacić to się zapłaci.

Moja księgowa wraca dopiero końcem tygodnia a chciałem ten temat mieć zamknięty

Nie każdy to jest rycerz co pod zbroją albo pancerzem się kryje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój płatny nie ma takiej opcji.
na pewno ma - poczytaj opis - musi mieć możliwość wystawiania - takich dokumentów jakie są wymagane prawem , nawet darmowe zapewne mają

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrowolnie zadeklarowałeś ,że chcesz być podatnikiem podatku Vat  ?

Odnośnie programów do fakturowania każdy nawet najprostszy program powinien mieć takie opcje-poszukaj -  rodzaj dokumentu-tam powinien wyskoczyć pasek z rodzajami wprowadzonych dokumentów [faktura Vat ,Vat marża ,faktura Pro-forma,korygująca ,rachunek,paragon itp]

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kasę fiskalną wprowadź dane i będzie drukować paragony, wtedy nie wystawiasz f.VAT Jeżeli potrzebujesz paragonów do rozliczeń z księgową, możesz dokupić program do obecnego programu u producenta jeżeli program tego nie posiada. Prostych programów jest dużo w necie, ale zawsze możesz mieć problem w postaci reklam lub innych nieszczęść towarzyszącym darmowym produktom.   

Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jesteś Vatowcem a nie przekroczyłeś 20000 tyś oczywiście proporcjonalnie do danego roku w którym rozpocząłeś działalność nie musisz mieć kasy. Wpisuje się to do książeczki ewidencja sprzedaży z uwzględnieniem odpowiedniej stawki VAT. Co do programu, jeśli klient wymaga dowodu zakupu możemy wystawić paragon z programu (fit faktura o ile pamiętam miała taką opcję) lub fakturę na osobę fizyczną zamiast NIPu można wpisać pesel lub pozostawić dane podstawowe wymagane przy tego typu dokumentach. Jeśli nie zamierzasz przekraczać 20.000 w roku w kasę się nie wbijaj, niepotrzebny mebel. Zwrot można uzyskać do 700 zł z kasy ale są warunki i pewne ryzyko tym związane o którym się nie mówi. Przeglądy urządzenia fiskalnego aktualnie co 2 lata (tu dużo zależy od serwisu trzeba pamiętać o raportach|). Jak będziesz miał pytania pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.