Skocz do zawartości

Motoreduktor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pięknie!

Jestem ''nowy''-z wielkim zainteresowaniem czytam forum,jestem pełen podziwu dla Was-może kiedyś dorównam Wam wiedzą i doświadczeniem.

Mam pytanie-czy motoreduktor http://allegro.pl/item324092980_motoreduktor_plynna_regulacja_obrotow_40_200obr_.html

będzie nadawał się do maszynki ''32''?

Mam pomieszczenie przeznaczone na ''produkcje''gospodarcze-nie potrzebuję sprzętu przenośnego.

Pomóżcie proszę w podjęciu decyzji.

Z góry dziękuję!

Obszerni żyją krócej-ale za to dłużej jedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Do maszynki 32 motoreduktor winien mieć moc 0,75 do 1 kW i obroty na wyjściu 80 plus minus 20. przy napędzie bezpośrednim . W przypadku zastosowania przekładni pasowej obroty mogą być wyższe lub niższe ( w zależności od zastosowanych kół pasowych)byle maszynka miała ok. 80 obrotów na min.
www.ratownicy.org
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrabia ten o ktorym piszesz jest fajny,ale po co ci ta regulacja jak nie wiadomo jaka

moc jego jest ja bynajmniej nie widze podanej mocy.

ponizej podaje link silnika z przekladnia tylko sprzeglo dorobic i mlec

na dodatek jest to sprawdzony sprzedawca,popatrz jak fajnie rozwiazany jest

ten silniczek cena dostepna nic tylko robic

http://allegro.pl/item318026473_motoreduktor_0_8kw_80obr_min_stan_idealny.html

 

pozdrawiam ziomka

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrabia ten o ktorym piszesz jest fajny,ale po co ci ta regulacja jak nie wiadomo jaka

moc jego jest ja bynajmniej nie widze podanej mocy.

Jest podany prąd i cos (i napięcie) ze wzoru wcześniej można obliczyć moc i wyliczyć moc na wale.

 

Policzyłem i jest OK, regulacja obrotó też się przyda

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

 

Napiszcie coś , czy to będzie się kręciło:

 

Motoreduktor

moc 0,55 kw

obroty 102/min

 

Motoreduktor ma na tabliczce możliwość podłączenia 220/380.

 

Wcześniej chodził na 380 , a ja chcę ,żeby kręcił na gniazdko.

 

Napiszcie , czy wystarczy dokupić cewkę rozruchową czy Co? (nie znam się wcale)

 

Napiszcie też coś o utracie mocy ,czy po przerobieniu na 220 moc zmaleje?

 

I w końcu czy silnik 0,55 kw da rade kręcić 32?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy to masz odpowiedz w drugim poście, kręcić by dał radę, ale krótko ze względu na duże obroty po przekładni ma niski moment obrotowy,

220/380 oznacza że jest na 3 fazy i można go podłaczać trójkat <> gwiazda, a nie "na wtyczke do gniazdka 220V"

Ale gdybys miał falownik z 230V 1 faza > na 3 fazy 230 V to już by się kręcił / koszt uzywany od 150 zł. nowy od 350 zł

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy to masz odpowiedz w drugim poście, kręcić by dał radę, ale krótko ze względu na duże obroty po przekładni ma niski moment obrotowy,

Mysle ze najpierw trzeba dowiedziec sie jaki moment obrotowy posiada przekladnia (Motoreduktor),a jaki ( ma opor) moment obrotowy potrzebuje ta maszynka.

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie da rady podłączyć tego bez falownika?

 

a jak by to hulało przy alfie 22 ?

 

Jeszcze napiszę wam taką ciekawostkę , że maszynka którą robię parę ładnych lat też chodziła na 380 , wystarczyło dokupić cewkę za kilka zł. i chodzi na gniazdku 220.

moc 0,75

obroty na min/ 71-72

Pozdro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobre pytanie, ja też szukałem i nie znalazłem jaką ma zapotrzebowanie mocy maszynka 32. Gdyby tę wartość ktoś znał, by nie było problemu. Dodam że na ślimaku trzpień jest prawdopodobnie z zwykłego materiału 5,8 gwint M12x1,75 = 44,2Nm –siła max dokręcenia, piszę dlatego bo ja ukręciłem go. Więc siła była wyższa. minimalny moment obrotowy motoreduktora wyższy ze 20% (gdy jest podłączony bez przekładni, a 1:1) aby nie był obciążony na max. Podłączenie jak pracował na 400V a teraz ma na 230V może wyjść, ale wcale nie musi, zależy jak jest silnik zbudowany… co do mocy to traci 3x.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz bartnik czekałem na tę odpowiedź !

Dziękuję Ci bardzo za napisanie tego postu.

Rozumiem , że silnik 0,55 kw pracujący na 3 fazach po przerobieniu kabli na 1 fazę ma moc zaledwie 0,18,,,,,kw.

ps ja pracuje z maszynką Alfa 32 i mam podłączony silnik 0,75 kw , który wcześniej pracował na 3 fazach, a teraz na jednej i powiem Ci ,że silnik nigdy nie staje w trakcie oporu przez wkładane mięso , czasami przy rozruchy "buczy" ale myslę , że to wina cewki(kondensatora , który/a był/a pierwszy lepszy)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby na tabliczce silnika było napisane C ….. uF / …..V (np. 80uF/450V). to nie jest tak że cewkę rozruchową bierzesz pierwszą lepszą jaka jest. To się dopasowuje i mierzy się woltomierzem aby na zaciskach na silniku (połączony w trójkąt = trzy blaszki co łączą po 2 śrubki, jest ich 6) było wszędzie 230V. więc trzeba dobierać i trzeba je mieć. Radzę udać się do punktu przezwajania silników z tym motoreduktorem / silnikiem, oni mają o różnych wartościach. Nie ma problemu dla nich, doradzą i sprzedają o takiej wartości, bez zbędnych prób i kupienia niewłaściwej cewki – sklep nie przyjmie cewki rozruchowej z śladami podłączenia z powrotem – tak się sprawa ma. Co do czasami buczenia podczas rozruchu silnika, to występuje taka sytuacja jak wirnik zatrzyma się akurat w takim miejscu…

 

[ Dodano: Sro 26 Sty, 2011 18:43 ]

Inna sprawa że jednemu kręci 250W silnik a innemu nie, sprawa jest = przekładnia, gdy ma wyższe obroty maszynka, to ten sam silnik jest bardziej obciążony, zaś gdy powoli kręci maszynka to działa na „luzie” . tu jest tak maszynka może pracować 220obr/min ale i na 60obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Kolega załatwił motoreduktor - mały , lekki, mocny, trzyfazowy, 91 rocznik - praktycznie nie chodzony, ma wadę - 20 obrotów na minutę. Pewnie do napędu maszynki za mało?

Moja obecna przekładnia ma 160 obrotów na wyjściu... :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.