Skocz do zawartości

Pomocy!


Konrad1989

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

itp.... a także czas wędzenia, temperatura, rodzaj drewna ma bardzo duży wpływ na powtarzalność wyrobu,

...jednym z ważniejszych czynników jest także rodzaj i gatunek soli. Dlatego branżówki zalecają trzymania się wyłącznie warzonki.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

.jednym z ważniejszych czynników jest także rodzaj i gatunek soli.

Przekonałem się o tym w czasie produkcji kaszanki.

Brakło mi zaledwie 300g  soli (używam na co dzień Kłodawskiej) i dosypałem "zwykłej kuchennej".

Stworzyłem 30kg pełnowartościowej karmy dla wioskowych kotów i jednego znajomego, któremu ta słoność nie przeszkadzała :D

Niby sól, niby odważona a jednak różnica była.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MariuszB nie neguję Twojego wpisu spostrzeżeń. Co więcej zgadzam się z nim. Ja piszę z mojej perspektywy. Skromnego czeladniczka. Kiedyś jak robiłem za pomocnika z zawodowcem. On kosztował ale aby diagnoza była oki. Trzeba

- robić wędliny na " okrągło" . Masz porównanie jak było wczoraj i pamiętasz a z przed miesiąca? nie

- trzeba wziąć pod uwagę że robimy amatorsko bez reżimu a to wypijemy kawę, herbatę, zapalisz papierosa , wypijesz piwo , wodę gazowaną to wszystko zmienią smak no i jeszcze kosztowanie ja to przy robieniu sobię zjem. Wzorzec mojego byłego majstra. Jesteś standardowa najedzony, żadnych używek, płaczesz usta wodą zwykłą i po kilku minutach kosztujesz a tylko troszkę a nie więcej bo smakuję.

Mając na uwadze reżim+ brak ciągłości produkcji jak i moją ułomności a to kawka a to piwko papierosek herbata z cytryną i cukrem, kieruję się przepisem. Zresztą sam majster mówił że najpierw przepis bo on " gwarantuję" powtarzalność.

Zgadzam się iż w kosztowanie farszu to jak degustacją win. Somolier umie dotrzeć różnice. Ja niestety nie.Ja wina dzielę na wytrawne, pół wytrawne, pół słodkie i słodkie oraz przede wszystkim na dobre i takie sobię. Póki jestem na takim etapie sztuki masarniczej robię według przepisu .

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszB, no ja jak jest z pierzastych to podsmazam i probuje dziczyzny zadko uzywam bo jakos mi nie pasuje a wieprzowine to probuje .

Metke cebulowa bardzo lubie alet ak surowej wieprzowiny nie jem ,

Tatar to moglabym jesc raz w tygodniu :)

Sol zawsze odwazam i bo jak na smak to zawsze przesole , co by nie bylo .A u nas sol jakas malo slona jest bo w PL jak posole ziemniaki tyle samo co unas to sa w sam raz moje zawsze w domu niedosolone  :D  :facepalm:

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyz i  koper wloski tez sa dobre do chleba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.