Skocz do zawartości

Parzenie szyneczki


k_gorawski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wędzarniczą brać ! Mam problem z ostatnim wędzeniem, a mianowicie: po parzeniu w 82 stopniach i wyliczonej liczbie minut szynka wewnątrz miała nieuparzony krążek. Czy to problem mięsa? Dodam że zazwyczaj było ok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wędzarniczą brać ! Mam problem z ostatnim wędzeniem, a mianowicie: po parzeniu w 82 stopniach i wyliczonej liczbie minut szynka wewnątrz miała nieuparzony krążek. Czy to problem mięsa? Dodam że zazwyczaj było ok !

 

Szynkę się parzy do odpowiedniej temperatury w środku mięśnia A nie na czas...

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to problem mięsa? Dodam że zazwyczaj było ok !

 

A zazwyczaj wszystkie szynki były identyczne i miały identyczną średnicę przekroju bo jak nie to już wiesz co jest powodem .Parz z termometrem do 67 C w środku nie na czas i nie będzie problemu.


[Dodano: 06 sie 2019 - 17:47]

 

 

Pokaż zdjęcie jak to wyglada I pytanie ile czasu peklowałeś te szyneczki i czy był szprycowałeś jaka solanka
 

 

A co to ma wspólnego z tym problemem ?.Niedopeklowanie nie objawia się surowym mięsem w środku tylko szarą barwą.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co to ma wspólnego z tym problemem ?.Niedopeklowanie nie objawia się surowym mięsem w środku tylko szarą barwą.

To ja wiem tylko nie wiem czy autor postu o tym wie i dobrze interpretuje problem ,lepiej się zapytać i potwierdzić i wyjaśnić problem na wszystkie możliwe sposoby .Jakby zapodał fotkę byśmy wszystko wiedzieli ,a tak na 100% nic nie wiemy. Skoro parzył na czas to raczej kolega jest nie za bardzo doświadczony i po jego wypowiedzi możemy się wszystkiego spodziewać. Dlatego zadałem takie pytanie. 


[Dodano: 06 sie 2019 - 19:45]

 

 

i miały identyczną średnicę przekroju bo jak nie to już wiesz co jest powodem

Nie tylko średnica przekroju na to wpływa zapewne wiesz o tym  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.