Skocz do zawartości

Garnek elektryczny


grzes855

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Emalia w garnkach ma tendencje do przyjmowania zabrudzeń. Co 2-3 lata takie garnki trzeba wymieniać bo w emalii robią się mikropory i rozwijają się bakterie.
Łomatkojedynokochano! Zaś wydatki! Gary wymieniać muszę! Nic ino bakterie, bakterie, bakterie! Mają one w sobie choć trochę tłuszczu? Lub innych węglowodorów?

 

osid, no to zapłaciłeś wreszcie czy nie? Szkoda by było życzliwego człowieka na koszty narażać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam Ja widziałem taki garnek w pewnym sklepie na L... za 98zl na wyprzedaży :mellow:  i zastanawiałem się czy to ustrojstwo może mi się do czegoś przydać oprócz gotowania sloików. w końcu wziąl go znajomy do warzenia piwa :)

Edytowane przez Małgoś
Błąd ortograficzny w słowie "sprzedaż" oraz dopisanie "ogonków ,kreseczek i kropeczek do poszczególnych liter. Proszę dbać poprawność językową!
Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jesli "bawisz" sie w masarstwo docenisz, że tak. Stabilizacja temperatury, wyliczanie czasu parzenia a i kranik spustowy mówią "Tak".

Ja swój postawiłem na wannie, prysznicem nalewam, kranikiem spuszczam i mam luz, taką wersje wydarzeń polecam.

A jeszcze jedno , może nie bądź "pies ogrodnika" i powiedz gdzie taki garnek widziałeś, jak nie Ty to może Ktoś inny skorzysta.

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieśkowi chyba chodziło o termostaty starego typu które nie miały nic wspólnego z poprawnym  sterowaniem

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W garnkach starszego typu (taki mam) trzeba było unieszkodliwić czujnik termostatu aby garnek po osiągnięciu ok 100 oC niw wyłączał grzałki (przy chmieleniu brzeczki przez ok godzinę) nie wiem jak sie sprawdzają nowe termostaty. Przydaje sie jeszcze założenie dodatkowej izolacji (karimata, pianka izolacyjna) aby zminimalizować straty ciepła no i pozostaje wymiana kranika na metalowy.

Jak by kogoś temat interesował to więcej na piwo.org

 

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas pracy zauważyłem ciekawe zachowanie sterownika w garnku....

- gdy po dogrzaniu do właściwej temperatury i ma za zadanie ją utrzymać, przy spadku od zadanej elektronika nie załącza "na stałe" grzałki a wykonuje cykle grzanie>>przerwa.... symulując zmniejszenie mocy :) jest to ok 2 sekund grzania i ok sekundy przerwy.... po dogrzaniu wyłącza oczywiście  i czeka na następny spadek

dzięki temu temperatura jest precyzyjniej sterowana :clap:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma obawy

sterowanie grzałki jest zrobione zapewne na triaku, bo nie słychać charakterystycznego klikania

triak to element półprzewodnikowy który się nie zużywa, tak jak przekaźnik

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, jakby ów gar potraktować czasem jako wolnowar? 

 

Jak najbardziej można. Osobiście posiadam wolnowar, więc korzystam z dedykowanego urządzenia, ale za to lidlowy gar sprawdził się u mnie jako namiastka zestawu do sous vide: polędwiczki wieprzowe przyprawiłem, zapakowałem "próżniowo" (pakowarką z aukcji za 30-40zł, więc powietrze odsysa, ale do próżni jednak jej brakuje), wsadziłem do gara ustawionego na jakieś 65 stopni (nie pomnę teraz dokładnie) i przetrzymałem ze 40 minut. Później zostało tylko dla estetyki obsmażyć mięsko ekspresowo na patelni (nie więcej niż minutę z każdej strony) i pałaszować najbardziej soczyste, acz nie-surowe mięso, jakie dane mi było skosztować.

Powoli zbieram się w sobie, by identycznie zrobić piersi z kaczki, tylko po obgotowaniu dłużej je na patelni skórą w dół potrzymać, by się tłuszcz wytopił.

 

 

To może potraktuj go jako płaszcz wodny wstawiając mniejszy garnek z potrawą do środka. Będzie czysto.

 

Aha, "potrawą" ;p Na bazie cukru i drożdży? ;D I nie mówię tu bynajmniej o wypiekach...

Edytowane przez golaszm
Jeśli możesz - wejdź proszę na stronę stronę pajacyk.pl i pomóż nakarmić jakieś dziecko. Dla Ciebie to parę sekund i kilka kilobajtów. Dla Niego to krok bliżej normalnego posiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Parzenie w takim garnku to bajeczka , układam wędliny jak chcę bez wody , zalewam i ustawiam temp. i czas i po tym czasie spuszczam kranikiem wodę i prycznicem hartuję i spłukuję . Wyjmuję jak podeschną .

Garnek ustawiony na desce na wannie. , można też nad zlewem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szkoda tej wody do wanny wylewać ??? Toż to już prawie gotowy wywar do zupy.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i dobrze mądrzejszego posłuchać. THX.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję ten -

 

http://www.lidl.de/de/Weitere-elektrische-Kochgeraete/SILVERCREST-Gluehwein-/Einkochautomat-digital-mit-LCD-1

 

Był również w polskich filiach firmy L..dl

 

 

post-51023-0-68484300-1391528584_thumb.jpg

 

 

 

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.