Skocz do zawartości

Dymogenerator i wędzarnia Kolegi Borniak'a


borniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 622
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

borniak,

to prawie jak Bradley. Bardzo mała komora :sad:

beiot,

Witam,nie jest to urzadzenie przemysłowe ,Komora wewnatrz czynna ma wymiar

40x30x60cm ,dzisiaj wedze 6 kg kiełbasy i mam jeszcze luz.Bez problemu uwedzilem

50 szt. sielawy i to wielokrotnie

Borniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borniak,

Czy będą większe szafki w ofercie?

Podaj ceny takich urządzeń.

Komorę warto by zaizolować.

Nie widzę też łapacza skroplin na otworze wylotowym.

Co to są za zrębki? To raczej trociny i to chyba z korą. Widać jakieś czarne wtrącenia. Typowe zrębki wędzarnicze są większej gradacji.

 

cena dymogeneratora

360 zł.brutto

Uważam że rozsądna cena, jeśli zdaje egzamin to urządzenie. Zrębki podaje ślimak, czy tłok? Jak jest średnica otworu w szafce do zamontowania dymogeneratora.

Jeśli by pasowało do bradleya to mogę zakupić w promocji przetestować na bradleyu i opisać na forum efektu takiego generatora dymu. Parę osób na forum ma bradleye i szafki wędzarnicze.

 

Pozdrawiam

Robert

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja prosiłbym albo producenta (kol. borniak), albo ewentualnego testera (kol. beiot?) o sprawdzenie średniego zużycia prądu dla konkretnego przedziału czasu i temperatury wędzenia.

 

Wg opisu na stronie domowej, 'palnik' to 110W, grzałka regulująca temperaturę komory to 500W. Tyle, że pewnie moc maksymalna od średniej będą się bardzo różniły.

 

Podoba mnie się ten wynalazek :)

Jeśli możesz - wejdź proszę na stronę stronę pajacyk.pl i pomóż nakarmić jakieś dziecko. Dla Ciebie to parę sekund i kilka kilobajtów. Dla Niego to krok bliżej normalnego posiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka będzie cena całego urządzenia i gdzie będzie można odbierać, we Wrocławiu, czy w Bornym Sulinowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, mało że to Polska konstrukcja, to cena umiarkowana i to w dodatku z miejscowości (Filia) którą darzę pozytywnymi wspomnieniami. (jeszcze jak rozmawiało się tam w innym języku, a ostatni raz byłem już po zmianie „administratora”)

 

Przy takiej cenie to raczej sprzedaż powinna pójść "piorunująco", urządzenie estetycznie wykonane i mam nadzieje że funkcjonuje minimum tak dobrze jak wygląda.

Mam pytania:

Czy można ingerować w prędkość podawania wiórków?

Czy możesz załączyć fotkę jakiej „granulacji’ powinny być wiórki?

Jaki jest czas realizacji zamówień.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się zainteresowaniem, w skrócie przedstawiam historię tego pomysłu. Jak widać mam swoje lata jestem już emerytem poluje łowie ryby. Pomyślałem więc, że zrobię sobie kiełbasę z dziczyzny. Kupiłem proste urządzenie i ... klapa!! Pomimo wielu prób nie udało się nic uwędzić. Kupiłem więc Bradleya i znowu szok.Wędzenie wychodzi dobrze ale cena strasznie wysoka. Po tych doświadczeniach zrodził się pomysł wykonania generatora i przetestowałem to właśnie w Bradleyu. A następnie w mojej komorze prototypowej. Wynik moich doświadczeń rewelacyjny.Jak nie udało mi się w prostej wędzarce cokolwiek uwędzić tak tutaj w mojej nie udało mi się nic zepsuć.Tak mi się to spodobało , że postanowiłem zając się produkcją (wzór użytkowy opatentowany). Ponieważ mieszkam w Bornym Sulinowie to też tutaj uruchomiłem produkcje jako filie zakładu mojego syna, który mieszka we Wrocławiu. Kompletne wędzarki i dymogeneratory będą sprzedawane równocześnie w obydwu firmach. Trochę danych technicznych:komora jest zaizolowana pianką poliuretanową ( z atestem PZH) metodą wtrysku.Jest to doskonała izolacja związku z czym moc zainstalowana 500 W w zupełności wystarcza.Jeśli chodzi o zrębki są firmowe,certyfikowane a kolor ciemny wynika z dodatku drewna olchowego.Co do gradacji-jest ona jedyna właściwa i zapewnia bezawaryjną pracę urządzenia(ślimak o obrotach stałych). Co do łapacza skroplin nie widzę potrzeby zastosowania. Podaję ceny: cena kompletnej wędzarki z generatorem dymu +zrębki wędzarnicze na ok 15 h wędzenia 1281 zł .Załączam zdjęcie z dzisiejszego wędzenia.

Borniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam :lol:

Zamawiam urządzenie z numerem fabrycznym 000001 :grin:

Proszę o tabliczkęznamionową z napisem MADE IN Borne Sulinowo. :lol: (sentyment do miejsca)

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już z Kolegą Borniakiem obgadalismy interesy. :wink:

Jedna wędzarnia kompletna wędruje do naszej SDM w ramach reklamy i testów.

Wszyscy chętni zadymiacze, zarejestrowani na naszej stronie lub forum otrzymują na to urządzenie upust w wysokości 5%. Członkowie Klubu KPP rabat maja nieco wiekszy i wynosi on 10%

Dzięki Borniak.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak ja mam dymogenerator z nr. fabrycznym 00001 Made In Borne Sulinowo :grin: :grin:

Co prawda jeszcze nie rozpakowany czeka na mnie w Polsce, ale już w ten weekend będzie sprawdzany. O testach dam znać i Załącze jakieś fotki.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy mieć z numerem 00000000000000001. :grin:

:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :wink:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia z produkcji. Dołącze je do zdjęć nadesłanych przez Borniaka i ofertę umieszczę na stronie głównej.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała wędzarnia mi nie potrzebna mam 2 (blaszankę i lokomotywę - murowanej juz nie ma :lol: ) i bede robic trzecia stacjonarną - wzamian za murowana powstanie blaszana izolowana i noo ze wszystkim :lol:.

A zamówiony dymogenerator będzie w zalezności jak wypadną testy do jednej z nich lub jako przekładany do wszystkich, to się dopiero okaże.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już w ten weekend będzie sprawdzany.

po wędzeniu prosimy o opinie :lol:

 

Jedna wędzarnia kompletna wędruje do naszej SDM w ramach reklamy i testów.

jak tylko dotrze do szkoły to Papla niech ja wypróbuje i zamieści opinie z wędzenia, bardzo mnie kusi ta wędzarenka była by wspaniałym urządzeniem na niepogodę, jak musimy wędzić , a na dworze leje, wieje, ziąb już mam dla niej przygotowane miejsce w garażu tylko zrobić kominek do dymu na zewnątrz

 

Członkowie Klubu KPP rabat maja nieco wiekszy i wynosi on 10% :shock: :grin: :grin:

taka informacja jeszcze bardziej zachęca do kupna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, np. u Tomka Fecki członkowie KPP mają 15% rabat, zaś pozostali zadymiacze zarejestrowani na stronie lub forum 10%. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych moja propozycja prosze o kontakt na meila wy.borne@poczta.fm

 

[ Dodano: Wto Gru 01, 2009 10:54 ]

TOSHIBA uśmiechnij się :grin: :grin: :grin: ty już masz dymogenerator a inni jeszcze nie poza tym w histori naszej sprzedaży bedziesz jako nr 1 :grin:

Borniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.