Skocz do zawartości

Salceson Halusi


@halusia@

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

salceson nie zawiera głowy.

Też nie daję głowy do salcesonu, daję golonki tylne i jest bardzo oki :D Po mojemu głowa nie jest konieczna, ale każdy robi jak lubi :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu głowa nie jest konieczna

 

Jak robić coś bez głowy.Trzeba robić z głową. :D .A tak poważnie z pełnym luzikiem  :D  to moim zdaniem salceson tego typu bez mięsa z głowy to taki młodszy brat tego pierwszego. :tongue:  

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak robić coś bez głowy.Trzeba robić z głową. :D .A tak poważnie z pełnym luzikiem :D to moim zdaniem salceson tego typu bez mięsa z głowy to taki młodszy brat tego pierwszego. :tongue:

Ja też z pełnym luzikiem.. Arkadiusz,  Ty widzisz to co chcesz widzieć.

Mięsa jest sporo, zamiast głowy dokupiłam golonkę samo mięso bez kości . Oprócz tego były 4 nogi wieprzowe i duża golonka tylnia...nie mówiąc już o ozorach i sercach. :):tongue:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie z pełnym luzikiem :D

 

Jestem "za" :D

 

to moim zdaniem salceson tego typu bez mięsa z głowy to taki młodszy brat tego pierwszego. :tongue:

 

No niech Ci będzie, nie zaprzeczam :D Kiedyś robiłem raz czy dwa salceson  "na głowie" i były bardzo dobre, ale często robię z tego co najszybciej mogę kupić, a że mięsny mam o rzut beretem to kupuję co mają, niestety nie mają głów, po głowy muszę jeździć, a nie zawsze mi się chce. Jeszcze niejeden salceson zrobię i na pewno nie jeden raz będzie "na głowie" :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po głowy muszę jeździć,

 

To ja mam lepiej.Mnie mięso przywożą do domu. :D  

 

 

Ty widzisz to co chcesz widzieć.

 

Ja nie piszę o wyglądzie tylko o smaku.  :tongue: i  nie oceniam Twojego wyrobu, ale mięso z peklowanych głów i do tego żołądek jako osłonka nadaje salcesonom ten specyficzny smak, którego nie osiągniesz  z innym składem.Robiłem już w różnych kombinacjach i mam w tym względzie pewne doświadczenie. :)

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie się nie dyskutuje.

 

Idąc tym tropem rozumowania to jeśli ktoś zrobi kiełbasę z papieru toaletowego to też będzie dobra bo jemu smakuje ;) . Do mnie taka argumentacja nie przemawia.Pozdrawiam.

 

P.S

Widać postęp :thumbsup: .Gdybyś chude mięso pokroiła w nieco mniejsze kawałki to ładniej rozłożyły by się na przekroju.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 53 minut temu Zbój Madej, dnia 08 Maj 2016 - 13:23, napisał: po głowy muszę jeździć, To ja mam lepiej.Mnie mięso przywożą do domu. :D @halusia@, dnia 08 Maj 2016 - 13:21, napisał: Ty widzisz to co chcesz widzieć. Ja nie piszę o wyglądzie tylko o smaku. :tongue: i nie oceniam Twojego wyrobu, ale mięso z peklowanych głów i do tego żołądek jako osłonka nadaje salcesonom ten specyficzny smak, którego nie osiągniesz z innym składem.Robiłem już w różnych kombinacjach i mam w tym względzie pewne doświadczenie. :)

 

Arkadiusz.... co możesz powiedzieć o smaku patrząc na fotkę.

Musisz w końcu zrozumieć że każdy lubi co innego, Twój wyrób jest tak perfekcyjny w Twoich oczach, a mi nie do końca pasuje ..Bez głowy i w innych osłonach można zrobić wspaniały wyrób. Żołądek do którego pakujesz farsz, chyba nie zjadasz, prawda?? :):tongue:

To jest Arkadiusza fotka  :)

 

post-43626-0-22279000-1462711482_thumb.jpg

 

Mój salceson jest bardzo mięsny i taki miał być a bazą salcesonu nie są prawie  same skórki. :D:facepalm:

Nie piszę że jest to wyjątkowy wyrób... wciąż się staram ... rodzinie smakuje i to jest najważniejsze.

Pozdrawiam

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się Twój salcefix podoba,widac progres w wykonie :) Faktycznie można by było trochę drobniej pokroić ale i tak ma swój styl :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli ktoś zrobi kiełbasę z papieru toaletowego to też będzie dobra bo jemu smakuje

No jasne. :D Dla niego będzie wspaniała i o to w tym wszystkim chodzi. Są tutaj tysiące przepisów i każdy ma prawo wybrać i modyfikować je sobie jak tylko chce, byle trzymał się zasad technologii. Toż tak właśnie powstają nowe potrawy. :D  

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niego będzie wspaniała i o to w tym wszystkim chodzi.

 

Przecież ja nie napisałem, że nie jest dobry tylko inny i odbiega od ogólnie przyjętego składu.Te inne też robiłem, ale wróciłem do korzeni.

 

Arkadiusz.... co możesz powiedzieć o smaku patrząc na fotkę.

 

Coście się czepli. :D A czy ja gdzieś napisałem,że jest zły w smaku?.Napisałem, że inny..A smak znam bo i o takim składzie robiłem.

 

 

Żołądek do którego pakujesz farsz, chyba nie zjadasz, prawda??

 

Tu nie chodzi czy zjadam czy nie tylko o specyficzną florę bakteryjną w żołądku ,która nadaje specyficzny smak..Poza tym ja bardzo lubię żołądek i go również zjadam razem z salcesonem. :tongue:

 

Mój salceson jest bardzo mięsny i taki miał być a bazą salcesonu nie są prawie  same skórki.

A gdzie Ty tu widzisz same skórki.Coś ze wzrokiem? ;):D.A ja uważam ,że za mało tych skórek. :tongue:

 

post-41296-0-92682200-1462718618_thumb.jpg

 

P.S

Szkoda, że się odezwałem  bo co ja się znam na salcesonach. ;)  :)

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że się odezwałem bo co ja się znam na salcesonach. ;):)

 

Arkadiusz, miał być luzik a TY focha strzelasz :D

Co do składu mojego salcesony nie mam sobie nic do zarzucenia... powtórzę go przy najbliższej okazji.

Niestety nie zawsze mam możliwość kupić głowę, co nie znaczy że nie znam się na produkcji salcesonu.

Najważniejsze że rodzina jest zadowolona . :)

Nie chce za bardzo się rozpisywać, ale widzę że nie każdy Twój salceson jest w żołądku :tongue: Chyba mnie wzrok  nie myli  :D 

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Arkadiusz, miał być luzik a TY focha strzelasz

 

Luzik. :D

 

 

 

Nie chce za bardzo się rozpisywać, ale widzę że nie każdy Twój salceson jest w żołądku

 

Pewnie, że nie bo robię i w kątnicach i w osłonkach termokurczliwych , ale moim skromnym zdaniem najlepsze są te w osłonkach naturalnych.  :)

Z moje strony są to tylko porady dla Ciebie, ale nie musisz się do nich stosować. :)


 

 

Niestety nie zawsze mam możliwość kupić głowę, co nie znaczy że nie znam się na produkcji salcesonu.

 

Czy ja coś takiego napisałem.Wkładasz po raz kolejny w moje usta czegoś co ja w ogóle nie napisałem. :mad: 
Moim zdaniem trochę Ci jeszcze brakuje do pełnego sukcesu , ale powtórzę, że robisz postępy i idziesz w dobrym kierunku.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem trochę Ci jeszcze brakuje do pełnego sukcesu , ale powtórzę, że robisz postępy i idziesz w dobrym kierunku.

To właśnie nazywa się nakręcaniem tematu. Nie pierwszy zresztą raz dzisiaj. Każdemu brakuje mniej lub więcej do wzorca, ale najważniejsze, że smakuje bliskim.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@halusia@, dnia 08 Maj 2016 - 20:03, napisał: Niestety nie zawsze mam możliwość kupić głowę, co nie znaczy że nie znam się na produkcji salcesonu. Czy ja coś takiego napisałem.Wkładasz po raz kolejny w moje usta czegoś co ja w ogóle nie napisałem. :mad: Moim zdaniem trochę Ci jeszcze brakuje do pełnego su

 

Ha ha ha..... Arkadiusz.... przecież ja Ciebie nie cytuje.... czyżbyś kiepsko widział :)

Piszę, jak wygląda u mnie sytuacja z głową wieprzową , a skład do wyrobu salcesonu też znam ... po prostu  ratuję się jak mogę :rolleyes:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po prostu  ratuję się jak mogę

 

To się ratuj. :cool:  

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie te salcesony wyglądają superancko , i chętnie bym je skonsumował :) ja osobiście jeszcze nie robiłem , ale .......  takie pytanie ... jeżeli zrobię bez głowy , ale z głową jak to już tutaj napisano , a z golonkami i ze skórkami i coś tam innego dodam ..... bo to będę miał i gdybym to nawet nazwał alla salceson , bo już nie mówię żeby nazwać ten wyrób salcesonem  , to zapewne zaraz oberwę że nie ma głowy .........   , a za chwilkę ktoś drugi wpisze że to nie z 16 tki ,kurde  , prawie dwie strony zapisane o  + i -   tego wykonania , tamtego wykonania , a wnioski ....... ja wyciągnąłem jeden , jak kiedyś zrobię salceson to nie ma takiej opcji żebym wstawił zdjęcia , napiszę że był i tak szybko zjedli że nie zdążyłem zrobić zdjęć :) bo wywołam tylko niepotrzebną burzę :D :D :D

całe życie się uczę , a czy się nauczę...

http://images37.fotosik.pl/1274/4fa8487176da947bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wszystkie te salcesony wyglądają superancko , i chętnie bym je skonsumował :) ja osobiście jeszcze nie robiłem , ale .......  takie pytanie ... jeżeli zrobię bez głowy , ale z głową jak to już tutaj napisano , a z golonkami i ze skórkami i coś tam innego dodam ..... bo to będę miał i gdybym to nawet nazwał alla salceson , bo już nie mówię żeby nazwać ten wyrób salcesonem  , to zapewne zaraz oberwę że nie ma głowy .........   , a za chwilkę ktoś drugi wpisze że to nie z 16 tki ,kurde  , prawie dwie strony zapisane o  + i -   tego wykonania , tamtego wykonania , a wnioski ....... ja wyciągnąłem jeden , jak kiedyś zrobię salceson to nie ma takiej opcji żebym wstawił zdjęcia , napiszę że był i tak szybko zjedli że nie zdążyłem zrobić zdjęć :) bo wywołam tylko niepotrzebną burzę :D :D :D

 

 

Słuszne wnioski! Jak nie będzie głowy wieprzowej to nawet nie wstawiaj bo już wiadomo że to nie salceson dla konesera tylko coś ala kaszanka a martadela. Także jak już chcesz koniecznie wstawić foty to nawet jak nie dałeś wpisz głowy i dalszy skład. Fotki nie wklejaj napisz że było takie super że nie zdążyłeś zrobić zdjęcia. Ot cały sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak kiedyś zrobię salceson to nie ma takiej opcji żebym wstawił zdjęcia , napiszę że był i tak szybko zjedli że nie zdążyłem zrobić zdjęć bo wywołam tylko niepotrzebną burzę

No właśnie. Dlatego kilka razy dzisiaj się odezwałem w tej sprawie. Jeśli dalej produkty, które zostały zrobione własnoręcznie (niekiedy pierwszy raz) i które smakują najbliższym, będą tak ostro krytykowane, niebawem (choć już teraz większość przepisów i relacji z produkcji ląduje gdzie indziej) nikt nie będzie nic pisał o swych dokonaniach. Szkoda.  

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarKan  dokładnie :) to już wolę deski strugać :D :D  przynajmniej , choć tak tez nie do końca ........   nikt mi nie zarzuci że usłojenie na tej desce jest nie w tą stronę :D :D

Edytowane przez paolodoro

całe życie się uczę , a czy się nauczę...

http://images37.fotosik.pl/1274/4fa8487176da947bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.. ja wyciągnąłem jeden , jak kiedyś zrobię salceson to nie ma takiej opcji żebym wstawił zdjęcia , napiszę że był i tak szybko zjedli że nie zdążyłem zrobić zdjęć :) bo wywołam tylko niepotrzebną burzę :D :D :D

 

:D :D :clap:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.