Skocz do zawartości

Nowy dystrybutor wędzarni BORNIAK


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednak pytanie, ponieważ nie potrafię uzyskać z niej "ciemniejszej" barwy wędzonek niż złocisty.

Bez urazy, ale poczytaj sobie z czego składa się dym wędzarniczy , a potem się zastanów, czy nadal chcesz mieć super ciemne wędzonki. :grin:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Skontaktuj się ze Zbójem ... :cool:

"Wszesny Zbój Madej" to chyba było na beczce :wink: ale o ile pamiętam uzyskał ciemniejsze i na Borniaku - no ale on ma to we krwi :grin:

 

Ralf, lekko podnieść temperaturę i wydłużyć czas....

musimy też ustalić co znaczy że są "tylko złociste" :cool:

 

poniżej wzór z tej wędzarni :wink:

 

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myth, Baleron w osłonce białkowej karmelowej fi100 :cool: (ale przed parzeniem :lol: )
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię uzyskać z niej "ciemniejszej" barwy wędzonek niż złocisty

Temp w Borniaku tak 55-60st.C ale nie więcej niż 60, kominek powinien być przymknięty tak na 2/3. 2 godzinki osuszania i ze 4 godzinki wędzenia, następnie parzenie i niech powiszą w zimnym ze dwa dni :D

"Wszesny Zbój Madej" to chyba było na beczce :wink:

Pamięć masz dobrą :lol: :lol:

ale o ile pamiętam uzyskał ciemniejsze i na Borniaku - no ale on ma to we krwi :grin:

:tongue: miałem kaprys i "se" takie zrobiłem i jeszcze nie raz zrobię :grin: :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kominkiem w Borniaku masz rację, ja przymykam na 45 stopni. Wędzonki zwykle dymię 2,5h w 45-50C, potem 30 minut w 85C i do parzenia.

 

[ Dodano: Nie 08 Kwi, 2012 08:52 ]

Borniakowe bukowe i olchowe 10 l dojechały.

To ja podjadę do ciebie po olchowe, bo mi się skończyły. A czy masz części zamienne? Bo ja kupiłbym deflektor (a nawet dwa), mycie tego czegoś to masakra :-) oraz silniczek do DG, na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz części zamienne? Bo ja kupiłbym deflektor (a nawet dwa), mycie tego czegoś to masakra :-) oraz silniczek do DG, na wszelki wypadek.

Kolejne zamówienie wystawiam we wtorek, więc najpóźniej w czwartek powinno wszystko dojechać. Którego Borniaka masz ??

Silniczki są teraz trwalsze, nowy poprawiony model.

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratek, :clap: :clap: :clap: jak wiadomo ciemny kolor wędzonek lub ciemniejący znacznie po wędzeniu jest efektem resztek kwasowych i raczej nie jest wskazane. Różne gatunki drewna mają inne składniki substancji lotnych i w zależności od wilgotności powietrza różny skład procentowy i dlatego można uzyskać różne nasycenie, kolory - oprócz walorów zapachowych i smakowych. Prawidłowo uwędzone mięso nie może być bardzo ciemne. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze przekonaliście mnie , już wolę jak są złociste niż jak mam wcinać z rodziną substancje rakotwórcze. Mój GURU - Abratek pochwalił moją wędzarnię więc musi ona być dobra. Na pewno jest wygodna i polecę ją każdemu kto o nią spyta. Jako, że jestem nowym zadymiaczem pomyślałem , że wędzonki jednak powinny być ciemniejsze, ale to echo z dziecinnych lat, kiedy to widziałem jak tata przynosił do domu pięknie uwędzone na ciemny kolorek szyneczki z beczki.

Pozdrawiam wszystkich smakoszy wędzonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ja mam model większy , i powiem szczerze też nie do końca są szczelne drzwi. Zwłaszcza jak wędzę gęstszym dymem potrafi on pomiędzy obudową a uszczelką drzwi przechodzić. Nie jest to bardzo uciążliwe, ale fakt jest faktem. Pomimo tego wędzoneczki z Borniaka pierwsza klasa!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu z "dymem drzwiowym"

 

Zgodnie z sugestią jednego z forumowiczów, przypominam adres, pod którym można kupić lub zamówić produkty Borniak.

Warszawa ul.Korkowa 44 lok.1 - sklep z bagażnikami :wink: pracujemy w godzinach 10-18 w tygodniu, w soboty 10-14.

Można też umówić się ze mną w Wesołej i "na żywca" zobaczyć jak działa wędzarnia Borniak.

 

Zrębki bukowe i olchowe raczej w ciągłej sprzedaży, 2 l, 10 l i 60 l. Piszę raczej, ponieważ rynek dopiero poznaję, a trafiają się klienci (jak np dzisiaj), którzy jednorazowo biorą większą ilość i sporadycznie 2 czy 3 dni pewnej pojemności nie ma. Chyba czas na zakup typowo hurtowy, miejsca tylko brak. :sad:

 

Mam jeszcze jedną małą wędzarnię z drzwiami zdejmowanym (stary typ), z dodatkowym rabatem :!: :grin:

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odpowiadając na pytania telefoniczne -- jeśli ktoś ma jakieś potrzeby, proszę pisać na PW lub maila, postaram się przywieźć (to co mam obecnie).

Ograniczenia transportowe wymagają ograniczeń towarowych :wink:

 

W planach jest węgierska zupa dyniowa gotowana w kociołku :grin:

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.10. 2012 r Powsin, festyn "dyniowy".

Borniak, a właściwie wyroby z Borniaka rozeszły się błyskawicznie :lol:

Przebojem jednak okazała się węgierska zupa dyniowa. Ja w takim festynie uczestniczyłem pierwszy raz, nie wiedziałem więc ile litrów zupy ugotować. Mieliśmy kociołek 22 l, po kilku minutach rozchodził się tylko zapach po resztkach zupy. Szkoda, ale nauczka na przyszłość wyciągnięta :wink:

 

 

 

 

Po festynie mam jeszcze jeden wniosek, aparat muszę zmienić koniecznie w miarę szybko

:wink:

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wyłączyć efekt sepia

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dosyć ekskluzywny, ładnie zapakowany, bardzo dobrej jakości zestaw do grillowania.

Nóż, łopatka, widelec, szczypce bardzo mocne, pędzel, szpikulce do szaszłyków, kiełbas, mięs x 4 szt, koszyk wiklinowy w kolorze palisander, w środku wyściełany tkaniną w odpowiedniej tonacji. 179 zł

 

 

Przepis na zupkę:

 

cebula pokrojona w plastry i lekko podpieczona w kociołku, po chwili zasypana węgierską papryką mieloną ostrą, po ok 15/20 sekundach, aby "mielonka" nie spowodowała goryczki dodajemy "żywą" pokrojoną paprykę i po uzyskaniu "twardej miękkości" dodajemy dużo dyni, zalewamy wodą.

Dodatki: gałka muszkatałowa, pieprz i różne pasty paprykowo gulaszowe węgierskie, my dodaliśmy też mieloną ostrą paprykę, sól.

Chyba wszystko :wink:

A, jeszcze - na koniec wszystko zostało poddane blendowaniu.

Miseczka po ... zł :thumbsup:

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowe pytanie związane z wędzarnia Borniaka. Jak dokladnie powinno sie ją myć po użyciu ? Rozumiem, ze półki, i deflektor, ale samą wędzarnię ? :question: Bo przy przygotowaniu do pierwszego wędzenie było napisane, że odymić i nie szorować. Więc mam wątpliwość. Myję oczywiście jedynie ciepłą wodą i "Ludwikiem". Poza tym pochwalę się, że wędzonki wychodza dobre- urzadzenie pierwsza klasa :grin: , tylko z zimnym wędzeniem mam problemy, ale to sprawa na inny temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.