Skocz do zawartości

[Ciasto] Słodkości Einshel...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Chociaż ze ''słodyczy'' najbardziej lubię boczek :grin: , to ostatnio dużo piekłam dla rodzinki . Może nie mam takiej ''ręki'' do ciast jak Nasza Mistrzyni HALUSIA , ale...nie jest zle... :blush: :grin: Pozwólcie więc (żeby nie było bałaganu :rolleyes: ), że tutaj będę zamieszczać moje poczynania...ze słodkościami .

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2013 13:01 ]

A więc może najpierw ,,Biszkoptowy keks z budyniem''... Przepis ''autorski'' jeszcze do dopracowania , ale zjeść się dało. zamiast kakao do ciemnego ciasta użyłam kawy rozpuszczalnej...Natomiast budyń waniliowy ugotowałam z połowy mleka podanej na opakowaniu.

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

:blush: Aniu ... Tak , jak zwykły biszkopt...( bo jak dotąd tylko to mi wychodziło... :lol: ) czyli - 4 duże jajka , 200g cukru , 180g mąki 'tortowej' , 50g ziemniaczanej , 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 30 ml gorącej wody, 15 ml oleju. Białka +szczypta soli - ubijam na 'sztywno' , dodaję cukier i mixuję do rozpuszczenia. dodaje stopniowo mąki z proszkiem oraz żółtka , wlewam wodę i olej . Do 2 małych keksówek wysmarowanych i wysypanych bułka tartą wlewam ciasto ( po równo w każdej ) , ale zostawiam 1/3 i dokładam ok.3 łyżek kawy rozpuszczalnej ( sypię ) . Wlewam cienkim strumyczkiem , ciemne ciasto na białe. Wcześniej ugotowany budyń nakładałam łyżką ( dlatego takie 'nie kształtne... :blush: ) Piekłam w 180*C przez 60 minut. Pozdrawiam !

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2013 14:20 ]

To było tak sobie w tygodniu... :wink: Następnie ''na warsztat'' poszedł ,,weekendowy sernik na kruchym spodzie''... :grin:

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ze ''słodyczy'' najbardziej lubię boczek

czysta słodycz :cool:

einshel, chociaż ja nie ciasteczkowy to pomarzyć można :grin: :grin:

Bardzo fajnie wygląda to ciasto z budyniem.. taki normalny budyń (dosyć gęsty?) ugotowałaś i nałozyłaś na ciasto? czy 'utopiłaś' go w nim? budyń przy nakładaniu ma być wystudzony czy bezpośrednio ugotowany i gorący?

Fajnie widzieć kolejny temacik autorski :) z pewnością będzie się go czytało (i oglądało) z przyjemnością :clap: smakowite ciasta robisz :thumbsup: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomarzyć można :grin: :mrgreen:

:grin: ''Ja wiedział'em' ,że tak będzie...'' :grin: Taki ( gęsty , wystudzony ) budyń , nałożyłam na surowe ciasto i podczas pieczenia ''sam''się tak utopił... :wink: Następnym razem wleję budyń do jakiegoś naczynia , tak żeby wykroić odpowiedni paseczek i wsadzić w ciasto...może będzie lepszy ''efekt wizualny''...ale smakowo było OK. :grin:
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Chociaż ze ''słodyczy'' najbardziej lubię boczek :grin: , to ostatnio dużo piekłam dla rodzinki . Może nie mam takiej ''ręki'' do ciast jak Nasza Mistrzyni HALUSIA

:blush: :smile:

Oj tam oj tam Aniu ... troszkę praktyki i Ty również będziesz Mistrzynią . :wink:

Póki co .. dajesz radę :thumbsup: ... rób wypieki i dziel się z nami przepisami.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Dziękuję Halinko , że mnie podbudowujesz :blush: Czasami trzeba by było się 'troszkie ' postarać , a ja przeważnie to tak patrzę cóś na szybko ''upierniczyć''... :grin: :wink: :lol:
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:blush: Dzięki... :grin: Jako , że wczoraj tłusty czwartek , to się troszkę nadreptałam :tongue: Oponki robiłam juz nie raz..., ale pączki po raz pierwszy ( oczywiście z przepisu ABRATKA :clap: ) Iiii.... :shock: jestem w szoku... :grin:
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam :grin: Oponki to góra 30 minut roboty...natomiast z pączkami sie trzeba ''napieścić''... :lol: Aha... jedyne co zmieniłam , to nadzienie... :rolleyes: Użyłam powideł śliwkowych :thumbsup: Ale to dlatego , że moja ŚP. Babcia takie robiła .
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pączki po raz pierwszy ( oczywiście z przepisu ABRATKA :clap: ) Iiii.... :shock: jestem w szoku...

To ja jestem w szoku !!! Pierwszy raz i od razu z obwódką ??? :mellow: To ja przy tobie cienki Bolek jestem... A ile czasu wyrastały od uformowania ? a tłuszczu dałaś jak w przepisie ? 200g ? Czy może mniej ?

Użyłam powideł śliwkowych :thumbsup: Ale to dlatego , że moja ŚP. Babcia takie robiła .

Moja babcia też robiła ze śliwkowymi... i z wiśniami...

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziewczyno takie pączki na pierwszy raz :shock: :clap: :clap: :clap: Czyli rozumiem, ze smażyłaś na patelni, tylko na 2 kostkach smalcu? Czyli nie pływały chyba za bardzo co? Dotykały dna? Tak pytam, bo wyszły Ci bardzo ładne a jak smażę we frytownicy i muszę dać 6 kostek smalcu, to mi generuje duże koszty.

Wrzucisz przepis na oponki, bo powiem szczerze, że nie mam a chciałbym jakiś sprawdzony.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze smażyłaś na patelni, tylko na 2 kostkach smalcu? Czyli nie pływały chyba za bardzo co? Dotykały dna?

Tak , na dużej patelni smażyłam . No...Dotykały dna...ale to chyba nic istotnego ... :blush: :rolleyes: A oponki robie tak - 25 dkg twarogu ( rozdrabniam z 0,5 szkl. cukru - ubijaczką do ziemniaków :grin: nie chce mi sie mielić... :blush: ) dodaje łyżeczkę sody i octu , sypie 30-35 dkg mąki i zagniatam ciasto. Wałkuję na grubość ok. 1-1,5 cm. wykrawam i na patelnię.

 

[ Dodano: Sro 13 Lut, 2013 18:24 ]

Może i nie słodkie , ale też z ''ciasta'' pieczone :wink: Pizza - przepis własny , bułki ''Starej daty'' Mirek15 :clap: I to są prawdziwe bułki :thumbsup:

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
:blush: Dano mnie tu nie było... Wykombinowałam ''Ryżowiec'' ... Do dyspozycji miałam ; 2 torebki ugotowanego ryżu , 3 jabłka , białka z 3 jajek (żółtka poszły na majonez :wink: ) i ok.szklanki sera białego (takiego na sernik - bez potrzeby mielenia ) . No to starłam jabłka na grubych oczkach ,dodałam 0,5 szkl. cukru i dużo cynamonu ( lubimy :thumbsup: ) ubiłam białka na pianę i wymieszałam z ryżem. Teraz warstwami do brytfanki - ryż , jabłka , ser ...itd... do piekarnika na 50 min. 180*C, i wyszło takie ''cóś''...
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.