Skocz do zawartości

Tusiaczkowy sprzęcior


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tusiaczek! jesteś wielki!

 

 

 

Wiem...  ale mam zamiar schudnąć

 

 

 

post-42975-0-86440500-1413906435_thumb.jpg

 

Nasz prezes jest wielki wspaniały  :D  :D

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/
fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Nasz prezes jest wielki wspaniały   

 No właśnie...  :facepalm: Od nadmiaru tej wspanaiłości dętka prawie że pękła  :D

Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując doświadczenia wszelakie w materii prasy... kombinowałem wczoraj podczas kolejnego prasowania z tymi widocznymi na filmie wstawkami żeby ukształtować karkówkę nie na placuszek a na ładny kawałek.. doszedłem do wniosku że żeby dobrze dobrać grubość plastiku do grubości mięsa to trzeba by układać np kilka warstw cieńszych przekładek bo jak warstwa za cienka to nam mięso płaszczy w grzybek (ja tak miałem) jak za gruba to docisk idzie w te podkładki zamiast w mięso. Będę kombinował z docięciem na wymiar iluś tam kawałków polistyrenu i układaniem go w warstwy w zależności od grubości prasowanego mięsa.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do kwestii prasy do wędlin dojrzewających... Byłem dzisiaj u kolegi zadając mu delikatne i bardzo dla niego niewygodne pytanie "stary, gdzie moja praska" i.... i na jutro będę miał całkiem nową. Mało tego, wjechałem koledze na ambicję i praska będzie z kilkoma moimi poprawkami, cała będzie z blachy 3mm (ostatnio 2mm), chwyt pałąka będzie na całą szerokość boków co pozwoli na lepszy rozkład siły, w dnie prasy na środku będzie jakby sitko czyli kilka kręgów wypalonych dziurek do odpływu osocza. Bardziej mi pasuje postawić prasę na mniejszym płaskim pojemniczku niż zrobić odpływ z boku. Oczywiście tacka odciekowa też z blachy 4mm jak ta co poszła dla małego. W piątek spawanie i jadziem dalej z temi wendlinami  :cool:

Niestety kolega w związku z powyższym lekko był wkur...ny więc nie było atmosfery żeby gadać o prasach dla kogokolwiek innego  :angel: Sorry chłopaki ale sami wita rozumita  :rolleyes:  

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że jak w końcu przekalkuluje że jakoś straty trzeba sobie powetować to może... kto wie... się zobaczy  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja utrzymuję temperaturę na poziomie 85`C. Jutro jak już podjem zdrowo to wrzucę cały proces w moje wyroby albo w temat co mamy akurat na obiadek  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mały bonusik do prasy... Kolega mój serdeczny po zagubieniu gdzieś mojej wersji prasy zrehabilitował się był w dniu wczorajszym bo w ramach gratisu wykonał mi tackę odciekową do praski  :cool: Deska poszła do śmietnika (kiepsko się sprawdza przy ociekaniu, nasiąka wilgocią) a w jej miejsce wstawiłem takie oto cudeńko z blachy 4 mm ...

 

attachicon.gif20141021_110500.jpg

Jevrika ! :thumbsup:
 
"Rodzony" drewniany tak źle jest dokonany, napęczniał i zakaził się pleśnią. Trzeba pilnie wyrobić podobny.
Dziękuje twojemu druhowi za ideę, z mnie śledź  :tongue:

Wszyscy ludzie różne! Jeden ja jednakowy...

i ja BAŁT http://seatroutinpoland.e-fora.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas chyba napisać ostatni rozdział w temacie prasy...

Ta poprzednia jest już w drodze do małego i za chwileczkę podniesie poziom szczęścia Jego  :)

Odebrałem dzisiaj od kolegi spawacza moje nowe cudeńko. Po pasywacji spawów Antoxem poszła do gruntownego mycia i teraz się błyszczy i cieszy me oko niemiłosiernie :rolleyes:  Kolega ostatnio strasznie się ściśnieniował jak mu jego pracownik powiedział że tak jak on pospawał mi pierwszą praskę to on z zamkniętymi oczyma by zrobił... No i efektem tego jest precyzyjna, wręcz zegarmistrzowska dokładność z jaką pospawał mi tą nową, ot mała rzecz a jak cieszy  :cool:

Prasa wykonana jest z blachy 3 mm, podstawka odpływowa i ta prasująca są z blachy 4 mm a przekładka środkowa z 3-ki. Pałąk blacha 3 w miejscu nacisku tłoka wzmocniony do 9 mm. Zmieniłem także sposób "odbioru" wyciśniętego osocza. Poprosiłem o wypalenie w spodzie dziurek w środkowej części pojemnika. Teraz stawiam go sobie na miseczkę i mam spokój. Prasa jest wielka, dostojna i mega pancerna, ma jednakże jeden minus - waży 11 kg bez siłownika  :cool: Trzeba będzie przypakować  :facepalm:

Skoro praska jest już gotowa to nastawiłem byłem dzisiaj kolejne mięska i czas na dalsze próby  :cool:

 

post-44979-0-19967500-1415276595_thumb.jpg

 

post-44979-0-55191000-1415276605_thumb.jpg

 

post-44979-0-86739500-1415276614_thumb.jpg

 

post-44979-0-03095800-1415276626_thumb.jpg

 

post-44979-0-46299700-1415276637_thumb.jpg

 

 

 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.