Skocz do zawartości

Wyroby morfeusza


morfeusz300

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

parę drożdżówek jeszcze cieplutkie;))

 

Niewiele do mnie przemawia.No faktycznie trochę lipnie wyszło:(Drożdżówki z nadzieniem z czarnej porzeczki i niewielkie kawałki orzecha włoskiego,ciasto takie jak na słodką chałkę albo strucle,chyba lepiej;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.No faktycznie trochę lipnie wyszło:(Drożdżówki z nadzieniem z czarnej porzeczki i niewielkie kawałki orzecha włoskiego,ciasto takie jak na słodką chałkę albo strucle,chyba lepiej;))

Morfeusz nie wyszły lipne, tylko zdominował je dodatek czarnych porzeczek... następnym razem spróbuj dodać jasne owoce. Jak na pierwszy raz i tak wyglądają super. Praktyka czyni mistrza. :)

 

 

Niewiele do mnie przemawia, ale cieplutkie drożdżówki z słodkim nadzieniem zawsze

Mam to samo ... :tongue::facepalm:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w podawaniu receptur to za dobry wcale nie jestem :hmm: ale napiszę tak jak robiłem i z czego ;) W skład mojej kruchej kiełbaski wchodzi 15 kg Boczku,10 kg Karczku, 8 kg Polędwicy + ponad kilogram skórki pozyskanej z polędwicy.Przyprawy to peklosól i sól 50/50 17gr na kilogram, pieprz czarny ubijany w mozdzierzu ,majeranek,czosnek.Skórki z Polędwicy zmielone zostały na najmniejszym sitku,10 kg Boczku zmieliłem na najmniejszym sitku,5 kg Boczku zmieliłem na średnim,5 kg Karczku zmieliłem na średnim sitku,4 kg Polędwicy zmieliłem na średnim sitku,Całom resztę mięsa potraktowałem Szarpakiem.Całośc wymieszana,odstawiona na 24 godziny do lodówki,następnie napełnianie osłonek i 12 godzinne osadzanie.Wędzenie to już jak każdy potrafi najlepiej ;) Dobra w smaku elegancka w przekroju lepiej nie umiem :D :D Ale zawsze można zrobic lepiej...

post-56687-0-04302300-1389304532_thumb.jpg

post-56687-0-10251900-1389304615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kilogram skórki pozyskanej z polędwicy

O co chodzi z tą skórką?

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumacze kupując polędwicę w całości to znaczy jest to taka cała pręga ze skórą nie wiem jak się to zwie nie jestem rzeźnikiem;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz masz mizdre  na mysli ?

Tutaj El Gregor ladnie pokazal,  to o czym mowie https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/3705-kielbasa-wiejska-i-inne-wyroby-el-gregora/page-94

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie chodzi pork chops;))jest to w całości;)))w sklepach są pocięte na grubsze plastry,ja kupuje w całości i jest na nim sporo skórki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wyrabiałem ale oglądając na forum poczynania mistrzów co do pasztetów strasznie się mi za chciało :D No i dzisiaj wyszły opowieści dziwnej ale jakże smacznej treści....zrobiłem Pasztet Domowy i powiem że to jest nie możliwe jakie to może byc WYBORNE ;) ;) ;)post-56687-0-91241200-1390078784_thumb.jpgpost-56687-0-39842700-1390078872_thumb.jpgpost-56687-0-97202700-1390078959_thumb.jpgpost-56687-0-39725500-1390079012_thumb.jpg Jeden na gładko a drugi z pokrojonymi w kostkę sercami wieprzowymi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serki i makrela

Ja jeszcze kiełbaski widzę :D , w dodatku pieczone 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w między czasie swojski makaronik do niedzielnego rosołku????post-56687-0-43785700-1390090508_thumb.jpg

Kiełbaski to franfuterki ze świąt,nie wiem jakim cudem zostały we wędzarni ale tak się stałoi w ramach eksperymentu podwędziłem je z lekka jutro posmakujemy co z tego wyszło

Serki i makrela wyjęta z wędzarni jutro rano posmakujemy

post-56687-0-79315900-1390090574_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.