Skocz do zawartości

Zamykarka do puszek


hwat

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 lat później...

Ponieważ jedzie do mnie coś takiego:

 

post-45909-0-64855600-1579126188_thumb.jpeg

 

udało się trafić "nówkę sztukę" - oczywiście za oceanem, a dokładniej na Alasce:

 

post-45909-0-56878700-1579126282_thumb.jpg

 

to raczej jedną sprzedam. W tej chwili mam już 2 (na wiertarce i AllAmerican) - myślę że 3 zamykarki to za dużo :)

Zostawię tylko jedną ręczną. Do zrobienia kilku puszek ręczna wystarczy, jak robię więcej puszek  - elektryczna jest idealna.

 

Decyzję którą sprzedać podejmę po przetestowaniu nowego nabytku - póki co paczka jest w Warszawie.

Edytowane przez Maxell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny kształtują się bardzo różnie, wszystko zależy od tego jak  eBay naliczy cenę i cło za przesyłkę do Europy, a z tym bywa różnie. Wiem coś o tym, bo może być tanio, ale i "nie tanio" też :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W necie jest jeden filmik na którym widac jak facet zamyka tym puszke.

 

Z tego co mi wiadomo to służy do uszczelniania -zamykania słoików .W Rosji mają takie słoiki fajna sprawa . 

post-72431-0-04134000-1580991180_thumb.jpg

[Dodano: 06 lut 2020 - 13:22]

 

Zobacz ten filmik w zasadzie dwa jak zamyka i otwiera

 

https://www.facebook.com/tapix11/videos/pcb.1883173168640098/1595979273790461/?type=3&theater&ifg=1

Edytowane przez jacekw21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A zobacz ten filmik

Wydaje mi się że te puszki to mają takie same zakończenie jak te słoiki a wieczka też są takie same tylko inaczej się otwierają ale zamykają się tak samo .Standardowej puszki byś tym nie zamknął.Ale te słoiki to fajna sprawa i są dostępne wieczka tez można kupić . Muszę się chyba rozejrzeć i zobaczyć jak cena słoików i wieczek czy się opłaca kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

.W Rosji mają takie słoiki fajna sprawa . 

W Bułgarii również.

Byłam świadkiem, gdy zamknięte słoiki tego typu wrzucano hurtem do pralki typu "frania" w celu pasteryzacji.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jednorazowe zamknięcie a nasze twist-off wielokrotnego użytku. Tamte zamknięcie nie pozwala na przymknięcie otworzonego słoika więc nasz patent jest lepszy :D

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

czy ktoś by mi doradził jaką dostępną  na naszym rynku a i godną polecenia zamykarkę do puszek  mogę zakupić na produkcję na własne potrzeby.


[Dodano: 21 kwi 2020 - 23:22]

Witam,

mam prośbę do doświadczonych w puszkowaniu jaką zamykarkę dostępną na naszym rynku warto kupić na własne potrzeby i jest ona godna polecenia. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zamykarki automatyczne, jak DIXIE, All American Can Sealer, czy Ives Way can sealer, to można kupić na eBay-u, ja tam nabyłem w sumie cztery sztuki. Trzeba tylko starannie czuwać i pilnować aż trafi się to co nam odpowiada :D .

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=DIXIE+can+sealer&_sacat=0

 

Jeden raz udało mi się zakupić na Szwedzkim portalu typu OLX, zamykarkę Yves Way dla Todka, ale to była okazja która się nigdy nie powtórzyła, bo sprzedawał Svenson który sam kupił na eBayu, ale mu nie pasowała :D.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co sverige2 napisał. Sam nabyłem jedną w grudniu za niecałe £40 :)

A dziś ją oczyściłem i złożyłem :D

Przed i po:

post-40035-0-70148800-1587579091_thumb.jpg post-40035-0-10183400-1587579195_thumb.jpg

 

 

Mam też parę pytań do "puszkowiczów":

Średnica docisku górnego to 99mm a wysokość od 125-110mm. Zakładam że pasuje to do standardowej puszki 99mm i 118mm wysokości?

W UK puszki są bardzo drogie i zastanawiam się nad zakupem w Polsce i przesyłką. Jak są pakowane puszki? Czy wchodzą jedna w drugą? Jaka jest objętość kartonu z puszkami, które kupujeciei  ile puszek jest w kartonie?

Czy ma ktoś puszki w UK i mógłby kilka podesłać na próby? Oczywiście odpłatnie :)

 

Muszę dorobić teraz dystanse do mniejszych puszek. Na szybko sprawdziłem że dolny talerz ma gwint M10 i nakrętka M10 prawie pasuje w otwór dolnej dźwigni. Chcę kupić długie nakrętki M10 do łączenia szpilek i delikatnie zeszlifować rogi aby pasowało do dźwigni. Chyba że ktoś ma lepszy pomysł i nie muszę wyważać otwartych dzwi :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.