Skocz do zawartości

SER "żółty" z kefiru?


Kamiru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainteresowalem sie serami i chcialbym zrobic ser w domu. Mieszkam w Japonii i nie mam dostepu do smietany, czy surowego mleka. Wszystko wysoko pasteryzowane. Moze jakbym na jakiejs farmie zapytal to ktos by mi sprzedal detalicznoe na wlasne potrzeby. Aczkolwiek chcialbym to kiedy indziej. Chcialbym sie dowiedziec czy da sie zrobic ser z Kefiru? Widzialem kiedys przepis na "ser zolty" chociaz z prawdziwym serem to to na jednej polce nie nigdy nie lezalo. Mianowicie, mozliwosc uzycia mleka uth dodanie maslanki do oddzielenia sie serwatki i pozniej takowy bialy ser gotowac z dodatkiem octu, sody i jajka do czasu az zacznie sie ciagnac, wlac do formy i czekac az zastygnie. Probowalem taki zrobic z jogurtu, kefiru aczkolwiek kiedy gotowalem takowy bialy ser nie chcial sie topic i ciagnac. Nie wiem od czego to zalezy, czy musi to byc maslanka, a moze mleko nie pasteryzowane. Czy ktos moglby mi wytlumaczyc, albo dac jakas rade. Jest jakos przepis na ser nie bialy, z kefiru? Bardzo prosze o odpowiedz i przepraszam za chaotyczne pismo. POZDRAWIAM.

@edit:http://bymagda.blog.pl/2014/03/21/domowy-ser-zolty/taki przepis mianowicie

Edytowane przez Kamiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poszukaj mleka pasteryzowanego w niskiej temp. Jak w Polsce mleko z Piątnicy - krótka data przydatności. Tylko trzymane w lodówkach w sklepie - nie na półkach.

Bo ten link co podajesz to nie jest prawdziwy żółty ser. Musisz mieć mleko nie UHT, podpuszczkę, chlorek wapnia, formę.

http://piatnica.com.pl/p/mleko-wiejskie-2-0--1l

Możesz próbować z mleka UHT dodając chlorku wapnia ale z mojego doświadczenia wynika, że nic dobrego z tego raczej nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie ser z mleka niskopasteryzowanego sklepowego ,dodaje podpuszczke i zsiadle mleko i korycinski mi wychodzi ,gorzej z dziurkami ,zrobilam tez zolty ser i nie byl najgorszy w smaku ,napewno lepszy niz te sztuczne po 17 zl za kg. 

teraz jestem w trakcie robienia kolejnego ,dojzewa ,rozkroje na swieta i zobaczymy co wyjdzie  :)

Nie mam zadnego doswiadczenia w robieniu serow .robilam tez a'la oscypek ,smak byl doskonaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc zolty ser to chyba nie da rady ,z dodatkiem soku z cytryny mozesz zrobic ricotte potwarogowa.uzywajac serwatke  ktora zostanie z serka,Eanna podaje jak zrobic zobacz jej post. Podpuszczke mozna kupic przez internet,nie wiem czy w Japonii mozna kupic w sklepie a moze w aptece ,u nas w kazdej aptece jest ,moze popytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAmiru, zwykle poruszam sie dosc szybk0o po necie, jednak Japonskiego nie znam i w tym problem. Znalazlam za to informacje na forum angielskojezyczym ludzi rowniez zamieszukacych w Japoni i majacych ten sam problem co ty. Poczytaj i zo bacz, oni podaja tam ,ze podpuszczke ( renet) kupuja na amazon japan, gorzej maja z kulurami i podaja jakie mleko ze sklepu najlepiej kupic do sera.

 Oto link  

 http://cheeseforum.org/forum/index.php?topic=10249.0

 

http://www.amazon.co.jp/s/ref=nb_sb_ss_ime_i_0_3?__mk_ja_JP=%E3%82%AB%E3%82%BF%E3%82%AB%E3%83%8A&url=search-alias%3Daps&field-keywords=%E3%83%AC%E3%83%B3%E3%83%8D%E3%83%83%E3%83%88&sprefix=%E3%82%8C%E3%82%93%E3%81%AD%2Caps%2C595

 

 Moze to cos Tobie pomoze.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAmiru jest jeszcze sklep u mnie( Australia) i wiem, ze wysylaja za granice. Nie wiem, jakie maja ceny do was ale warto sprawdzic . Oto ten sklep:

http://greenlivingaustralia.com.au/shipping-returns/

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
zamiast podpuszczki można użyć: Soku z FIGI I KARCZOCHA

Czy znasz wielkość dodatku soku np na  10 litrów mleka?

Edytowane przez Bagno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zamiast podpuszczki można użyć: Soku z FIGI

Czy chodzi o sok z owocu, czy ten mleczny, wypływający z części zielnych rośliny? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym miejscu czytałem że sok z rośliny, drzewa, kora z drzewa. Ale widziałem gdzieś na blogu że wystarczy sok z figi. Niestety nie mam komputera bo nie jestem w domu to bym sprawdził. Będę za tydzień. Jeszcze poszukam dziś w necie.

 

Znalazłem jeszcze rdest ptasi, przytulia prawdziwa,mleczko imbirowe, liście laurowe, czytałem o figach na stronie https://www.thecheeseweb.com ale nie mogę znaleźć gdzie tam to było. Będę szukać dalej. Niestety czesto ser po dojrzewaniu bywa gorzkawy. Także POKRZYWA ma właściwości koagulujące mleko.

Edytowane przez michal278
Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.