Skocz do zawartości

Zebi wędzi, warzy, ........, kombinuje


Zebi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość ArkoGdynia

 

 

Na wczorajszą imprezkę wyjechały dwa rodzaje piwa i cydr

 

No chłopie... teraz to mogę z całą stanowczością po teście organoleptycznym i w pełnym przekroju potwierdzić słowa o "zarąbistości" tych że wyrobów!!!! :clap: 

 

Polskie jasne.... wspaniałe lekkie piwko, w sam raz do ugaszenia pragnienia albo do przepysznego obiadku...  :cool:

Belgian.... dla smakoszy mocniejszych aromatów.... kolorek bajka... wspaniale "układa" się w kuflu..... rewelacyjne piwko ( osobiście mój faworyt)  :thumbsup:

Cydr.... toż to rewelacja w najlepszym wydaniu.... lekko kwaskowaty, bardziej wytrawny..... i co najważniejsze nie nagazowany jak "lubelski szampan" że gaz nosem uchodzi.... po prostu ideał  :clap: Nawet mojej Małżowinie zasmakował  :D

 

 

 

po imprezce są kolejni zarażeni chęcią zrobienia swojego piwa

 

Oj tak......zarażeni i to bardzo..... jednak niestety muszę poczekać aż wybuduję "swoje królestwo" ze względu na to że jak jeszcze Karoli bym skrzynki z butelkami w kuchni stawiał to by mnie z całym tym majdanem z domu wyrzuciła..... :facepalm:  więc trzeba niestety czekać... ale Ojczulek butelki już zbiera  :cool: 

 

Mam nadzieję że również będziemy mogli skosztować kolejnych Twoich wyrobów bo są na prawdę rewelacyjne! :clap:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Następny zarażony pifkiem domowym

Oj Bazylku faktycznie zarażony. Teraz największy problem to skrzynki i butelki ;)

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zapakuj  ... wiesz co mam na myśli :tongue:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

W środku jest to co na zlocie polewałem procenty na wiórach dębowych

 

Teraz to Ty musisz być szczęśliwym facetem.... :clap:  :clap:  :clap:  :D  wspaniale się prezentuje! 

Eluniu wspaniale wyszła :thumbsup: 

 

Teraz to nie z butelczyny ( tej "małej" piersióweczki :devil: ) lecz z karafki będziesz polewał  :tongue:

 

Najlepszego Zebi  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Eluniu wspaniale wyszła :thumbsup:

:) dzięki

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę śledzić dokładniej forum heh.. dopiero teraz trafiłem na Twój temat Zbysiu :D kurczę pieczone!!! 

Same rarytasy :) różnorodność powala na kolana.. a smak.. nie mam wątpliwości, w końcu miałem okazję próbować nie raz Twoich dzieł  :cool:

tylko chyba tej kiełbasy czosnkowej nie... uśmiecha się do mnie  :devil: 13g/kg czosnku to jest to  :thumbsup: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu ..no taka zona to skarb :D ...ja podarowalam mojemu  3 witryny na jego  flaszki z whisky ..w podziece dostalam 2 polki w jednej na moje *cenzura*y ( ale tylko na czas az dokupi wiecej nowych flaszek) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Napisz coś o metce, wygląda super.
 

 

Pools jest to metka, którą robiliśmy z PiSem w Rytych Błotach , lekko tylko podrasowany przez nas. Myślę, że Piotr nie będzie miał nic przeciwko temu, że się tym przepisem podzielę :)

 

METKA

1000 g boczku

 700 g karkówki

   20g peklosoli/kg

Przyprawy na całość:

1,5 g pieprzu cayenne

1,5 g chilli w płatkach

1 łyżka słodkiej papryki wędzonej

3 g cukru

50 ml rumu białego

 

Drobno pokrojone mięso pekluję 48 godz. Potem mielę na sitku 4 , dodaję przyprawy,wyrabiam mięso z przyprawami. Pakuję do osłonek białkowych i wędzę razem z pozostałymi kiełbasami .

Jest pyszna . Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazowszanka! Chłopaki! Kradniemy ten przepis :tongue:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.