Skocz do zawartości

Technologia wędzenia żywności


DZIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ludzie czy wy najedli sę szaleju . Proszę o skasowanie tego tematu . Tutaj nie da sie normalnie pogadać . Lepiej być jednak obserwatorem . Moja prośba jest poważna

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No nie wiem czy ostatnie wpisy służą temu

No właśnie. Staram się jedynie wyjaśnić jaka jest zależność między jednostką, a społecznością. Nic więcej.

Ponawiam także mój apel do wszystkich: jeśli ktoś chce wchodzić na to forum po to tylko by się odgrywać, wszczynać niepotrzebne kłótnie lub w inny sposób działać na jego szkodę, niech lepiej nie wchodzi tutaj wcale. W necie jest masa różnego rodzaju stron oraz forów gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Większość forumowiczów chce tutaj spokoju i przyjaznej atmosfery, z czym się zgadzam w pełnej rozciągłości. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ludzie czy wy najedli sę szaleju

 

Na to wychodzi. Ale to chyba Ty i Andyandy najedliście się. Wasz mentorski ton mi i z pewnością wielu innym użytkownikom nie podoba się. Spójrzcie na siebie, wytknięto tutaj Andiemu brak spójności poglądów. A Tobie Dziadku z pewnością niejeden zarzucił by wiele w Twoich prezentacjach na stronie głównej, chociażby to jak podchodzisz do higieny pracy. Poza tym świat idzie do przodu, zmieniają się uwarunkowania, zmieniają się technologie, a Ty tkwisz w technologii w latach 60-tych ubiegłego wieku i prezentujesz sposoby wędzenia w beczkach przykrywanych starym dywanem lub jakby w sławojkach skleconych ze starych desek.

To, co robi teraz administracja bardzo mi się podoba, bo wszechwiedza i nieomylność niektórych użytkowników mnie osobiście mierzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 wszechwiedza i nieomylność niektórych użytkowników mnie osobiście mierzi.

 

Jest takie znane powiedzenie "... Jeśli nie wiesz, jak się zachować, to na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie. ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maxell,

 

Zapamiętaj Dziadku, kiedy następnym razem będziesz chciał wyrazić bardzo negatywną opinię o forum, że FORUM to społeczność (taka dziwna instytucja)

Ja negatywnie o forum sie nie wyrażam. Forum to jest forum gdzie można zależnie od niewiadomu czemumu być ubranym na kolorowo .Od tej pory nadania mi kolorów zaczłelem myśleć.

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...To, co robi teraz administracja bardzo mi się podoba, bo wszechwiedza i nieomylność niektórych użytkowników mnie osobiście mierzi....

 

Bandolini, nie przesadzasz w swojej interpretacji?  :rolleyes:

 

Administracja normalnie dyskutuje na temat.

To normalni ludzie, którzy mają swoje poglądy.

 

Ty natomiast utożsamiasz Ich normalne wypowiedzi z jakimiś "połajankami"?  :rolleyes:  :facepalm:

 

A może to tylko Twoja "podpucha"? 

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bandolini czy tam bandoliniu sfolguj ,bo Twoje posty do mnie, gdy byłem odświętnie ubrane,ujawnię publicznie .A to będzie bardzo ciekawe.

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie już dosyć.

Jest temat Technologia wędzenia żywności i proszę się go trzymać. Jeśli nie, całość wyląduje w koszu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy autor tematu ma zamiar coś napisać odnośnie zamieszczonych materiałów, więc z mojej strony krótkie podsumowanie wynikające z lektury przedstawionych skanów:

  1. piroliza, wbrew temu co usiłowano nam przez dłuższy czas wmówić, nie jest zjawiskiem szkodliwym; jeżeli nie ma pirolizy, to nie ma wędzenia.
  2. temperatura spalania:
  • optymalna: 200-450°C,
  • niższa = kwaśne wędzonki,
  • wyższa = mało aromatyczne wędzonki i wysokie stężenie rakotwórczych wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (max. w 800-900°C)

 

Czyli w zasadzie poza wyjaśnieniem kwestii pirolizy nic nowego się nie pojawiło. O odpowiednich zakresach temperatur na forum była mowa już od dawna.

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor myslał że te stwierdzenia wykorzystamy praktycznie .Niestety to się nie da na naszym forum .  Całkowicie dobił mnie bannolinio który na PW napisał że takiego syfu, to on by brzydził się jeśc jaki ja prezentuję  na forum .I powtarza to w zmienionej formie przy okazji innych tematów. Proszę o skasowanie tego tematu  całkowicie .

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vtecz tego co zrozumiałem z postu zamieszczonego przez Dziadka to zjawisko pirolizy nie jest szkodliwe tylko w granicach pewnych ( niższych ) temperatur spalania drewna. W wyższych temperaturach spalania drewna również zachodzi zjawisko pirolizy z tą różnicą, że wytwarzane są substancje nie pożądane podczas wędzenia i co więcej rakotwórcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fazi, i bardzo dobrze zrozumiałeś :thumbsup:

 

Jeżeli korzystasz z wędzarni opalanej drewnem, to zawsze musi zajść zjawisko pirolizy. Jeżeli nie zajdzie, to nie będzie wędzenia.

Jeżeli będzie spalał drewno w temperaturze 200-450°C, to otrzymasz dym o parametrach optymalnych do wędzenia.

 

Możne oczywiście dzielić pirolizę na dobrą i złą, tak jak zaproponował abratek... A można w ogóle zrezygnować ze straszenia pirolizą, a skupić się na właściwej temperaturze spalania.

 

 

 

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.