Skocz do zawartości

Maciekzbrzegu robi


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Maciekzbrzegu napisał(a):

buraczki według Muskiego

Za wcześnie:facepalm:...... chociaż 7-10 dni😁musi się ustabilizować smak 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

 

Muski spoko smakowały  😂 . 

Święto to trzeba się przygotować. Jajecznica na boczku  na śniadanko 👍 jeszcze coś z gąski na obiad i gitarą od strony kulinarnej. Flaga powieszona . Pozdrowionka dla świętujących w Rytych i gdzie indziej 

IMG_20231110_085447966.jpg

IMG_20231110_085431591.jpg

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 7.10.2023 o 20:29, Maciekzbrzegu napisał(a):

 Jak lubisz kalafiora kiszonego (ten aromat 😁) spróbuj z brukselką. Jeden słoik na początek. Poza kapustą i ogórkami. A to chyba robi każdy. Lub zna smak. To burak, papryka, marchewka , brukselką najlepiej mi smakują. 

 

Trochę się tymi kiszonkami zaraziłem. Zrobiłem jesienią kilka.

Brukselka mnie nie zachwyciła.  Kalafior bardzo smaczny.

Papryka pierwsza klasa. Numerem jeden okazała się fasolka

szparagowa przed kiszeniem blanszowana 4 min. 

W planach marchewka, rzodkiew albo rzepa i czosnek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Resal napisał(a):

Brukselka mnie nie zachwyciła.  Kalafior bardzo smaczny

Brukselka dla koneserów:facepalm:. Kalafior przekiszony - szybko łapie też , ale w fazie początkowej super, podobnie rzodkiewka i pomidory /pomidorki. 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Resal napisał(a):

 

Trochę się tymi kiszonkami zaraziłem. Zrobiłem jesienią kilka.

Brukselka mnie nie zachwyciła.  Kalafior bardzo smaczny.

Papryka pierwsza klasa. Numerem jeden okazała się fasolka

szparagowa przed kiszeniem blanszowana 4 min. 

W planach marchewka, rzodkiew albo rzepa i czosnek.

Tak trzymać 👍. Wiadomo każdy ma swoje smaki. 😁. Ja też jedne lubię bardziej drugie mniej ..😁

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasolki nie próbowałam kisić ( brukselki zresztą też nie 😅) ale skoro tak zachwalasz to w tym sezonie przetestuję  :D Pomidory kiszone mi nie podchodzą , rzodkiewka, marchew czy kalafior i owszem 😋.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 21:12, chudziak napisał(a):

Fasolki nie próbowałam kisić ( brukselki zresztą też nie 😅) ale skoro tak zachwalasz to w tym sezonie przetestuję  :D Pomidory kiszone mi nie podchodzą .rzodkiewka, marchew czy kalafior i owszem 😋.

Brukselka jest mega pyszna !ja zreszta moga jesc bez niczego nawet gotowana posypana sola i pieprzem   pomidory sa blee. Fasolki nie robilam . Kalafior kalarepa smaczne, marchewka mniej mi smakowala .

Marchewka papryka i seler wole jako pikle.

 

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, electra napisał(a):

Brukselka jest mega pyszna !ja zreszta moga jesc bez niczego nawet gotowana posypana sola i pieprzem   pomidory sa blee. Fasolki nie robilam . Kalafior kalarepa smaczne, marchewka mniej mi smakowala .

Marchewka papryka i seler wole jako pikle.

 

I to jest fajne. Każdemu smakuje co lubi 😁👍. Jaki pikle nie robiłem , ale chętnie spróbuję. Podaj wytyczne co i jak 😁

20 minut temu, BazylWidzew napisał(a):

Maciek proce to ładne masz;)

Jest koncept aby wysłać procą towar do ziezielonego ale jest zagrożenie ze Muski przechwyci. 😂😂Gumy trzeba dać mocniejsze 😂. Z obliczeń wynika że do Ciebie na Mazury nie doleci 😥. Ale z miska spróbuje. W prasie co najwyżej będzie że spodek UFO nad Polską się pojawił. 🤣😂🤪

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciekzbrzegu napisał(a):

I to jest fajne. Każdemu smakuje co lubi 😁👍. Jaki pikle nie robiłem , ale chętnie spróbuję. Podaj wytyczne co i jak 😁

Jest koncept aby wysłać procą towar do ziezielonego ale jest zagrożenie ze Muski przechwyci. 😂😂Gumy trzeba dać mocniejsze 😂. Z obliczeń wynika że do Ciebie na Mazury nie doleci 😥. Ale z miska spróbuje. W prasie co najwyżej będzie że spodek UFO nad Polską się pojawił. 🤣😂🤪

 Zajzyj do mojego watku chyba od 4 strony jest o roznych jak robie .

Lato w sloiku...i inne przetwory Electry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.