Skocz do zawartości

Silnik do mieszałki.


eli55

Rekomendowane odpowiedzi

Ale napędy bez wałka za 649 zł a  ja kupuję z wałkiem kompletny  za 700 mieszałki poza alledrogo i  po rabacie ( można dogadać ) nawet taniej, ale każdy kupuję gdzie mu pasuję  i robi z czego chce wolny kraj :)

 

Maniek silnik zamówię w ZEM w Swarzędzu będę wspierał lokalnych przedsiębiorców zastanawiam się czy oferta z Kępna silników to nie ich produkt ZEM-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Maniek silnik zamówię w ZEM w Swarzędzu będę wspierał lokalnych przedsiębiorców zastanawiam się czy oferta z Kępna silników to nie ich produkt ZEM-a

 

Tu Cie muszę zaskoczyć technologis importuje z chin a ZEM kupuję od technologis;)))))

[Dodano: 06 sty 2018 - 21:18]

 

Tu Cie muszę zaskoczyć technologis importuje z chin a ZEM kupuję od technologis;)))))

 

Ewentualnie z promotora też chiński.

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł za podstawę pod silnik ??? :facepalm:   Ja za tyle to zrobiłem cały napęd z ramą i sterowaniem  (no oprócz regulatora pwm - 60zł na aliex...)

 

W niku masz prawie moje nazwisko heee może na aliex masz falowik :)

[Dodano: 06 sty 2018 - 22:28]

 

Ewentualnie z promotora też chiński.

 

 

 

Pieprzysz głupoty ZEM produkuje siniki w Swarzędzu 1km ode mnie pracuje z kolegą co jego syn pracuje w Zemie więc jak masz nie potwierdzone informacje to nie wprowadzaj ludzi w błąd.Producent silników kupuje gotowe silniki haaa dobre dobre.Kiedy ZEM w Swarzędzu rozpoczynał działalność w 1997roku to technologies4all nie było jeszcze w powijakach

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pieprzysz głupoty ZEM produkuje siniki w Swarzędzu 1km ode mnie pracuje z kolegą co jego syn pracuje w Zemie więc jak masz nie potwierdzone informacje to nie wprowadzaj ludzi w błąd.Producent silników kupuje gotowe silniki haaa dobre dobre

 

 

Był taki czas że mój dostawca miał braki i byłem zmuszony zamówić napędy w innej firmie więc żeby nie kupywać chińskich pomyslałem kupie w ZEM i co sie okazało przyszły chińskie z PROMOTORA nawet tabliczek im sie nie chciało zdjąć.

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki czas że mój dostawca miał braki i byłem zmuszony zamówić napędy w innej firmie więc żeby nie kupywać chińskich pomyslałem kupie w ZEM i co sie okazało przyszły chińskie z PROMOTORA nawet tabliczek im sie nie chciało zdjąć.

 

 

Zrobię sobie zrzut ekranu jak ustosunkują się do tego ZEM jak będę zamawiał silnik z osprzętem by nie wcisnęli mi chinola

 

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Emis mam prośbę .... nie ma potrzeby kopiowania całego posta .....  ąż się to ciężko czyta  . Wystarczy zaznaczyć i skopiować daną myśl na którą odpowiadasz  . :D 

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Też wychodzę z założenia , że co do wszystkiego , to do ...... ;):).  Dlatego robię , że tak powiem napędy "dedykowane"  i nie bawię się w przekręcanie, przepinanie itd, a poza tym , można przecież robić dwie rzeczy na raz (tu się miesza , tam się mieli)  a z jednym silnikiem już nie .

Udało mi się skończyć wreszcie swój projekt - jeszcze tylko kapselki na końce profili i koniec  :thumbsup:  (pozostawiłem regulator PWM - mniej kombinacji niż z przekaźnikami a kwota ta sama no i jeszcze regulacja obrotów - w mieszałce gadżet , no ale ;) )

A powiedz mi ten układ pwm masz do ile amper i trzeba kupić, cały silnik z przekładnia czy tylko silnik bo różne są na aukcji.Czy w ogóle trzeba ten układ pwm.

post-45364-0-15764100-1538668074.jpg

post-45364-0-22920800-1538668133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no  silnik musi być z przekładnią (tą z samochodu) bo inaczej będziesz kombinował sam jak takową wykonać. PWM mam 40A . Uważam , że do mieszałki  , która ma własną przekładnie (moja ma 3/1  - trzy obroty korby = jeden obrót mieszadła)  PWM  nie jest potrzebny. Jedyna niedogodność w takim przypadku to to , że jak chcesz zmienić kierunek obrotów , to musisz kabelki zamieniać. No ale PWM na aliex kosztuje grosze - sam miałem go zdemontować(potrzebowałem  go do innych celów)   i zmianę kierunku zrobić na przekaźnikach , ale się  nie opłacało i zostawiłem .( Taniej było dokupić drugi niż kombinować) .

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę znawców tematu o pomoc w sprawie dobrania silnika do mieszarki ok. 10l.


Dysponuję w tej chwili silnikiem, który na wy ma 40 obrotów na minutę.


Jakiej powinien być mocy aby uciągnąć taką mieszarkę.


O ile się orientuję, załadunek nie powinien być większy niż 50-60% pojemności.


Z góry dziękuję za pomoc.


Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA rozumiem że mieszałka nie ma przekładni? 40obr.to trochę mało ale urobi.Załadunek myślę że max.8kg ja w 20l kręce 16.5 kg. Co do mocy silnika to zależy jaką przekładnią dysponuje silnik. Napisz coś więcej. Silnik od wspomagania samochodu to by miał lekką robotę u Ciebie☺

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki silnik

post-40040-0-14505400-1538732133_thumb.jpg

 

Wygląda na to, że ma na wy 32 obroty i moment 20N.m.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi ok. 165W no ale siła ok 2kg. Hmmm może by spróbować - Żeby było bardziej obrazowo  - w  średnim  samochodzie  z włączonym wspomaganiem kierownicy potrzeba ok 5Nm żeby obrócić kierownicą - Twój silnik generuje 20Nm (4xtyle) teraz powiedz jakie masz wrażenie (organoleptyczne  ;))  w porównaniu do auta jak kręcisz swoją mieszłką. Dochodzi jeszcze sprawa , czy silnik jest do pracy ciągłej , czy chwilowej bo może się szybko przegrzać. Jak posiadzs ten silniczek to spróbować można. Kupić specjalnie pod napęd bym się  bał - No niby to tylko 10l , no ale jak mięsko zaczyna ciągnąć to robi się ciężko.  Poza tym  nadal nie wiemy , czy masz mieszałkę z przekładnią - jeżeli tak , to uciągnie , ale obroty wówczas będą stanowczo za małe.

Albo inaczej - Jak będziesz miała pełną  mieszałką załóż na wałek klucz dynamometryczny  zamiast korby i wówczas będzie wiadomo wręcz labolatoryjnie przy jakim obciążeniu klucz "przepuszcza"  (Qrcze sam chyba sprawdzę to u siebie przy okazji :))

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nadal nie wiemy , czy masz mieszałkę z przekładnią -

Na razie nie mam żadnej mieszarki.

Takich małych nikt nie robi z przekładnią. Dlatego myślę o silniku.

Ten silnik jest z wyciskarki wolnoobrotowej, którą byłam zajechałam  jakiś czas temu na ziołach.

Posypał się, a raczej rozwarstwił mechanicznie ślimak z sitem. Nowy kosztuje prawie tyle, co cała wyciskarka.

Silnik przystosowany do pracy ciągłej, ma wsteczne obroty. Aż szkoda go wyrzucić.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w domu :). Kupuj mieszałkę  :thumbsup: Będziemy radzić. U mnie mieszałka ma ok. 60 obr/min to raczej takie optymalne obroty  , ale wolniej już bym nie chciał. Jak Twój silniczek nie da rady to się dorobi od wspomagania. Pomożemy  :thumbsup: 

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takich małych nikt nie robi z przekładnią.

Zanim zakupiłem swoją zadwoniłem do kol. Emis (tego od mieszałem) miał dwie mieszałki 12L z przekładnią, ale sprzedał, pytałem ile, mówił, że 200 za przekładnię :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

12L z przekładnią,

O taką mi chodzi. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką mi chodzi.

To już lepiej silnik od wspomagania za 50 i jeszcze parę złotych na inne części coby silnik podłączyć.

Do mojej mieszałki silnik i jakieś tam części (nie wiem jakie, nie znam się) kosztowały 97 zł. Robocizna to kilka "smakoszków" siostrzeńcowi zawiozłem :cool:

Edytowane przez Zbój Madej

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takich małych nikt nie robi z przekładnią.

Zanim zakupiłem swoją zadwoniłem do kol. Emis (tego od mieszałem) miał dwie mieszałki 12L z przekładnią, ale sprzedał, pytałem ile, mówił, że 200 za przekładnię :D

 

Dokładnie taka jest różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.