Skocz do zawartości

Sitka nierdzewne do maszynki Zelmer Diana


Imi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam maszynkę Zelmer Diana, ale niestety sitka są fatalnej jakości, gdyż po każdym myciu bardzo szybko rdzewieją, co staje się dość kłopotliwie. Moje pytanie do Kolegów brzmi:  czy wiecie gdzie mogę dostać sitka z nierdzewki, najlepiej kwasówki do tego modelu maszynki?

Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do pytania, lub proszę o poradę jak zabezpieczyć sitko po umyciu przed korozją, bo też mnie to wkurza.

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do pytania, lub proszę o poradę jak zabezpieczyć sitko po umyciu przed korozją, bo też mnie to wkurza.

Wrzucam wszystkie części na chwilkę do piekarnika i zapodaję termoobieg ... osuszają się  w minutę :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie stal nierdzewna to nie najlepszy materiał na sitka i noże, ale tak jak piszę, według mnie !

Sitka mam zwykłe, te nasze polskie i po mieleniu myję i osuszam. Nie rdzewieją.

Próbowałem trzymać w oleju roślinnym, ale i tak rdzewiały.

 

Tak więc mycie, suszenie i nic nie powinno im się stać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zalewanie olejem jest takie dobre, na dłuższy czas bałbym się zalać olejem. 

Widziałem co się stało z garstką gwoździ w plastikowym wiaderku zalanych olejem jadalnym, odparowało co miało odparować i gwoździe były sklejone jakbyś zalał lakierem bezbarwnym :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myje, osuszam i zawijam w recznik papierowy nasaczony olejem ,  trzymam w woreczku strunowym, nie rdzewieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest producent siatek i noży,również nierdzewnych.

http://www.sitka.com.pl/pliki/oferta.htm

 

Co do zabezpieczania przed korozją, po umyciu i wstępnym obsuszeniu ręcznikiem papierowym.

Następnie do piekarnika (50st+termoobieg)albo na kaloryfer, potem natłuszczam olejem, zawijam w ręcznik papierowy i do pojemnika na półkę do spiżarki.

Przed ponownym użyciem przelewam gorącą wodą, czekam aż ostygną i do dzieła :)  


 

 

Według mnie stal nierdzewna to nie najlepszy materiał na sitka i noże

A możesz uzasadnić twoje twierdzenie? 

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nie wyraźnie ? .....

Nie wiem, nie pasuje mi dotykowo i wzrokowo.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę nie wyraźnie ? .....

Nie wiem, nie pasuje mi dotykowo i wzrokowo.

O widzisz!

Teraz już wiem! :) 

W poprzednim poście nie było to sprecyzowane.

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do zabezpieczania przed korozją, po umyciu i wstępnym obsuszeniu ręcznikiem papierowym. Następnie do piekarnika (50st+termoobieg)albo na kaloryfer, potem natłuszczam olejem, zawijam w ręcznik papierowy i do pojemnika na półkę do spiżarki. Przed ponownym użyciem przelewam gorącą wodą, czekam aż ostygną i do dzieła :)

Pisałam o tym wcześniej :) co prawda nie natłuszczam, ale przekładam ręcznikiem papierowym i do pojemnika ... i nie rdzewieją :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałam o tym wcześniej

Czyli nie jesteśmy sami w tym co robimy :D

 

 

co prawda nie natłuszczam
 

Spróbuj, weź na palec trochę oleju i rozsmaruj po sitku a następnie przyłóż nóż do sitka i zrób kilka ruchów po płaszczyźnie.

To nie chodzi o to żeby pływały w oleju ale jak zrobisz "film" olejowy zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie. 

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Spróbuj, weź na palec trochę oleju i rozsmaruj po sitku a następnie przyłóż nóż do sitka i zrób kilka ruchów po płaszczyźnie.

Hektor ... dobrych rad nigdy nie za wiele :) dzięki ... wypróbuję Twój sposób :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

lepszych sitek prawdopodobnie nie dostaniesz . Mam różne sitka i jak Miro pisze wystarczy wziąść w rękę a poczujesz różnicę pomiędzy innymi , z innej firmy.

Przy planach zakupu nowych siatek czy noży proponuję skorzystać z linku który podałem powyżej. Mam 2 noże i dwie siatki od niego i złego słowa powiedzieć nie mogę.

PEES

jaga1- nie to żebym się czepiał ale wziąć  :) 

Janusz
"Życie bez zmywarki jest jak bmw bez dresu"
www.klubvolvo.org.pl

 

Nie zapomnij klepnąć Pana "S" 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hektor. Mam sitka z Twojego linku do alfy 22 i też złego słowa nie powiem ale proponuję wziąć w paluszki oryginał zelmera . Ja wyczuwam różnicę w dotyku i przy mieleniu np. na fi 3. Dziękuję za naukę , zobacz tyle człowiek żyje i nie umie pisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sitka po umyciu rozgrzewam nad palnikiem gazowym trzymając w palcach, potem stawiam w pionie, aby trochę je przewiało. Po ostygnięciu wkładam do plastikowego pojemniczka gdzie są poprzekładane kawałkami ręcznika papierowego, a po bokach umieszczam takie małe torebeczki ze środkiem absorbcyjnym, które są dokładane do różnych sprzętów. Jeszcze mi nigdy nie zardzewiały. :)

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piszę nie wyraźnie ? .....

Nie wiem, nie pasuje mi dotykowo i wzrokowo.

O widzisz!

Teraz już wiem! :)

W poprzednim poście nie było to sprecyzowane.

 

 

Hektor - w tym co pisze miro jest pewna racja

A2 i A4 nie dają się ulepszać cieplnie - są twarde bo są z racji użytego stopu

natomiast nie daje się ich dodatkowo ulepszać cieplnie przez hartowanie.

 

Niemniej jednak np.HENDI używa z powodzeniem nierdzewki (może inny tajemny stop?)

 

Apropo's rdzewienia sitek daaaawno temu na forum chyba Maxell (?) napisał:

- przy myciu nie odtłuszczać wszelkimi środkami - wystarczy gorąca woda i dokładne wysuszenie.

Pozostała minimalna odrobina tłuszczu na metalu w zupełności wystarczy do zabezpieczenia.

 

Jako minimalista tak robię i nic nie koroduje - warunek - WYSUSZYĆ.

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :) moja propozycja  konserwacji sitek i noży ,po umyciu suszę suszarką do włosów na 2 biegu trwa to około 2-3 minuty potem do woreczka foliowego ,nigdy nie miałem żadnego problemu z rdzą  :) są oleje  w sprayu  dopuszczone do kontaktu z żywnością ,to  może być alternatywa do konserwacji sitek i noży   :)

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,poszukuje oryginalnego sitka do zelmera 8 z oczkiem 14mm. Googlując zostałem sprowadzony do tego tematu i jest link od Hektora. Jestem niemal zdecydowany na zakup u tego rzemieślnika ale pytanko czy Zelmer produkuje do tych maszynek sitko z oczkiem 14mm ewentualnie 16mm ?

 

Te co mam oryginalne to są super tylko chyba mam jak wszyscy największe oczko w zestawie to 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.sitka.com.pl - do wyboru do koloru :D

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcino, kolego... oczywiście możesz sobie kupić "dla spokojności sumienia" to sitko, tylko.... wiedz o tym że niewiele Ci to da, jeśli nie zmniejszysz obrotów...

równie dobrze można założyć standardowy szarpak - przy tych prędkościach i wielkości maszynki i tak wychodzi drobniej :facepalm:

Przy Zelmerze "8" powyżej sita 10 różnice rozdrobnienia są już niewielkie

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie można zmniejszyć obrotów u maszynki to należy z noża zrobić "śmigiełko" obcinając dwa noże. Trochę pomoże.

Nie polecam sitek ze stali nierdzewnej. Zakupiłem i po kilku minutach pracy sitka są porysowana i nadają się do ponownego ostrzenia.

Edytowane przez Kazik55 (Kyzimol)
www.ratownicy.org
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.