Skocz do zawartości

Electra swiatecznie...


electra

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

pokielbasilo mi sie

Teraz, przed świętami to chyba wszystkim forowiczom się kiełbasi. W większości z super efektami. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 A tak wyglada przekroj

Od lewej pieczony nie peklowany , w srodku peklowany parzony  sous-vide ,z prawej peklowany "malowany" plynem wedzarnicym pieczony w piekarniku w temp 90 st C do temp w srodku 75st. post-58387-0-12845700-1640285097_thumb.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolszymczak, Mi smakowo tez ten z prawej najlepiej smakowo , ten jest bez skory , mi najmniej smakuje pieczony , ale zrobilam mo moj TZ lubi , ten z sous jest smaczniejszy niz zwykly parzony bo ma wiecej smaku, nic sie nie wygotowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie swiat , posmakowano moje boczki 

pieczony to taki najzwyklejszy, robilam wczesniej wiec kazdy wiedzial co sie spodziewac .

Wedzony podpiekany ...i pytanie "kiedy ty go wedzilas i jak w taka zimnice ",,smakowal i nikt sie nie poznal ze go tylko malowalam :)

Sous vide ...smakowal najbardzije mojemu tacie ktory z racji juz swojego wieku zrobil sie troche marudny i nazekliwy , to palaszowal az milo bylo patrzec , powiedzial ze nawet skorke mogl pogrysc . Wiec jestem mega zadowolona bo on jest zawsze nbardzo krytyczny nawet jak ja cos zrobie to nie mowi ze mu smakuje , tylko prawde a tobardzo

cenie ! 

Wyszlo dobrze a nawet lepiej niz oczekiwalam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Troche slodkosci

Sernik ze skorka pomaranczowa , z wlasnej roboty twarogiem zpost-58387-0-79318500-1680888481_thumb.jpg

I chlebek laciatek z cebulka prazona

post-58387-0-38179300-1680888535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Troche slodkosci

 

:clap: :clap: :clap:

 

skorka pomaranczowa , z wlasnej roboty

 

Zdradzisz tajemnicę jak ją robisz?
Twarog swojski skorka ta byla akurat kupna ,ale robilam kiedys i swoja , scinalam samo zolte z pomaranczy kroilam w kostke i dusilam w syropie , teraz nie robie bo oomarancze tyle chemi maja ze lepiej kupic dobra skorke gotowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolu jest i wytrawnie kielbasa biala (zamrozona ) i mini szynki plynem malowane bo zima u bas jeszcze nie odpuscila ,beda jewzcze ozorki w galarecie . I moj nowy hit pasta do jajek wedzony na cieplo łosos z bostonskimi ogorkami z manezem i yogurtem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedzony na cieplo łosos z bostonskimi ogorkami z manezem i yogurtem

A podasz coś więcej ? może jutro jeszcze zrobię

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wedzony na cieplo łosos z bostonskimi ogorkami z manezem i yogurtem

A podasz coś więcej ? może jutro jeszcze zrobię
Zrobilam sos pol na pol majonez yogurt do tego pieprz sok z cytryny sol wszystko do smaku .ok 250 g wedzonego na cieplo lososia poszrpalam na drobno 2 widelcami dodalam ok kopiasta lyzke bostonskich ogorkow (moje sa dosc ostre)polaczylam wszystko z sosem i wstawilam do lodowki zeby sie smaki polaczyly .. doprawic mozna wedlug smaku ja dalam jeszcze na koniec dodatkowo bostonskich bo jakos malo wyrazne dla mnie . Tz zjadl w 1 wersji . Dobre jako nadzienie do jajek czy na grzanke

Sprawdzi sie tez do pieczonego ziemniaka , takiego lososia robie tez w wersii z sosem i czerwona cebula posiekanym jajkiem i koperkiem

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawdzi sie
:thumbsup: Dzięki  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Moja swiateczna rolada boczkowa z ostra przyprawa huzarska , czosnkiem i majerankiem ,pieczona w 160 st c 

IMG_20231215_112900.thumb.jpg.175aabde90791ade845dc6d5a36c3b6c.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.