Skocz do zawartości

Taboret gazowy


Sla100

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Cudowną zaletą jest palnik który składa się jakby z trzech palników . Super dobieranie mocy ..... nie zawsze max jest potrzebny
:yes: dwu -trzy koronny  ;)  jeszcze tylko termopara - dla bezpieczeństwa  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No właśnie ta nieszczęsna termopara. Do tych z jednym palnikiem(z jednym pokrętłem)  termopary są (już w zestawie lub można dokupić) , ale do takiego co mają trzy   pokrętła termoparę trzeba by jakoś kombinować , wpiąć przed rurką z pokrętłami i wymontować z niej dyszę. (poza tym jak są 3 palniki to gdzie założyć termoparę -w środkowym? czy skrajnym? zadziałać zadziała -jak na którymś "pierścieniu" zdmuchnie ogień , to po prostu wyłączy i te co palą)

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie taborety  co wskazał Paweł

 

Niestety nie mogę znaleźć informacji w archiwum o zakupie tegoż. Cenowo to pewnie coś jak to:

http://allegro.pl/taboret-gazowy-kat-2-5mm-zapalacz-termop-zestaw-i6535010767.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24ANDIwMDc4ADI5MzczNQA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=28df677a-6b54-4576-9423-08b681f17879

 

Mogę też sprawdzić, jak będę na działce, czy coś na nim jest napisane. Co do czasu, to nie mierzyłem. Przeważnie parzenie na dworze, zimą też ale dość szybko woda się grzeje. To też kwestia odpowiedniego garnka nie tylko taboretu.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł a jakich największych garów do parzenia używałeś na nim?

Chyba mam 30 L ale pewien nie jestem. :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

binio1111   ....... tak się zastanawiam ........   każdy sobie ustawia parzenie wyrobów w/g swojego . Byłem w różnych miejscach i obserwowałem parzenie wędlin w różnej wielkości garach .  Ja wykonuję większość wyrobów samemu i pomimo dwóch garów 33 litry i 60 litrów wybrałem gar 33litry nawet jak mam parzyć dwa razy . Wszystko zależy jakie masz ku temu warunki i przygotowane miejsce .  :D

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam gar 30l i muszę parzyć nieraz na 2 lub 3 razy . Wykombinowałem sobie, że w garze 100l i taborecie o odpowiednim kW opylę to na raz przy okazji zaoszczędzając kupę czasu. Ramę pod taboret mogę zrobić sobie sam , więc te "giętkie" taborety mnie nie przerażają ;):). Chodzi o palnik , co by nie był oszukany. Andrzeju ten za 200zł żeliwniak co podałeś  fajny -  jest mocny  :thumbsup:  , tylko byłby problem z dorobieniem termopary. (no nie to ,że nie do rozwiązania ;):) )

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mogę jutro zrobić test czasu zagotowania 10l wody w kotle (45l)
Tak w Twoich warunkach  - może być trochę inaczej niż np. Binio = znasz się na tym to wiesz, poza tym - inaczej jest z 10 litrami a inaczej np. z 40 do parzenia w garze 100 - Wiesz testy zawsze mile widziane - zważysz butlę przed i po gotowaniu?

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chińskie termopary nie wieże

Tu nie o wiarę a o bezpieczeństwo chodzi. Na zewnątrz to jeszcze jak płomień zdmuchnie to pół biedy ale wewnątrz budynku żarty sie kończą - uwierz mi siła wybuchu przy gazie jest ogromna.

Jeśli ktoś nie chce chińskiej termopary to na PW mogę podać namiary na producenta termopar w Polsce - okolice Bielska-Białej - biorę od nich termopary od wielu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko byłby problem z dorobieniem termopary.

 

Jeżeli chodzi o termoparę to : nie jest aż tak konieczna . Zapytaj tylko na forum ,  kto używa taboretu gazowego bez termopary niech podniesie rękę . :D  Proszę mnie źle nie zrozumieć ..... nie jestem przeciwnikiem zabezpieczeń w celu podniesienia bezpieczeństwa . Ja natomiast nie zostawiam na dłużej bez nadzoru gara z wędlinami  na uruchomionym  taborecie . 

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o wiarę a o bezpieczeństwo chodzi. Na zewnątrz to jeszcze jak płomień zdmuchnie to pół biedy ale wewnątrz budynku żarty sie kończą - uwierz mi siła wybuchu przy gazie jest ogromna.

Co w domu podczas parzenia zdmuchnie płomień? Nawet przeciąg tego nie zrobi. No chyba że taboret postawisz na dywanie i zachce ci się odkurzać.  :)

Tak już na poważnie to żeby być pewnym że termopara działa należy ją przed każdym użyciem taboretu przetestować. 

 

Muski żeby test był bardziej miarodajny postaram się zagrzać większa ilość wody. Co prawda nie będę jej gotował. Myślę że 90°C (do wrzątku chyba nikt nie wrzuca wędzonek?.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silton - od 25 lat zajmuję się dorywczo serwisowaniem kotłów gazowych - każdy ma wolną wolę i zrobi jak uważa i nie tylko o zdmuchnięcie płomienia chodzi lecz o bardziej prozaiczną rzecz jaką jest chwilowy zanik gazu np. awaria licznika gazowego co przerabiałem już kilkanaście razy. Po powrocie zasilania jeśli nie ma zabepieczenia przed wypływem gazu masz eleganckie i efektowne BUM. To samo tyczy się butli gazowej, na której masz np. reduktor a to tylko urządzenie i zawsze może zawieść. Podsumowując "Wolnoć, Tomku, w swoim domku" dopóki go jeszcze masz  :D .

ps. czy wiesz na jakiej zasadzie działa termopara, bo jeżeli piszesz o jej testowaniu to prawdopodobnie nie znasz zasady jej działania - piszę to bez jakiejkolwiek złośliwości  :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy wiesz na jakiej zasadzie działa termopara, bo jeżeli piszesz o jej testowaniu to prawdopodobnie nie znasz zasady jej działania - piszę to bez jakiejkolwiek złośliwości  :thumbsup: .

Ja sobie jestem w stanie wyobrazić testowanie urządzenia zabezpieczającego przed wypływem gazu. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gluszec - Z racji dorywczej pracy taboretu nawet nie myślałem żeby go podłączać pod gaz ziemny. Tylko i wyłącznie butla z racji mobilności i ustawności zestawu.

Zostawianie pracującego taboretu samemu sobie w dłuższym okresie czasu uważam za jawną głupotę. Zawór z termoparą to tylko zabezpieczenie dodatkowe a nie główne. Głównym zabezpieczeniem jest człowiek.

Zasadę działania termopary znam doskonale. Serwisowałem kotły i podgrzewacze przepływowe. Głównie z elektrodą jonizacyjną ale termopary również się zdarzały. Teraz zamieniłem serwis na obsługę. Niech się brudzą inni. Tylko moce podskoczyły z dziesiątek kilowatów na megawaty.

Zawór z termoparą nie posiada żadnego certyfikatu czy dopuszczenia. Nie wiadomo jak dokładnie został wykonany, czy nie ma opiłków wewnątrz, czy podczas skręcania nie dostał się do wnętrza teflon czy konopie. Dla tego powinien być przetestowany przed każdym użyciem zwłaszcza przy dorywczej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko moce podskoczyły
:thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podgrzanie 30L wody zajęło 50min. Temperatura wody początkowa 10°C; końcowa 90°C Zużycie gazu: 500g Grzałem w garażu w którym temperatura wynosiła 12°C
:thumbsup: Niestety trochę to trwa :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silton piszesz, że przez 50 min zużyłeś 0,5kg gazu. W/g opisu taboret ten mając 11kW zużywa 800 gram/godz.. To już nic nie rozumiem , to w nim moc też jest oszukana ? :hmm::facepalm: . Bo licząc po zużyciu gazu to na pewno nie wyrobił 11kW.  Ech ten świat  Przejrzałem  dokładnie oferty z alledrogo i jeden ze sprzedawców ma taborety z atestem do pomieszczeń i maja one 6,4 kW i te same bez atestu i one mają już 7,5 kW (brak atestu chyba pozwala sprzedającym pisać co się chce , a w atestowany musi chyba pisać prawdę - to są takie same taborety co Paweł ma)

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mój taboret ma realne 8kW.
no może 8,5 - takie typowe - wystarczające :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.