Skocz do zawartości

Jak zrobic prosta praske do serow


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

 Znalazlam opis , jak zrobic tnia praske do serow. Co prawda jest po angielsku, ale sa i zdjecia i opis. BArdzo ladnie jest pokazane

 Mam nadziej, ze serowary beda zadowolone :D

 

Main-pic.jpg

 

https://homefarmer.co.uk/make-cheap-cheesepress/

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac007 - po ci te deski? Na zdjęciu jest forma z tłokiem, położysz te kamienie na tym tłoku i nic Ci nie potrzeba. A jak obciążenie za małe to dołóż sobie puszkę i na nie kamienie

 

 Popatrz na tę praskę z innej perspektywy,mając taką możesz - nie musisz używać ją do sera ale do salcesonu jest świetna.

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i juz widze jak ta puszka na tej puszcze sama sie utrzyma ..chyba runie szybciej niz sie spodziewaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest forma z tłokiem, położysz te kamienie na tym tłoku i nic Ci nie potrzeba.

 wbrew pozorom nie jest to takie proste :)   . Jak położysz w środkiem ciężkości na środek  geometryczny tłoka  plaski obciążnik to gra  (i ser będzie równo odpadał)  ale  obły kamień  lub "parę"  jeden na drugim  może być problem . 

Konstrukcja wbrew pozorom przemyślana .

-Dolna deska podstawa + mocowanie prętów prowadzących 

-Pręty prowadzące + nakrętki  pozwalają na swobodne przesuwanie górnej deski w dół  bez "przekoszenia" . Eliminacja przekoszenia + zastosowanie deski jako "platformy" pozwala na obciążenie "byle czym "  jak również stopniowanie obciążenia  jeden kamień,  dwa , trzy ...... . 

-Puszka przenosi obciążenie z deski  na denko tłoka (duża powierzchnia ) a nie ranty/ścianki tłoka tym samym zabezpiecza przed zniszczeniem ich

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...natomiast gwinty w tej konstrukcji to nieporozumienie - rozumiem same pręty jako prowadzenie górnej "deski", ale nakrętki na docisk w czymś takim....no proszę was.

Kamulce i zdać się na grawitację ....i to wystarczy....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się trafiły takie praski ostatnio w Norwegi :) Wziąłem, napewno się przydadzą jak nie do serów to może to salcesonów :)

 

post-77484-0-16397600-1507287009_thumb.jpg

post-77484-0-98375300-1507287220_thumb.jpg

post-77484-0-71315000-1507287313_thumb.jpg

post-77484-0-41426200-1507287353_thumb.jpg

Edytowane przez EAnna

„Najpierw spojrzyj, z kim pijesz i jesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz”

 

Pozdrawiam Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kamulce i zdać się na grawitację ....i to wystarczy....

 

Kamienie,mamy XXI wiek poza tym przy dzieciach nie wskazane.

 

 

A mnie sie trafily takie praski ostatnio w Norwegi :) Wziolem napewno sie przydadza jak nie do serow to moze to salcesonow

 

Świetne praski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jac007 - a co ma do tego XXI wiek?...że parę dni temu odkryto falę grawitacyjną...?...grawitacja się przez to nie zmieniła... :facepalm:

Kamienie zaś, jak historia pokazuje, onegdaj odegrały wielką rolę w powstawaniu cywilizacji, więc jakowyś szacunek im się należy...

 

Przy dzieciach niewskazane - taaak masz "rację" - zapewne nie prowadziłeś wojen międzypodwórkowych, gdzie kamienie i kije były podstawową bronią, a sińce i zadrapania z tych działań nosiło się jak najlepszą biżuterię....- ale ja jestem staroświecki, bo dzieciństwo spędziłem w czasach Woodstock'u - ale tego prawdziwego....

 

Obecne dziecko "wychowywane" w warunkach bezstresowo- szklarniowo- laptopowych zapewne rzeczywiście nie zdało by sobie sprawy CO TO JEST KAMIEŃ.

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zastanawiam jak dziwny komentarz potrafi spowodować , ze trzeba udowadniać paroma postami prawie z użyciem naukowych podstaw ,ze  jednak konstrukcja praski jest dobra , a przynajmniej " może sie przydać " -coraz częściej chyba, forumowicze sobie utrudniają życie  :facepalm: .Jest nabywca jest sprzedający , który ma wyrób o czym tu dyskutować -o grawitacji ? i kamieniach ? . może powinniśmy nabrać dystansu ?.Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...uważam, że konstruktywne rozmowy wcale nie utrudniaja życia, ba, nawet wnoszą wiele cennych wiadomości które nam mogą wydać się dziwne ale są prawdziwe a nawet kiedyś może się przydają - warunkiem jest jednak interlokutor oraz Jego chęć poznawcza... :D

 

moja stopka powinna mnie z mojej głupoty i zawierzania ludziom wytłumaczyć....ale tyko powinna :facepalm:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jumbo jak najbardziej zgadzam się z Twoją stopką , warto z zawartej w niej mądrości skorzystać , a nie marnować czas na trywialne wpisy -chyba że chodzi o sport lub rywalizację kto ma więcej postów zaliczonych wtedy to roizumiem .Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twój i mój staż oraz posty myślę, że nie do mnie ten wpis adresujesz....

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mądrym się wydaję, to tej konstrukcji za nic nie rozumiem.

Nakrętki i kamienie...?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boże co tu rozumieć. Perfekcyjna prasa w swojej prostocie. Zrobiona w oparciu o dwie deski do chleba/mięsa dwa pręty gwintowane z nierdzewki, cztery nakrętki kałpakowe, cztery nakrętki zwykłe, osiem podkładek, nakrętki podkładki z nierdzewki. Dlaczego deski do chleba,dlaczego nakrętki kałpakowe,dlaczego zwykle, podkładki,dlaczego dwa pręty gwintowane. Jakie wektory sił, dlaczego podstawka? Włączcie myślenie. To zadanie na weekend. Wrócę z gór. odpowiedź mapisze z laptopa na każde pytanie przezemnie postawione. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O Boże co tu rozumieć. Perfekcyjna prasa w swojej prostocie. Zrobiona w oparciu o dwie deski do chleba/mięsa dwa pręty gwintowane z nierdzewki, cztery nakrętki kałpakowe, cztery nakrętki zwykłe, osiem podkładek, nakrętki podkładki z nierdzewki. Dlaczego deski do chleba,dlaczego nakrętki kałpakowe,dlaczego zwykle, podkładki,dlaczego dwa pręty gwintowane. Jakie wektory sił, dlaczego podstawka? Włącznie myślenie. To zadanie na weekend. Wrócę z gór. odpowiedź mapisze z laptopa na każde pytanie przezemnie postawione

 

I wszystko  w tym temacie nic dodać nic ująć. :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka takich prasek rozdałem w Parzęcach - śruba " z metra " nakrętki  najlepiej motylki, deseczki i podkładki. Dobrze jest dać sprężyny pod motylek i wtedy stały docisk gwarantowany , coś na zasadzie szynkowara. Proste jak je...chanie rowerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrzad 2 w 1 i praska i sciskarka do np salcesonu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.