Skocz do zawartości

Sterowanie do dużej wędzarni


Arek_

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć,

posiadam wędzarnia pojemności jednego standardowego wózka wędzarniczego ( ok 2x1x1) i teraz chciałbym spróbować zrobić do niej sterowanie oraz zamontować dymogenerator.

Z dymogeneratorem zaryzykowałem i zamówiłem gd03, może da radę ale mam problem z wymyśleniem jak zrobić ogrzewanie komory.... Znalazłem gotowe sterowniki z możliwością ustawiania ręcznej temperatury oraz uruchamianiem waitraka i w sumie takie coś by już wystarczyło bo po ustalonym czasie bez problemu podejdę i zmienię temperaturę na kolejny cykl wędzenia tylko problemem jest to, że te sterowniki mogą obsługiwać maksymalnie grzałki o mocy 4000w a to raczej za mało na tak dużą komorę.

Macie jakieś pomysły? 
 

 

Pozdrawiam,

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z firmą Pamel.

Myślę że za uczciwe pieniądze dobiorą ci sterownik.

Generalnie sterowniki do komór są bardzo drogie, a jak kupisz używkę to może wymagać adaptacji pod twoją komorę a to tanie nie jest.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię do nich w poniedziałek.
Podpowiedzccie mi teraz czy powinienem domontować do komory wentylator? W wędzarni mam po obu stronach regulowane kanaly wentylacyjne.

W załączniku zdjęcie wedzarni.

http://ifotos.pl/zobacz/437390482_qeqawae.jpg

http://s5.ifotos.pl/mini/437390482_qeqawae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej komorze, obieg dymu byłby bardzo wskazany.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś pomysły? 

 

 

Znajdź sterownik z regulatorem PID (3 fazowy)

Jako element wykonawczy musie mieć przekaźnik SSR

I w tedy nie ma znaczenia na jaka moc jest sterownik, bo prąd płynie tylko przez przekaźnik SSR

To oznacza ze oryginalny przekaźnik SSR demontujesz i wsadzasz mocniejszy 

Tu masz za silny oczywiście, ale jak widzisz 3 X 200A to koszt niecałe 250 PLN 

https://allegro.pl/przekaznik-ssr-radiator-200a-3fazy-wentylator-70-c-i7499786014.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjIwNjIzODUAMTMyMTc5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b49bb780-4612-471a-80bd-9ebca8871b2c

Oczywiście mniejszy będzie tańszy

 

A tak działa regulator PID

PRZEKAŹNIK SSR RADIATOR 200A 3FAZY WENTYLATOR 70'C 7499786014 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje..html

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużej wędzarni z grzałkami wentylator powinien pracować cały czas, aby robić obieg ciepła.

Wyłącznie w trakcie pracy grzałek, może spowodować ich spalenie, lub spalenie wędzonek w jej pobliżu.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

sterownika mocy i temperatury firmy Pamel ?

O co Ci chodzi?

Sterownik mocy i temperatury? Co to jest? Chcesz regulować moc grzałki płynnie a nie ON/OFF lub poprzez algorytm PiD - to z resztą też jest ON/OFF  i w ten sposób regulować temperaturę w wędzarni? Czy chcesz mieć 2 w 1 w jednym sterowniku    -  i regulator mocy i regulator temperatury

Czy chodzi Ci o sterownik , który nie jest regulatorem mocy  , tylko regulatorem temperatury , który włącza i wyłącza grzałkę i w ten sposób utrzymuje temperaturę zadaną(ustawioną)?

- coś chyba źle nazwałeś o co Ci chodzi.

 

poczytaj to może coś pomoże:

 https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/13773-sterowanie-w%C4%99dzarni-elektrycznych-r%C3%B3%C5%BCne-warianty/

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi? Sterownik mocy i temperatury? Co to jest?

 

 

binio1111 sugeruję się tymi informacjami

post-85003-0-65113100-1541758833_thumb.png

 

Czy chcesz mieć 2 w 1 w jednym sterowniku    -  i regulator mocy i regulator temperatury

 

Tak. Jeżeli dobrze zrozumiałem w/g informacji zawartych w załączniku (instrukcja obsługi PRM) znajdujących się na tej stronie  https://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/jednofazowe/25-regulator-mocy-i-temperatury-prm-duomaks-2-sondy-opcja-zawor.html   jest taka możliwość.

post-85003-0-44439800-1541758947_thumb.png

 

poczytaj to może coś pomoże:  https://wedlinydomow...różne-warianty/

 

Dziękuję za podpowiedź, ale już czytałem. Właśnie  na podstawie informacji zawartych w tym temacie wybrałem sterowanie Pamela. Trzykrotnie udało mi się skontaktować telefonicznie ze wparciem technicznym Pamela (zakładam że, rozmawiałem z szefem) gdzie uzyskałem naprawdę dużo fachowych informacji. Na początku mój wybór padł na opcję PRDW3 ale, zasugerowano mi  (jeżeli mam czas) opcję poczekania na nowy regulator który będzie "zaprojektowany" typowo dla sterowania procesem związanym z wędzeniem. Kontaktowałem się zgodnie ze wskazanym terminem, dla mnie zrozumiałe że, z takich czy innych względów były czasowe "przesówki". Podczas ostatniej rozmowy dowiedziałem się że, dobrym wyborem jest regulator PRM+ ponieważ będzie możliwość jego późniejszych aktualizacji  do tego nowy regulator oprócz możliwości podłączenia dwóch sond będzie miał możliwość podłączenia dymogeneratora i co przynajmniej dla mnie ważne wentylatora ( za jakiś czas z opcją aktualizacji/ dodania możliwości sterowania jego mocą/obrotami). Bardzo możliwe że, w kwestiach technicznych związanych z procesem wędzenia przesadzam z jego "automatyzacją". Nie wiem, po prostu wybrałem opcję którą jakby nie było została zaproponowana przez fachowca. Niestety od pewnego czasu codziennie próbuję skontaktować się ze wsparciem technicznym tej firmy i  stwierdzam że, jest to w zasadzie niemożliwe więc informacje na stronie producenta typu  "Zawsze  możesz zadzwonić i porozmawiać z nami "   są  mało warte. Z całym szacunkiem dla wiedzy i produktów tej firmy ale dawno temu wyrosłem z pieluch, więc może nie rozumiem tej (w moim odczuciu)  "dziecinady" w unikaniu kontaktu. Po przeszukaniu forum znalazłem informacje że, brak czy unikanie kontaktu ze strony tej firmy nie jest odosobnionym przypadkiem. Nie wiem, może zbyt trudna jest odpowiedź typu:niestety ale, w przeciągu jakiegoś tam dłuższego czasu jednak nie będzie dostępna proponowana opcja wiec proszę wybrać/ zakupić produkt dostępny na stronie sklepu i wszystko w temacie. Wiem że, od prawie dwóch miesięcy stoję z rozgrzebanym/ niedokończonym "kibelkiem" i nie mogę go zakończyć dlatego pozwoliłem sobie na zapytanie czy jest "gotowa" alternatywa do tego produktu.                      

Edytowane przez zibi06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik Pamela to  nie jest regulator mocy w pełnym tego słowa znaczeniu. Zasadę działania prawdziwego ( w tym przypadku manualnego , ale to bez znaczenia) można zobaczyć na filmiku :

 

 

Pamel to po prostu sterownik oparty na algorytmie PiD , w momencie przejścia na "manual" mamy możliwość zmiany jednego parametru i na tej podstawie sterownik będzie włączał grzałki  impulsowo - my możemy zmienić czas grzania lub czas przerwy - tego nie wiem. ( przez co możemy zmienić łączną moc dostarczoną  przez grzałki w funkcji czasu)    Ale nadal sterownik podaje na grzałki albo 100% mocy , albo 0% - czyli 0/1.    " Prawdziwy" regulator mocy zmienia ją płynnie (co pokazane jest w filmie) Pamel tego nie robi.

 

Jak pamel zrobi sterownik , który będzie obsługiwał  i  regulował obroty dmuchawy to praktycznie nie będzie nic innego jak sterownik do kotła CO ;):laugh:.

 

Kolego zibi - za połowę kasy za Pamela  możesz złożyć sterownie do wędzarni na sterowniku REX który ma PID (tu masz wybór rex100 , 400 , 700 , 900)  i  przekaźniku ssr  lub na dwustanowym sterowniku (regulatorze temperatury)  ESCO .  Nie ma co czekać i  prosić się  - święta idą , a wędzonek nie ma ;):)

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.