Skocz do zawartości

Grill argentyński


zmysel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowną Brać.

 

Pytanie jak temacie. Chciałem wykonać grill argentyński z charakterystycznym rusztem z kątownika.

Dylemat polega na doborze materiałów. Tzn. nie wiem z jakiej stali wykonać ten ruszt.

 

W sprzedaży są ruszty ze stali węglowej ale nie mogłem znaleźć nigdzie rodzaju ani numeru stali z jakiej zostało to wykonane. Czy rodzaj stali ma to wogóle jakieś znaczenie? 

 

Pytanie w zasadzie jest o rodzaj stali z jakiej można wykonać taki grill tudzież np blachę na ognisko.

Preferowana jest stal węglowa.

 

 

z poważaniem 

 

Irek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W sprzedaży są ruszty ze stali węglowej ale nie mogłem znaleźć nigdzie rodzaju ani numeru stali z jakiej zostało to wykonane. Czy rodzaj stali ma to wogóle jakieś znaczenie? 
Dla potrzeb grilla specjalnie nie ma znaczenia - skład stali specjalnych jest zwykle dobierany do zastosowań i tak stal do łożysk - będzie miałe zupełnie inne parametry jak do grilla, przy czym ta do grilla naprawde nie ma szczególnych wymagań . To nie jest stal tzw chirurgiczna . Ot  wytrzymałość na temperature do max ok 600 st c - ma każda węglowa .  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego , a jakie ma znaczenie dla Twojego grilla gatunek stali , temperatury panujace  w czasie grilowania , nawet dobrze nie zagrzeją stali by zaszły w niej jakies zmiany , ktore by maiły wpłływ na sztywnosc lub tez skąłd chemiczny , jesli zrobisz ze zwykłej weglowej to najbliższym efektem jaki poznasz po grilowaniu bedzie rdza , jesli ruszt zroisz ze stali szlachetnej  to bedzie go łatwiej czyscić , rób grila  nie otwieraj przewodu doktorskiego , a jesli chcesz to wiedziec od postaw , zacznij od układu zelazo - wegiel , tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytania . Miłej zabawy ,

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję pięknie za zainteresowanie i odpowiedź

 

Moje pytanie wynikało z jednej rzeczy - mianowicie obawiałem się że podczas grillowania na  "zwykłej" stali mogą wydobywać się jakieś szkodliwe związki.

Ale skoro mówcie że nie ma się czego obawiać , to użyje do grilla zwykłego kątownika.

 

PS. A jak wygląda sprawa opalania ogniska sosną - unikać wszelkiego iglastego czy nie ma znaczenia?

 

z poważaniem

 

Irek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

unikać wszelkiego iglastego
Tak unikać - zbyt dużo substancji smolistych - i drewno raczej ;) suche ( mniej dymu wiecej żaru) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak unikać - zbyt dużo substancji smolistych

 

Ognisko to ognisko .Nie pamiętam ogniska na drewnie liściastym a kiełbaska pieczona przy ognisku smakuje pysznie nie wspominając o pieczonych w żarze ziemniakach.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mianowicie obawiałem się że podczas grillowania na  "zwykłej" stali mogą wydobywać się jakieś szkodliwe związki.

Musisz robić zatem jak w Argentynie, kładą skórę krowy najpierw na grillu a potem na to poporcjowany środek. :) 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wieki i dla profesjonalistów AISI316 bo wygoda i proste w czyszczeniu i nie zardzewieje... Tylko w dobrą stronę te kątowniki ustaw.

Jak klasycznie to S353 i w górę, że o żeliwie nie wspomnę.

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pamiętam ogniska na drewnie liściastym

 

Tzn. co dokładnie? Za dzieciaka też sporo ognisk sie robiło bez szczególnego zwracania uwagi iglste czy liściaste.

Teraz tylko na liściastym? A czy nie jest tak że jak już jest żar to wszystko jedno z jakiego drzewa?

 

Czy może jest tak, że np w Polsce odradzają palić iglastym (w piecu i kominku), a tuż za morzem w skandynawi  już można i palą i nic się nie dzieje.

 

A swoją drogą to owszem; ziemniaki z ogniska, szczególnie po wykopkach to smak dzieciństwa :D

 

pozdrawiam

 

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Musisz robić zatem jak w Argentynie, kładą skórę krowy najpierw na grillu a potem na to poporcjowany środek

 

Troche głupie pytanie ale juz późno i zmiana mi się kończy ale żartujecie sobie tak z tą krową? 

 

 

 

 

Tylko w dobrą stronę te kątowniki ustaw.

 

A kątowniki to V w górę. A z ciekawości - odwrotnie bedzie źle? A odnośnie tej stali jest jakis sklep np allegro lub cos co katowniki z tej stali w detalu sprzedaje?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odwrotnie bedzie źle?
 

Ale zadajesz pytania.... :D

Jak chcesz odwrotnie to zrób z pręta, będzie to samo.

A dlaczego z kątowników i rozwartym do góry ? :D ...I jeszcze rynienka na dole? :D ...  A jak ma tłuszcz spływać?...

Może przecież bezpośrednio na żar kapać i się zapalać.. :D ...

Pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz odwrotnie to zrób z pręta, będzie to samo.

 

Hejka 

 

No racja. Niepomyślałem. Jak napisałem wczesniej 12 godzinna nocna zmiana robi swoje.

 

dzieki jeszcze raz

 

pozdrawiam

 

PS. Jeszcze tylko link do sklepu co sprzedaje rzeczoną stal i można zamknąć temat :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze tylko link do sklepu co sprzedaje rzeczoną stal
 

Kolego, nie wiem jak możemy Ci pomoc z tym linkiem do sklepu ze stalą, jak podałeś miejscowość zamieszkania w Finlandii południowej "Hämeenlinna".

:D Mamy szukać dla Ciebie w fińskim internecie?

Pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mamy szukać dla Ciebie w fińskim internecie?
 

 

Hejka

 

Nie. Nie. Byłbym zobowiązny i wdzięczny za kontakt do polskiego sklepu. Mieszkam już tu troche ale większość zakupów i tak robie w Polsce - łatwiej, większy wybór itp.

 

pozdrawiam

 

PS. W mieście gdzie mieszkam jest tylko 1 słownie jeden sklep ze stalą (miasto wielkości Tarnowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc w Opolu są dwa ze stalami szlachetnymi , jeśłi Cię to intyresuje to pdam Ci na pw adresy , natomiast pod Opolem jest wytwórca  grilli , mysle , gdys chiał miec sprzet ze stali jaką zapropnował Roger to napewen tam możesz zamówic , Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHU Oman
ul. Brzegowa 6, 46-022 Zawada
tel. 695 266 472

Sklep: 

ul. Oleska 141, 45-233 Opole

 

strona :  http://phuoman.pl/ ma sklep intenetowy , w nim prety fi 10 , jest dośc obrotny może załatwi potzrebne elementy , przepraszam kolego ale  musiałem Cie szukac  w historii by spełnic to co obiecałem .Jutro podeśle jeszcze dwa .

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.