Skocz do zawartości

Gotowa przyprawa do kiełbasy


bamber76

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich użytkowników,ponieważ czas nagli bo  mięso już zmieliłem na kiełbaskę domową i chce a właściwie już dodałem przyprawę tzw. gotowca to nie wiem czy muszę też dodać sól/peklosól bo w składzie gotowca jest podana sól tyle że bez żadnych proporcji,co cobić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czas nagli bo mięso już zmieliłem na kiełbaskę domową

Uwielbiam takie wpisy.

Rozumiem że mięsa w ogóle nie peklowałeś?

Ja na Twoim miejscu bym zapeklował to mielone (choć powinno być krojone w kostkę do peklowania) i za dwa dni dopiero pomyślał o robieniu kiełbasy.

Gotowych przypraw się wystrzegam bo w sumie do końca nie wiadomo co kto tam sypał. Lepiej użyć przypraw osobno - wtedy też wiesz co dodać/ująć przy następnym wyrobie.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w składzie gotowca jest podana sól tyle że bez żadnych proporcji,co cobić????

Przeznaczyć na kotlety mielone lub coś w rodzaju klopsa lub nadziewany polędwiczką zylc.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeznaczyć na kotlety mielone lub coś w rodzaju klopsa lub nadziewany polędwiczką zylc.

... i rozpoczynać temat oraz zdania z dużej litery. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dodaj teraz peklosól ,wymieszaj i postępuj dalej w/g przepisu.

Co to za rada, skoro: 

 

 

w składzie gotowca jest podana sól tyle że bez żadnych proporcji,
 

:rolleyes:  :facepalm:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tzw.pilota,na suchej patelni usmaż trochę mięsa w postaci kotleta mielonego.Jeżeli smak Ci będzie odpowiadał to ok.Jezeli nie to musisz dosolić lub doprawić przyprawami wg.uznania,kiełbasa będzie nietrwała bo bez peklosoli niemniej jednak nie skazana na porażke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to za rada, skoro: 

 

Rada taka, że swego czasu korzystałem z takiej przyprawy i miałem podobny dylemat, tylko ,że po informację zadzwoniłem do źródła .Odpowiedziano mi, że sól w takiej przyprawie jest oprócz peklosoli. Czyli peklujemy w/g przepisu, rozdrabniamy, mieszamy dodając przyprawę gotową  w/g instrukcji na przyprawie itd.

Skoro już mięso jest przyprawione i rozdrobnione , to co prawda jest to wbrew regułom ,ale myślę, że nie warto z tego powodu rezygnować z własnorecznie zrobionej  kiełbasy.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli peklujemy w/g przepisu

Nadal nie rozumiem  :facepalm: 

Wg jakiego przepisu, skoro w przyprawie jest niewiadoma ilość soli. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a Wy jak zwykle zamiast porady  .............

Skoro nam przyganiasz to podaj swoją hipotetyczną, ale niewątpliwie dobrą poradę.

Niektórzy wróżą z fusów i nawet na tym zarabiają  :laugh:  


[Dodano: 05 sty 2021 - 15:54]

P.S. Chociaż nie dam głowy, czy nie chodziło o pokazanie opakowania tej "gotowej przyprawy".

Jeżeli tak, to dyskusja poszłaby nie po myśli założyciela tematu...

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wg jakiego przepisu, skoro w przyprawie jest niewiadoma ilość soli. 

 

 

 

Peklujemy tak jak kiełbasę tj. 17-21 g/kg peklosoli ,przez odpowiedni czas, dalej (w/g przepisu -jaką kiełbasę robimy) rozdrabniamy, mieszamy i tu zamiast np.3 g pieprzu,7g czosnku itd--dodajemy np.5g-gotowej przyprawy (np.kiełbasy ślaskiej) /kg .Przyprawy dajemy tyle ile wskazuje instrukcja na opakowaniu. Tu kol. pisze, ze 5 g/kg w moim przypadku było 10g/kg.

Cały cykl produkcji jest bez zmian ,jedyna zmiana to zastosowanie gotowej mieszanki przypraw.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak czytalem ze dodaje sie ok 5g na kg to jest jasne ze trzeba te ok 17-20g/kg peklosoli dodac.

To Wy jacyś wróże jesteście  :hmm:

@bamber76 nigdzie nie pisze o jaką przyprawę chodzi i jakie jest dawkowanie.

W niektórych mieszankach jest nawet 50% soli i może taka mieszanka być przewidziana również do zasolenia/zapeklowania całości.

Nie lubię bić piany  ale nie mogę się zgodzić na sugestie "normalnego" peklowania bez znajomości ilości soli, która trafiła już do kiełbasy.

Nawet 3g soli na kg czyni różnicę, a 5g - na pewno.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie lubię bić piany  ale nie mogę się zgodzić na sugestie "normalnego" peklowania bez znajomości ilości soli, która trafiła już do kiełbasy. Nawet 3g soli na kg czyni różnicę, a 5g - na pewno.
 

 

Ja tez nie lubie "bic piany " ; przypomne tylko ze chodzi tu o 5g przyprawy ,a nie czystej soli/peklosoli.

Nawet 20% zawartosci moim zdaniem nie bedzie mialo wplywu na slonosc wyrobu.

 

To tyle z mojej strony w tym temacie. :)

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w składzie gotowca jest podana sól tyle że bez żadnych proporcji,co cobić????

Przeznaczyć na kotlety mielone lub coś w rodzaju klopsa lub nadziewany polędwiczką zylc.
Eanno u nas na Kaszubach "zylc" to taka galareta w wekach do której wpadają wszelkie odstające od świnki części ciała. Nóżki, uszka,ryjek i takie tam.... Zaciekawil mnie ten Twój zylc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawil mnie ten Twój zylc

 

Miałam na myśli w zasadzie "necówkę", bo zylc robi się z całego płatu boczku z polędwiczką w środku.

Necówka to rolada z mięsa kiłbasianego z polędwiczką w środku i zawinięta przed pieczeniem w błonę otokową.

Temat jest TUTAJ.

 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zylc robi się z całego płatu boczku z polędwiczką w środku.

Na kaszebach  :rolleyes:    ZYLC  robi się  :tongue:  troszkę inaczej.

 

P.S. Nie zauważyłem  :facepalm:  , że na poprzedniej stronie  :blush:  Bosky  już o tym pisał.

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na kaszebach      ZYLC  robi się    troszkę inaczej.

To tak, jak "gęsie pipki"

  • żołądki gęsie w cebuli
  • szyje gęsie nadziewane 

:D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byś się Piotrze zdziwił ile potraw pod tą nazwą funkcjonuje... Że o składzie w funkcji oryginału nie wspomnę

 

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.