Skocz do zawartości

Smaki sverige2 i electry


sverige2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już chrupię małosolne Waldku, takie trzydniowe, lubię najbardziej :D:thumbsup:. Nie wiem jak z ceną w Polsce, ale tu w Szwecji, w "Polska Delikateser", płaciłem po 30 koron szwedzkich za 1 kilogram "małych kostropatych kwaszeniaczków", prosto z giełdy w Broniszach, czyli tak w miarę, jak na obecną drożyzną można powiedzieć  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja już chrupię małosolne Waldku
My też od miesiąca , wczoraj na bazarku były po 7-6 zł/kg  :D . Ale taki ukiszony dojrzały , twardy - to rarytasik  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie "rarytasik", to tak jak pisałem, takie 3 dniowe, max 7 dni, takie nieprzekwaszone, a wręcz niedokwaszone, a później to już tylko zwyczajne "kiszone ogóry" :D. Dla tego właśnie, aż do jesieni, przez cały sezon, prawie co tydzień nastawiam świeżą porcję ogórasków do bieżącej konsumpcji :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Szwecji, w "Polska Delikateser", płaciłem po 30 koron szwedzkich za 1 kilogram "małych kostropatych

 No to chyba dawno bylo .. u nas za torebke 500 g z zalewa kosztuje 24 sek   :)

A ty mowisz o swiezych w takiej cenie to ja juz dawno nie widzialam ogorkow kiszeniakow .

Truskawki sa w "dobrej cenie " tak od 150 sek w zwyz

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  Szwecji, w "Polska Delikateser", płaciłem po 30 koron szwedzkich za 1 kilogram "małych kostropatych

 No to chyba dawno bylo .. u nas za torebke 500 g z zalewa kosztuje 24 sek   :)

A ty mowisz o swiezych w takiej cenie to ja juz dawno nie widzialam ogorkow kiszeniakow .

Truskawki sa w "dobrej cenie " tak od 150 sek w zwyz

 

 

 

Electro. Truskawki świeże Szwedzkie, prosto z plantacji, 119 koron za 1 kilogram, cena na dziś !!!

Ogórki kwaszeniaki "kostropate", typu "Västeråsgurka" przywożone prosto z giełdy warzywnej w Broniszach, kupowałem w ubiegły piątek dn. 3 czerwca, w "Polska Delikateser" w Kävlinge koło Lund. cena 30 koron Szwedzkich za 1 kilogram. Bardzo duży pęczek kopru zielonego mocno pachnącego prawdziwym koprem, cena 15 koron Szwedzkich :D . Konsumuję aktualnie te ogóreczki, są pyszne i chrupiące. W przyszłym tygodniu będą następne :D:thumbsup: . Kocham ogórasy małosolne, ale raczej takie bardziej słone, (czubata łyżka stołowa soli na 1 litr gorącej wody), i wyraźnie smakujące koprem oraz czosnkiem :D:thumbsup: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, Ja najlepiej malosolne , u nas jeszcze zadnych do kiszenia nie widzialam , za 3 tyg wakacje to se pojem  :) Juz mam 3 sloje 3 l naszykowane ..beda wracac z ogorasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bardzo dziwne Electro, bo właściciel "Polska Delikatesser" ma trzy sklepy, w Landskronie, Kävlinge i w Helsingborgu, i od lat dowozi świeży towar dwa razy w tygodniu, we wtorki i w piątki. Ma też po to własną hurtownię w Polsce, w Szczenie, do której dowozi zieleninę z giełdy w Broniszach pod Warszawą właśnie. Widać że "mu się chce" . Zawsze ma doskonały towar w swych sklepach. Ma słodycze, nabiał, polskie wędliny, etc. Kupuję u niego od lat. Nie tylko ja czy inni Polacy, ale też bardzo wielu Szwedów Ze względu na dobrą jakość polskich wyrobów, ale i świetne zaopatrzenie.Tak to działa u nas, w Skåne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige ,mam sklep z polskim towarem doslownie 10 m od bloku (blizej niz na parking do auta) ale kupuje co najwyzej twarog .. nabial kupuje szwedzki bo jest zdecydowanie lepszy i po tylu latach smaki mam juz inne . Polskie rzeczy jem w Pl na urlopie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie sklep w Twojej okolicy ma byle jakiego właściciela, o tym właścicielu który ma sklepy w Skåne, już napisałem. Twarogi i sery białe robię sam, bo Szwedzi nie mają o tym pojęcia, ale Szwedzkie mleko na sery jest super, to tyle z mojej strony :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.