Skocz do zawartości

Jakość mięsa wieprzowego dostępnego w USA


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

@ technik ... czy istnieje jakiś technologiczny wymóg czy obowiązek sznurowania (lub wpychania w siatkę) wydzielonych mięśni szynki ?

Oczywiście,my robimy ,jak kto chce i jak kto woli, "wolność Tomku w swoim domku",ale jeśli chodzi o wymogi objęte PN.czy BN. o co Ty pytasz,to takowe są a przynajmniej były.Obecnie na rynku jest wolna amerykanka,{ni składu ,ni ładu.}.Zechciej zerknąc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

miałem kilka łopatek z golonką więc otrzymało ten "speciał" kilku moich kolegów do "święconego koszyczka" (zapewne fachową nazwę tego mięśnia, będzie znał Dziadek lub Bagno).

Według mojej oceny mięsień nosi nazwę : ramienny dwugłowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z kolegarolnikiem który w latach 70 - 80 chodował świnie dla zakładów mięsnych stwierdził że na smak mięsa ma wpływco swinki jedzą i dał mi zbiór receptur na pasze w nioskuje z tego ,że były to rygorystyczne normy i pewnie smak mięsa był zupełnie inny niż obecnych świn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczytując sie w recepturę proponowane pasze są tylko dodatkiem do tradycyjnego karmienia . Dzisiaj są karmą bo już nikt nie paruje ziemniaków ani nie daje do nich zielska,plew itd. Sypie się suchą paszę polewa wodą i to jest całe żarcie świń a jeszcze często dolewa mleka od krów z zapaleniem wymion. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Co do pasz i wogole przemyslu roslinno-warzywno - owocowego w polsce jest na szczescie zakaz uprawiania roslin modyfikowanych genetycznie a w us 70% to zarcie modyfikowane genetycznie .

No i nastepna sprawa ze skoro swinka potrzebuje normalnie przynajmniej roku zeby ja przerobic na wedliny to skoro w dzisiejszych czasach na farmach swinki pedza polowe krocej znaczy ze pewnie cos musza dodawac do pasz - moze jekies maczki , hormony czy antybiotyki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie półtusze i mięso z nich jest takie same jak nasze jedne tłuste drugie chudsze zależy jaką klasę kupimy. Faktem jest że są mrożone i po prawidłowym rozmrożeniu są rozbierane. Laik nie dopatrzy się ze kupuje elementy z rozbioru z mrożonek . Na dowód ze są takie same wklejam zdjęcia łopatki z najprawdziwszej polskiej łopatki z wskazaniem gdzie ten mięsień- ząb rekina się znajduje -od strony podgardla. Z nazwą niestety mam kłopot nie podważając już wymienionej nazwy - mnie z układu wychodzi bardziej ze to jest mięsień nadgrzebieniowy sugerując się tab 98. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mięso i mięso. Tak jak w USA (celowe), tak i w Polsce możemy kupić mięso niewiadomego pochodzenia. Może być mrożone a może być świeże i to bardzo. Wspominałem wcześniej, że mogę wskazać miejsce ( okolica Chicago ) gdzie można zakupić mięso świeże (nie mrożone). Wspomniałem też, że zamówienie trzeba składać tydzień wcześniej a to dlatego, że świnki są trzymane w specjalnej zagrodzie. Można przyjechać i być świadkiem uboju.

[mod] Poprawiłam liczne błędy [/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe .Takiej opalanej gazem nieuzywalem.Zanim zbudowalem tradycyjna wedzarnie opalana drewnem korzystalem z elektrycznej. Byla to totalna porazka. Glownym problemem bylo dosc niestabilna temperatura i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie. Byla to wedzarka firmy Luhr Jensen model Big Chief 9890.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moze teraz ja napisze pare slow.

Co znaczy smak amerykanskich ( moze innych) swin.Zapytam zacnych forumowiczow . Czy ktos z was kupuje mieso w supermarketach? ( badz innych sklepach prowadzacych sprzedaz miesa na wielka skale). Kazdy z nas stara sie kupic miesko swierze . I gdziekolwiek to niebedzie , czy to bedzie Polska czy tez USA mosimy zwrocic uwage na miejsce gdzie swinka lub cielaczek lub krowka bylo chowane.Wiadomo jakie mieso kupujemy w sklepach. Jezeli chcemy kupic co kolwiek (w miare zdrowego bo to tez roznie z tym bywa ( w Posce tez )) to szukamy innych zrodel. Sa takie . Osobiscie jestem z nich zadowolony.

Mysle ze najwlasciwszy tytul powinien brzmiec : Mieso ze swin w ameryce

 

Dziekuje i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HI

 

Ja bedac na wakacjach w PL poszedlem poprostu to marketu niewielkiego zdaje sie polo market kupilem 1 kg karkowki - wrzucilismy na grila i byla super .Po powrocie do Usa wstapilem do sklepu rzeznickiego i kupilem karkowke z wygladu ladna ale w smaku ( robiona tak samo jak w PL )do niczego jak guma twarda i ciagliwa , to samo z lopatka w PL jadlem pyszny gulasz z lopatki z warzywami , a tu wg tego samego przepisu do niczego (twarde mieso ).

 

Podrobek czy rzucasz na grila tutejsza karkowke , albo robisz z niej szaszlyki ?

 

Moze faktycznie zle trafilem . Ostatnio w sklepie gadalem z rzeznikiem z dzialu miesnego o domowych kielbasach i mowil mi ze tu lopatke do domowych kielbas malo kto uzywa zazwyczaj jest to ladna karkowka i wolowina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy robi robi z tego z czego uwaza. A sklep sklepowi nierowny. Czy to w Polsce czy tez w USA .Mieso do grilla (steki itp) to kupuje tak jak ChefPaul w Costko lub Samsclub. Do przerobu tylko ze zrodla ktore podalem wczesniej.Zawsze swierze.( pol swinki najmniej)

To ze sklep nazywa sie rzeznicki to wcale nie jest rzeznia. Miesko trafia tam rozne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to co Szanowne Towarzystwo pisze i muszę się dołączyć, w Polsce podobnie jest jak w USA przy zakupie półtuszy czy mięsa gatunkowo w dużych ubojniach nie mówiąc o marketach, do końca nie mamy pewności co kupimy bo nie znamy żródła pochodzenia zwierzęcia a mięsa z poza granic też jest sporo na naszym rynku.

Tak że pewność możemy mieć jeśli kupimy bezpośrednio u sprawdzonego hodowcy, i ja właśnie stosuje tą metodę.

POZDRAWIAM JASIU52

 

........................................

ważne to dobrze zadymić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Hi

 

Tak odnosnie poltusz wieprzowych , wlasnie dowiedzialem sie dlaczego nie moge kupic czystej lopatki czy karkowki tak jak w Polsce .

 

No i wlasnie okazuje sie ze w usa rozbior poltusz z ktorych mieso idzie na sklepy jest calkiem inny jak w Polsce , np bedac w sklepie kupuje ofoliowana karkowke z zamiarem zrobienia z niej baleronika no i w domu rozpakowuje a tam kosc lopatkowa i mieso z lopatki a obok karkowka czyli po wytrybowaniu tej kosci mialem mieso z lopatki , sciegna , tluszcz i mieso z karkowki , a na opakowaniu wyraznie pisalo butt -czyli karkowka , to samo z lopatka na prozno w niej szukac kosci lopatkowej (bo ta jest w karkowce) , bo znajduje sie w niej mieso golonki i troke miesa lopatki.

 

Tak wiec poltusze sa rozbierane a wlasciwie ciete inaczej , pewnie ze wzgledu na szybkosc i latwosc rozbioru i to nie jest jakis przekret sklepu ze pisze karkowka a w srodku jest kosc lopatkowa bo w jakim bym mrkecie nie kupil karkowki zawsze w niej jest ta kosc lopatkowa i to samo z lopatka - picnic shoulder pisze lopatka a tu lopatki na lekarstwo a golonki multum.

 

No moze i rasy swin troche inne , dlatego moze ktos napisze ile srednio wazy szynka , wlasciwie cala tylnia noga, bez biodrowki (ogonowki )- bo ucieta jest pod nia .

 

Tu cala tylnia noga , bez ogonowki , i stopy troche oskorowana - taka do trybowania na szynki wazy po przeliczeniu tak 10kg , a w polsce rowniez takie spore te tylnie szynki , bo z tego co widzialem wydaje mi sie ze mniejsze - oczywiscie chodzi mi o srednia wage szynek z tucznikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

... hmmm ... nie mam specjalnie problemu z zakupem mięsa na Florydzie :) ... zrobiłem tak:

Mięso od czasu kiedy przeprowadziłem się do Palm Coast, kupuję w niezbyt odległym od mego domu Jacksonville w sieci "BJ". Kilka miesięcy temu kiedy wybrałem się tam na kolejne zakupy, zabrałem ze sobą trochę zrobionej u siebie kiełbasy. W sklepie poprosiłem o kierownika działu mięsnego. Pogadałem, podarowałem 2 funty domowej kiełbaski i ... przyniósł mi z magazynu wszystko czego było mnie potrzebne :) ... świeżuteńką łopatkę, tylne szynki wraz z golonkami, schab z pięknym warkoczem i twardym tłuszczem, polędwiczki i wołowe golenie :)

Od tamtej pory, dzwonię do niego dzień przed zakupami, biorę do torebki trochę kiełbaski i jadę po towar, ... który jest już dla mnie przygotowany (dodatkowo po cenie ze zniżką) :) ... hmmm ... pewnie to "korupcja" ;) ... polubiliśmy się jednak i ja go poprostu częstuję swoimi wyrobami, które on bardzo lubi :) ... więc chyba jednak nie korupcja ;)

 

amerykańskie świnie "po przerobie" :)

 

http://www.chefpaul.net/food/kielbasa09W01.jpg

 

http://www.chefpaul.net/food/wn09_01.jpg

 

http://www.chefpaul.net/food/wn09_02.jpg

... na pierwszym planie (przed szyneczkami) nowy "wynalazek" ... "zęby rekina" :)

 

pozdróweczka z ciepłej Florydy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.