Skocz do zawartości

Ostrzenie sitek i nożyków w domowych warunkach


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

 

Czy jest mozliwe naostrzenie sitek i nozykow od maszynki w wrunkach domowych to znaczy przy uzyciu takich narzedzi jak pilniki czy szlifierka stolowa.

 

Przydaloby mi sie naostrzyc nozyki i sitka ale bladego pojecia nie mam kto to tutaj robi i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.Nawet nie próbuj bo zniszczysz i sitko i nożyk.Ten sprzęt ,żeby dobrze działał ostrzy się na specjalnych szlifierkach do tego przeznaczonych.Poszukaj a na pewno znajdziesz w swojej okolicy jakiś warsztat ,który się tym zajmuje.Pozdrawiam

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki , hm no to musze szukac albo zamowie nowy nozyk i sitka .

 

Jak myslicie jesli kupie nozyk i sitko Stainless Steel to beda one sluzyly mi dluzej bez ostrzenia niz te ze zwyklej stali . Pytam poniewaz roznica jest w cenie nozyk czy sitko ze

Stainless Steel jest 5$ drozsze od sztuki niz te ze zwyklej stali.

 

Ps no ale na sitkach ze zwyklej stali wegrawerowany jest napis Made in Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a podobno tam u Was w USA to wszystkie firmy robią tanio dla zwykłego klienta ?

To sitek nie robią ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Masz Zapuszczonych to możesz delikatnie rysnąć w taki sposób. Drobnoziarnisty papier ścierny wodny układasz na szkle i pod niewielkim strumieniem wody szlifujesz sitko i nożyk.

To nie ostrzenie w XXI wieku tylko jego mamiastka.Jeszcze raz nie polecam.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

miro robia za 9$ sztuka , a z kwasowki za 14 $(a mozna jeszcze taniej , ale kupuje w sausage maker bo tam mam konto) wiec sie o mnie nie martw juz zamowilem sobie nowe Oni nie wymyslaja jak sprzedac kawalek wygietego drutu z 5 krotnym zyskiem , albo kawalek lejka za dwa dni pracy a i nie mowia nic o atestach ze niby tanszego to nie dopuszcza do obrotu z zywnoscia .

 

No ale w PL sie orze jak moze , i jak sie da to trzeba z klienta pociagnac po kieszeni .

 

A co do ostrzenia szkoda wyrzucic 1 rocznych sitek czy nozyka wiec lepiej je naostrzyc no nie

 

Co ciekawe ze te siatki sprowadzane sa z Polski a kosztuja zaledwie troche wiecej niz u mira w sklepie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sam jesteś pięciorkotnie zakręcony.

Może i nasze przepisy są złe ale wolę kontrolę nad spożywką niż totalną samowolkę.

Nie masz zielonego pojęcia o biznesie a oczerniasz ludzi/producentów o słone marże.

Zapraszam.

Załóż nawet tam u siebie interes i zobacz jakie to miody.

Gwarantuje Ci że twoje poglądy błyskawicznie się zmienią.

 

Ps. Sitko sitkowi nie równe.

Nie wiem skąd są sprowadzane te Wasze ale pewnie robią je pod Amerykancki rynek bo on nic nie wymaga, żadnej jakości i żadnych zasad i norm, jak to mówią wolna amerykanka. :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpuśćcie. Mieszkacie w tak różnych krajach, że nie ma sensu porównywać.

Ale koledze z USA mogę tylko powiedzieć, że już w latach 60-tych ubiegłego wieku, w Stanach zostały zrealizowane wszystkie postulaty partii komunistycznej z początku tego wieku. :wink: Oczywiście w sposób taki raczej bezwiedny w ramach "postępu" :tongue:

AREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ostrzenie w XXI wieku tylko jego mamiastka.Jeszcze raz nie polecam.

Kolega pytał się czy jest możliwe naostrzenie w warunkach domowych ? więc odpisałem. Wiek niema z tym nic wspólnego.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
to dlaczego to samo sitko kosztuje w usa prawie tyle samo (roznica w cenie przesylki ) co u ciebie w sklepie ( a mysle ze te z sausage maker - sprowadzone z polski jest lepszej jakosci niz te u ciebie w sklepie ), tzn albo ty masz spora marze albo sausage maker ma za mala .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mozliwe i po 4 byc moze sausage maker bieze od polskiego producenta 5 tys sitek a miro 50 sztuk , i dlatego hamerykana spuszczaja z ceny

To jest tożsame z trójką, bo chyba nie sądzisz, że ich siła przebicia polega na tym, że są z Ameryki? :tongue:

A, i Miro bierze więcej niż 50 sztuk, sam widziałem :grin:

AREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo wiesz Amerykanie jak to Amerykanie chcą tanio wszystko tanio ma być.

Jakość też ma być jakaś a za jakaś idzie cena stąd i cena jakaś dziwna.

 

Odbiegnę od tematu Amerkańskiego.

Wszyscy chwalą niemiecką stal. Ok ale skąd jest ta niemiecka stal ??

ODPOWIADAM z Polski.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
co do jakosci to marek z bielska pisal (a jest on niewatpliwie specem w branzy rzeznickiej )pisal w ktoryms poscie ze kupuje sitka z sausage maker i sa to bardzo dobrej jakosci sitka (wlasnie te sprowadzone z Polski ) ktore tu kosztuja 9$ az sztuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego że trzeba te nasze sitka przetransportować do USA, tam nabierają jakości i wracają do biednej, zacofanej Polski jako Amerykańskie.

No faktycznie, transport morski poprawia jakość stali.

Gratuluję pomysłowości. :!: :!: :!:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj marcinct !

Zrób ze starym zestawem tnącym tak , jak kolega zibi187 zaproponował

 

Jak nie Masz Zapuszczonych to możesz delikatnie rysnąć w taki sposób. Drobnoziarnisty papier ścierny wodny układasz na szkle i pod niewielkim strumieniem wody szlifujesz sitko i nożyk.

Palec w środek sita , lub nożyka i bez nacisku kręć kółeczka na papierze ściernym na pewno nie zaszkodzi.

 

Ja mam maszynkę 32 z napędem (niebezpiecznym, takim bez atestu i różnego typu zabezpieczeń), ale jakoś daje rade.

Moje sita po przeliczeniu na usd za sztukę wychodzi w chwili obecnej 3,20 zł do 1 usd około 5 usd za sztukę , nożyk około 3-3,5 usd - jeden minus to trzeba pilnować , żeby nie (rdzewiały, czarniały, śniedziały) najlepiej natłuszczać smalcem lub olejem i jest OK.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinct miałam sąsiada który do Polski wrócił z Ameryki po 10 latach.

Ciągle gardłował jak to w Posce źle i ludzie głupi, do czasu propozycji:

''Zarób w Polsce 2000 usd to pogadamy''- do nas już nie stękał.

Przepraszam ale nosi mnie kiedy czytam że gdzieś w świecie to jest taaak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy filmy o USA i ludziach w niej zamieszkujących są robione po to by zyskać tylko oskary. Czy pokazuję prawdziwych ludzi? Jeżeli pokazują prawdziwych ludzi to ja im współczuję.

Miało być o sitkach i nozykach. Dla mnie ostrzenie to tylko na szlifierkach magnetycznych, gdzie sitko jest nieruchome, a tarcza idealnie szlifuje powieszchnię. To samo z nożami.

Do życia potrzeba piwa kiełbasy i chleba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu:

 

Przeczytane w necie:

Najlepiej sitka robić z proszków spiekanych, z uwagi na dość złożony kształt, a jednocześnie możliwe do wykonania na prasie. Twardość najlepiej uzyskać przez nawęglanie i azotowanie. Nawęglane powierzchnie nie pękają tak łatwo, bo zahartowany materiał ma większą objętość. Azotowana warstwa jest cienka, ale w otworach pozostaje i jednocześnie chroni przed korozją. Nie ma potrzeby stosowania materiałów nierdzewnych, bo sitko nierdzewne nie jest tak ostre, a i tak pracuje w środowisku tłustym, które nieco ogranicza korozję. Na maksymalną twardość można hartować i odprężać, jak narzędzia. Następnie ostrzenie przez szlifowanie na magnesówce.

Wg mnie ostrzenie na magnesówce jest jedynym akceptowalnym sposobem, aby utrzymać sito i nóż w dobrej kondycji. Pamiętajmy, że kąt natarcia kamienia w tego typu szlifierce jest tak dobrany, aby zminimalizować możliwość wystąpienia zjawiska załamywania krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zarob 2 tysiaki i pogadamy co tam , ale wez zarob 5 zl na godzine i kup u miro haczyk do do ryby za 18 zl to jest dopiero wyluzowanie. Dlatego podziwiam rodakow ze sa tak gospodarni ze 1200zl na miesiac , 600zl za mieszkanie , 200 za prad i gaz , 100za telefon i internet , 150zl na benzyne do auta oprocz tego zakupy no i jeszcze na hobby zostanie np na super haczyki za 18 zeta sztuka a jeszcze i literature sie czyta .

Pod wzgledem gospodarnosci w uni jestesmy na 1 miejscu a pod wzgledem zarobkow (oprocz rumuni i blugarii ) na ostatnim.

 

Wiem jak to jest pamietam jak w polsce kupilem wedke na ryby za pol sredniej wyplaty chlopaki na rybach wolali e co tam taki kij przecietny , a tu jak kupie wedke za dniowke to juz kumple sie w glowe stukaja na co mi takie sprzecicho. To samo z butami nike kosztuja nawet nie cala dniowke i czlowiek sie glowi czy nie zadrogie a w kraju czasem placi sie pol wyplaty i sie cieszy ze ze jeszcze byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

andy spoko wlasnie na tym biznes polega po co ma ktos regenerowac sitka jak moze sobie nowe kupic , ale jestem Polakiem i mlodziencze lata spedzilem w Polsce i mnie jak wielu uczono ze zanim sie na smietnik wyrzuci trzeba poogladac czy nie da sie naprawic i trzeba szanowac rzeczy , ale jakby kazdy szlifowal 10 razy , cerowal spodnie , naprawial buty ,i grilowal na tym samym weglu (zalanym odpowiednio szybko po ostatnim grilowaniu woda ) 10 razy to w koncu ludzie tracili by robote , i malo co by kupowali i jak tu ma sie biznes krecic

 

Oczywiscie nie obrazajcie sie na mnie prosze , moze za dlugo faktycznie juz w tej hameryce jestem i przesiaklem nieco ich metodami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.