Skocz do zawartości

Wyroby Roger-owe ...... różne i poprzeczne i podłużne ... ;)


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznałem się do tego co robi wielu ale nikt otwarcie nie pisze dodając choćby "miks do tyrolskiej" czy przyprawę do metki - to takie najbardziej rozpowszechnione przykłady nie wyrażam skruchy, nie żałuje ani troszkę ... a w ramach pokuty po prostu to pożrę i tyle  ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

a gdzie mozna kupic nominę i cytrynian

 

Sylwek - kupić można - np. pak Toruń - ale po co? Biotitu zastosował aż 5g wielofosforanów na 1kg konserwy....  Może zastąpić je lub nominę białkiem sojowym?  :cool:  A cytrynian, raczej nieszkodliwy, nie jest wchłaniany przez organizm, jak to mówią - ulata z moczem....  :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To kolejna próba i prawdę powiedziawszy najlepsza z dotychczasowych - smak jest bardzo podobny.

Ja uważam, że najlepsza szynka konserwowa, to ta z PRL-u, z przepisu Dziadka. Robiłem. Waliłem tłuczkiem i się pięknie skleiła i wyszła wspaniała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę też robiłem wielokrotnie ... zła nie jest ale jest dużo za słona i smakiem jak dla mnie odbiega od "Świątecznego Polish Ham Krakusa" z lat 80-ych a ja tego smaku szukam ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi - jak experymentujesz (je też) to zapekluj jak kiedyś przy pomocy saletry ( wiadomo trzeba dłużej peklować by zaszły zmiany i przemiany ) i smak jak mamusine , albo wczesny Gierek , jeszcze tylko mięso zanabyć z Podlasia , bo tam się jeszcze stare rasy uchowały ze słoniną na cztery palce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś Heniu czytał w moich myślach ... już wcześniej podjąłem decyzję, że kolejna próba pójdzie własnie w tym kierunku czyli saletra, peklowanie 21 dni w jednym kawałku potem krojenie dodatek glukozy z wodą i masowanie ... hmmm czy dam coś jeszcze to pomyślę na dzisiaj nie wiem :tongue:   :angel:     :)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj wziąłem się za swoje ostrości te bardziej szlachetne zostawione na "rozmnażanie" czyli nasionka ;)

Tym razem oprócz samych nasion ususzę owoce "dawców pewniaków" 

 

post-45527-0-53671700-1475226562_thumb.jpg

 

post-45527-0-10438300-1475226563_thumb.jpg

 

Te tutaj no może oprócz Jalapeno to naprawdę bomby atomowe od Trinidad Scorpion  po Boliwijskie Aribibi  zahaczając o wszelakie Habanero 

 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha i to ze 3 razy ... oprawiałem w dwóch parach rękawiczek i i tak czułem na rękach  ;) 

Wczoraj po pestkowaniu i blenderze dwie godziny musiałem chałupę wietrzyć bo łzy same leciały ;)

 

 

PS

Mirek to czego próbowałeś w Zatomiu to był "żłobek" a toto to będzie tak 2-3 fakultecik ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe doświadczenia z papryczkami.

W czasie krojenia musiałem udać się do WC.

Nie miałem rękawiczek podczas pracy, zapomniałem się i .....................wrażenia są piekielne.  :devil::D :D :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym tu Rogerowi śmietnika robić, ale do śmiechu mi nie było......

Ale to też przestroga dla innych.

Przy papryczkach nie ma zmiłuj, rękawiczki bezwzględnie muszą być i najlepiej nie dotykać swojego ciała, w żadnym miejscu. :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a w ramach pokuty po prostu to pożrę i tyle
  jak już Ci będzie ciężko to pokutę odprawić (pożreć ) to może jakąś pomoc zaoferuję :) zawsze jak wina na dwóch to mniejsza :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.