Skocz do zawartości

Co widać z Waszych okien ?


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi polecam . Ja kupiłem w promocji 2,5 tys PLN .W tym dokręciłem kątowniki aby wzmocnić blachy boczne gardzieli.( gięły się jak coś podeślę zdjęcie) . Od czasu do czasu trzeba wyregulować linki, dokręcić nakrętki (pomimo. że samo hamowane z teflonem potrafią się odkręcić) , warto też mieć zapasowe śruby do mocowania łopat , bo jednak się zrywają pod obciążeniem może nie nagminne ale jednak , Przesmarować, zmienić olej. U mnie lekko nie ma. W tej cenie trudno wręcz niemożliwe coś kupić tej klasy w tej klasie. Silnik popularny Loncin . Fabrycznie jest suchy , więc przed pierwszym użyciem trzeba zalać 5W30. Są ostrzeżenie ale pewnie też byli tacy co odpalili na sucho . To nie jest model wyższej klasy z ogrzewanymi rączkami itd .  z udogodnień ma reflektor. W nocy też odśnieżałem i jest b. pomocny. 

Jak byś kupował koniecznie dokup łańcuchy na koła nie są w zestawie.(też kupiłem w promicji) Same opony pomimo dużego bieżnika nie dają rady, przynajmniej u mnie. Dokup sobie jak nie masz szpryce do odsysania oleju przy wymianie znacznie ułatwia wymianę. No i pogrzebacz jak kamień wpadnie i zablokuje druga turbinę. (ten wziąłem z domu😂) .

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No, ta kociuba pogrzebacz mnie zaciekawiła czemu ona tam wisi. Ta oryginalna łopatka nie wystarczy? Mam od miesiąca taką samą ,kupiona jak ino się pojawiła w sklepie bo w zeszłym roku się spóźniłem i całą zimę jej nie było. Też myślę o usztywnieniu boków bo na szwedzkiej stronie Jula wszyscy na to narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent "zabrania" odśnieżania drogi z żwirem. Ale życie życiem .😂. Masz dwie turbiny . Jak złapie kamień to od czasu do czasu zablokuje turbinę. (generalnie najczęściej blokuje ta drugą wyrzutową,) Trzeba szybko puścić sprzęgło napędu . I tą  fabryczna usuniesz śnieg ale jak kamień "wbije się" między łopatę turbiny a obudowę to plastikową nie usuniesz a pogrzebaczem za pierwszym razem go wyciągniesz. A że leniwy jestem a robię drogę ca. 120 m  to jak mnie złapie na końcu to nie chce mi się dymać w ta i z powrotem 120m to wożę na wszelki... 

Prawda jest też taka że w tym roku dosypałem tłucznia . Niby ,był ubity . Jestem po trzecim odśnieżaniu i przymrozkach (zespala podłoże) i chyba co miałem przemienić to przemieliłem. Praktycznie nie słyszę już łoskotu kamienia , ale pogrzebacz wożę. 😂 .We wtorek postaram się wrzucić zdjęcie jak usztywniłem 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie. Kątownik 20x20 zimnowalcowany. Skręcony razem płozami i obudowa. (pasują orginalne śruby , nakrętki  nie -  mają podkładkę , dałem zwykłe) z tyłu skręcone prętem gwintowanym 8 mm - pręt o zwiększonej wytrzymałości -kolor żółty . Skręcone od wewnątrz nakrętka ( nie zejdą się ) i zewnątrz ( nie rozejdą się). Póki co działa nic się nie dzieje 

W przyszłości dorobię płozy. 

Montaż 

- pierwszy punkt w obudowie masz " po drodzę" otwór i taki sam zrobiłem w kątowniki  - widać na zdjęciu, skręcenie śruba obudowa płoza kątownik 

- drugi otwór w miejscu pręta gwintowanego i skręcenie razem z kierownikiem

IMG_20231205_082538775_MF_PORTRAIT.jpg

IMG_20231205_082532294_MF_PORTRAIT.jpg

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę.  Póki nie dorobię płóz skręce obudowę z kątownikiem w trzecim otworze .  

Jak dorobię płozy które podniosą gardzie przednie zostawię . Usztywniają konstrukcje i " odcinają " śnieg .

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj, 1.02.2024 o poranku:

IMG_20240201_070659_resized_20240201_070831372.thumb.jpg.115c5882e7050af237a31ce239e11b65.jpg  IMG_20240201_070720_resized_20240201_070830609.thumb.jpg.c626b6e95bf25d036ee83a1068517e58.jpg

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.