Skocz do zawartości

Sokownik parowy.. Przetwory w domowej kuchni..


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć..

 

Mam reklamę z pobliskiego sklepu (NKD), w której znalazłem elektryczny sokownik. Cena jest bardzo atrakcyjna bo 50% tańsza niż była dwa miesiące temu.

Są to w sumie trzy garnki ze stali szlachetnej, postawione na siebie. Garnek na spodzie posiada elektryczne podgrzewanie z termostatem (parownik), na ktory nakłada się te inne gary. Na fotce z opakowania widac plastikową rurkę, chyba do odpływu soku.

 

Jeszcze nigdy sie takim aparatem nie bawiłem, ale wyczytałem w necie że można w tym robić o wiele więcej aniżeli tylko soki. Znalazlem, że nawet ludzie bigos oraz jakies warzywa w tym parują a jeszcze gdzieś przeleciało mi że nawet domowy napój wyskokowy można w tym zrobić.

 

Możecie proszę podać kilka przykłów i innych możliwości tego urządzenia?

Może jakaś recepta ?! :wink:

 

Pozdrawiam miło.. :smile:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, normalny sokownik jakich wielu z nas używa od zarania, tyle że mamy takie co trzeba na kuchenkę gazową lub elektryczną postawić :tongue: :grin: ...... a i pewnie wielu z nas używa takich z aluminium produkcji jeszcze Made In DDR :wink: ..........

http://www.sklep.eskot.pl/pictures/g-pic-Sokownik_aluminiowy_5L.jpg

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

 Już prawie po sezonie "sokowym" , ale odkopię trochę temat. Padła decyzja o zakupie sokownika. Teraz proszę o poradę osoby , które mają doświadczenie z tymi ustrojstwami. Jaka wielkość jest najbardziej optymalna.? Są w handlu różne wielkości : 3l,5l,8l (oczywiście są to pojemności jednego gara w zestawie - tego na owoce) Łączna pojemność waha się od 11-20l.  Wiem ,wiem - zaraz powiecie , że to zależy ile się przerabia :). To może inaczej  spytam - Ile soku np. z owoców bzu czarnego / czarnej porzeczki /czerwonej porzeczki   "wycisnę" z garnka , który ma 5l przy jednorazowym załadunku? - tak orientacyjnie.

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj największy.

Przy większej ilości owoców, szybciej je przerobisz.

Ilość soku zależy od samych owoców i raczej nie ma przelicznika ile soku z kilograma.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupuj największy.

 

 

Potwierdzam to i jedna tylko uwaga ....... kupuj z nierdzewki bo jeszcze bywają aluminiowe ...... chyba

 

 

 

Już prawie po sezonie "sokowym" ,

 

Nie do końca tak ....... jeszcze jest winogron , jabłka , śliwki , maliny itd :)

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy robiłeś sok z jabłek?

 

 

Dość dawno i o efektach nie potrafię napisać  :facepalm:   być może dla utrwalenia wiedzy ponowię próbę  :)  ... Zapamiętałem że gruszki się nie nadają na robienie soku z sokownika .

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ja robilam . Jablka umylam oczyscilam i pokroilam na mniejsze kawalki.Dodalam cukru niestety nue mierzylam ile. Kilka lyzek i nastawilam. Smacznybyl.

Drugi raz robilam zdodatkiem truskawek.

Wlewam pozniej do sloikow i mimo zemi z goracym sokiem zamykaja sie to jeszcze pasteryzuje od zagotowania 20 minut.

Mam jeszcze w szafce kilka sloikow z jablek i truskawek.

Jak masz nadmiar polecam. Zwlaszcza ze tesoki moga stac nawet 2 lata.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Dzięki.W takim razie kupię 8 litrów (czyli 20l) oczywiście nierdzewka

Jaki zamówiłeś też szukam i chcę kupić na dniach ale nie wiem jaki chyba najwiekszy 8L.na alle.. widziałem w biowinie 10L.

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.