Skocz do zawartości

Patelnia teflonowa, żeliwna, ceramiczna i inne ...


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam taką ,nic szczególnego , jednak już parę lat na niej smażę . Też dałem ponad 100 zeta . Jednak jak dostanę emeryturkę to sobie " ceramiczną " sprezentuję . :D

 

 

 

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poproszono mnie abym wkleił za naszego Kolegę taki post:

 

.....: http://www.stylowazastawa.pl/kategoria/110_9_330/patelnie_tytanowe.html?gclid=COGs-vWRza0CFcYl3godbX2bIg

[14] .....: wklej na forum ten link poglądowy z patelniami - rewelacja ponad 10 lat używam, co prada już straciła swoją "moc" ale warta była swej ceny.A ceramiczne to lipa - mam z biedronki na próbę kupioną i wszystko do niej przywiera :(

 

Taki nieśmiały chłopczyk, no no! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja patelnia TEFALa z powłoką teflonową (z możliwością używania metalowych sztućcy) została zniszczona mechanicznie. Służyła nam 3(4)lata i nie było śladów zużycia - naprawdę dość solidna ta powłoka i gdyby nie mechaniczne uszkodzenie to bym jej nie wymieniał.

Jako że z wakacji we Włoszech przywieźliśmy dwa naczynia z powłoką ceramiczną (garnek MONETA + patelnia grillowa firmy Alluflon (ponoć firma wchodzi w skład firmy MONETA). Garnek użytkuje moja żona i jak mówi to gotuje się w nim bardzo fajnie. Jest fajnie wyprofilowany z boku ma kształt stożka. Jedyny problem to 3 odpryski wewnątrz garnka. Dziwne odpryski wielkości około 1-1.5mm idealnie równe w różnych miejscach. Myślałem że pochodzą od uderzenia ale chyba wtedy byłyby większe. Także się troszkę zraziłem na powłoce ceramicznej. I jeszcze jedno to krawędzie garnków pokryte warstwą ceramiczną się wytarły całkowicie także więc może być z tą warstwą krucho.

Co do samej patelni grillowej jest świetna. Odnoszę wrażenie iż ceramika jest bardziej śliska od teflonu (coś jak lód). Mięso wrzucone na nią po prostu się ślizga. Jak narazie poza wytartymi krawędziami nic jej nie ma.

Mojej mamie przywiozłem ceramiczną patelnie zwykłą okrągłą 32cm MONETY z metalową rączką. Jest zachwycona nią i w sumie na niej też nic nie widać żeby coś się działo.

Jako że jestem na kupnie patelni oto moje przemyślenia - może kogoś to natchnie :)

Posiadam już w domu 2 patelnie Zeptera więc stal nierdzewna mi nie potrzebna.

Brakuje mi patelni z powłoką - czasem się taka patalnia po prostu przydaje. Najlepiej abym jeszcze taką patelnię mógł włożyć do piekarnika.

Mocno zastanawiałem się nad stalą węglową (wok taki posiadam) ale chyba jeszcze nie teraz.

Myślałem o prawdziwym żeliwie (konkretnie firma SKEPPSHULT) ale ze względu na wagę moja żona sobie z nią nie poradzi.

Kolejnym kandydatem jest patelnia Silit (powłoka Silargan). I to jest mój kandydat na zakup. Posiadam brytfannę tej firmy i jest REWELACYJNA. Faktycznie nic nie przywiera, ponoć sama powłoka nawet na zimno zabija zarazki (tak gdzieś wyczytałem w necie i nie traktuje poważnie). Robiłem w niej powidła - nic nie przywarło. Jest gruba (3-4mm).

W sklepie sprzedawczyni pokazywała mi wycinek garnka po którym jak mówiła biła młotkiem, rysowała i NIC. Tak więc stawiam teraz na tą firmę. Jedyna wada to waga chociaż jest lżejsza od żeliwnych. Druga wada to cena...

 

Co do teflonowych patelni to kolega używa 2 lata taką firmy PENTOLPRESS i o ile powłoka jest OK to powiedział zaczęła mu schodzić na zewnątrz patelni ta warstwa chyba tytanu (cała patelnia jest pokryta powłoką o takiej samej strukturze a więc tytanem). Tak więc nie chce tytanu już lecz on nie przejmuje się wagą i kupuje teraz SKEPPSHULTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się odnośnie patelnii.

W przyszłym tygodniu w Lidl-u będzie promocna na patelnie Ernesto. Są to naprawdę wysokiej klasy patelnie praktycznie nie do zajechania (oczywiście w przenośni).

Firma Ernesto to jest pewna linia innego producenta tylko serię LIDL robi pod tą nazwą.

Patelnie charakteryzują się grubą warstwą denną i ściankami i bardzo solidnym wykonaniem.

Z czystym sercem mogę polecić te patelnie.

Link do lidl

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-7ED6EBA7-87A63ECE/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=24048

 

PS. Ogólnie jestem zwolennikiem firmówek z LIDL (mam praktycznei ponad połowę kuchni zaopatrzoną w produkty z tego dyskontu i mimo ze dostaja mocno w kosc sa naprawde niezawodne).

...Kwestia smaku jest różna u różnych osób...

_____________________________________

http://swinskiekawaly.blox.pl/html

michal.pogorzelec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszono mnie abym wkleił za naszego Kolegę taki post: .....: http://www.stylowazastawa...CFcYl3godbX2bIg

Ja mam patelnię tej firmy czyli SKK o śr 32 cm (dostałam ją na urodziny jakieś 3 lata temu - Rodzina się złożyła :lol: ) i zgadzam się ,że smaży się na niej bardzo dobrze lecz powłoka idealna już nie jest.Poza tym minusem, poza oczywiście ceną ,jest jej waga .Po prostu jest tak ciężka ,że nie jestem w stanie utrzymać jej w jednej ręce :rolleyes: - waży 2,1 kg .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest tak ciężka ,że nie jestem w stanie utrzymać jej w jednej ręce - waży 2,1 kg .

Skąd ja to znam :cool:

...Kwestia smaku jest różna u różnych osób...

_____________________________________

http://swinskiekawaly.blox.pl/html

michal.pogorzelec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w Makro.Zobaczymy jak się będą sprawować.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taką : http://allegro.pl/berghoff-patelnia-ceramiczna-cl-26-cm-gratis-i2032499502.html

jestem bardzo zadowolona, poprzednią z Berghoffa miałam 7 lat i miałabym ją do dziś gdybym nie zaczęła myć jej w zmywarce.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sercem mogę polecić te patelnie.

W przyszłym tygodniu w Lidl-u będzie promocna na patelnie Ernesto. Są to naprawdę wysokiej klasy patelnie praktycznie nie do zajechania (oczywiście w przenośni)

Czyli masz już tą patelnie czy nie ?

Bo w koncu jak można coś polecać jesli się tego niema ?

 

Sorki, może coś niedoczytałem :rolleyes:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś jeszcze dodać na temat uchwytów/rączek do takich patelni.

Jestem zwolennikiem "wolnego pieczenia/gotowania".

Dlatego, jest dla mnie ważne, aby patelnie umieścić po podpieczeniu/zasmażeniu, wraz z uchwytem w piekarniku. Coś nibySlow-Cooker w temp. do 160 C.

 

Nie wiem, czy wszystkie patelnie sie do tego celu nadadzą.. "Uchwyty"..

 

pzdr :rolleyes:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi zeżarło zdięcja :devil: http:/

/images43.fotosik.pl/1309/eda77a4f7801aabdm.jpg no to wstawiam jeszcze raz :grin: i coś dla odmiany profesjonalne patelnie woki :grin: gregtom nie wszystkie mają takie rączki :grin:

 

[ Dodano: Pią 13 Sty, 2012 22:07 ]

Wspomniane woki :blush:

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam patelnie z aluminium pokrytego powłoką ceramiczną FERNO CERAMIC produkowane przez firmę Berghoff. Posiadam kilka produktów z tą powłoką i jestem bardzo zadowolony.

Akurat moja patelnia jest bardzo gruba i niestety przez to ciężka i to jest jej jedyna wada. Poza tym nic złego o niej nie mogę powiedzieć. Nic się nie dzieje z powłoką, dno sie nie odkształca a jak się nagrzeje to długo trzyma ciepło.

 

Waga :

- patelnia bez pokrywki 1510g

- patelnia z pokrywką 2450g wiec nie wszystkim będzie odpowiadała ( naleśnika sobie nie podrzucę )

 

Podobną polecała madlinka. Trochę inny rodzaj ale powłoka ta sama.

Z tego samego materiału mam też garnek bez elementów plastikowych wiec jeżeli kolega Gregtom jeszcze poszukuje to może sprawdzić ich ofertę. Zapiekam w nim mięso w piekarniku i jest rewelacja - nic się nie przypala.

 

Kilka fotek sprzętów oraz powłoki ( czarna w cętki ) Poza tym w tej firmie podobają mi się niektóre udogodnienia np. uchwyt na pokrywkę lub specjalne dziurki do odlewania wody.

 

 

 

 

Poza tymi sprzętami posiadam również patelnie z powłoką z teflony i muszę powiedzieć, że te są zdecydowanie lepsze. A tak naprawdę to wszystko pewnie zależy od ceny. Bo tanie z powłoką ceramiczną to pewnie też nie są za dobre. Ja za swoją patelnię zapłaciłem ok 170 zł a w sklepie firmowym kosztuje ponad 220zł. Polecam kupować w internecie lub u przedstawiciela firm bo jest zdecydowanie taniej. Gdyby ktoś chciał namiary na firmę gdzie ja kupiłem to podam na PW.

 

Pozdrawiam jojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat woki to tylko stal węglowa. Szybko się nagrzewa do wysokich temperatur. Szybko traci temperature ale o to chodzi w metodzie smażenia stir fry. Smażenie w woku to góra 10 min na max temperaturze najlepiej na taboretach o mocy palnika 10kW, a nie duszenie przez godzinę. Stir fry ma spowodować w mięsie zamknięcie porów, a warzywa mają być al dente (chrupiące) w przeciwnym razie uzyskamy bogracz.

Mi w woku świetnie się robi frytki - smażą się tak jak w elektrycznej frytkownicy a potrzebuję do ich produkcji tylko 0.5l oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widać ta ma 1,5cm dno

to akurat nie musi być prawda, bo producenci często w sprytny sposób formują krawędź dna żeby była grubsza, podczas gdy środek pozostaje cienki

żeby się przekonać trzeba by zmierzyć grubość dna w środkowej części patelni

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Maad ta patelnia to HOME ART CEPTERA tu można wierzyć że ma 1,5 cm, a waży bez pokrywy 2kg 250g dno jest kilku warstwowe z płytką miedzianą w środku :grin: pozdrawiam

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Realu oferowana jest patelnia teflonowa firmy Steinbach o średnicy 28 cm.

Cena dostępna bo kosztuje 19,99 euro i jest oceniona przez niezależny instytut jako produkt dobry.Można ją używać nawet na "piecach indukcyjnych".

 

Reklama ważna od dnia 16.01.2012

 

:wink:

 

P.S W opisie jest podane że jest z "kłutego aluminium" ??

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maad nie wiem skąd ta ironia ,ja wiem za co zapłaciłem 1000 € za komplet Ceptera ,to TY masz z tym problem i przytaczając tw,Dzierżyńskiego ja powinienem przytoczyć ,w stosunku do Ciebie słowa tw, Stalina :devil: :lol: mimo Twojej niewiary :grin: pozdrawiam

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do mojego pytania odnośnie sezonowania/wypalania patelni ze stali nierdzewnej, przypomnę była tylko kilka razy używana i odstawiona ze względu na ciężar i wielkość na kilka lat, teraz chciałbym przywrócić ją do stanu używalności.

Czy mogę/powinienem (niepotrzebne skreślić) coś z nią zrobić tzn. ponownie zahartować/wypalić/wysezonować zanim zacznie być używana?

a może hartowania czy też wypalania patelni dokonuje się tylko w przypadku patelni

żeliwnych lub kutych?

Obiecałem fotki, tak wygląda:

Świat jest niebezpiecznym miejscem nie z powodu tych, którzy czynią zło, ale z powodu tych, którzy na to patrzą i nie czynią nic.

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pepe60 wystarczy że ją umyjesz i przetrzesz wacikiem nasączonym olejem roślinnym ,tych patelni niewolno przegrzewać :grin: ,choć widzę że udało Ci się ją lekko przegrzać :grin: bo zmieniła kolor ale to kwestia doczyszczenia środkiem do naczyń z nierdzewki, będzie jak nowa i będzie ci służyć wiele lat :grin: pozdrawiam

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.