Skocz do zawartości

Wybór nadziewarki.


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

I za to Cię kocham !!!

W sobotę rano komunia Ostrołęka a potem Karczma Kurpiowska :tongue: " OSTOJA" :tongue: :tongue: :lol: :lol: :lol:

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy naprawde jest lepiej nadziewarka niz maszynka ?

jak tak czytam to mysle tez kupie ale maszynka zawsze robilem i bylo oki

wiec jak to jest?

Też nie wiedziałem.

Do wczoraj.

 

Gdy tylko nadziewarka przyszła, to szybciutko zrobiłem białą wg przepisu Maxella.

Zapakowałem farsz, nadziałem jelito na lejek, zawołałem Połowicę i ...

... i ustanowiliśmy nowy, osobisty rekord, jeśli chodzi o czas nadziewania! :-)

 

2,5kg wsad nadzialiśmy w circa 5 minut, podczas gdy do tej pory, przy użyciu maszynki nr 8, zajmowalo to nam niespełna godzinę!

 

Póki co zadowolony

BonAir

 

PS. A do zakupu nadziewarki tłokowej skłoniły nas męczarnie, jakie mieliśmy podczas nadziewania parówek drobiowych dla dzieci, przy użyciu maszynki nr 8.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będziesz zadowolony :grin: tylko dokup sobie jeden ścisk mały stolarski za 2 zł(przynajmniej ja tyle dałm w praktikerze) i wtedy nie będziesz potrzebował pomocy połowicy (no chyba że jest jedyny moment kiedy możecie być razem :grin: )żartuję ale to pomaga, teraz po kilku miesiącach doszłam do wprawy i nie potrzebuję pomocy drugiej osoby ( męża do pomcy wołam do mielenia mięsa bo tego nie lubię :devil: )

Pozdrawiam wszystkich użytkowników "chińskich nadziewarek" :grin:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwujac dyskusje na temat nadziewarek ,można dojść do wniosku że na poczatek

można kupić tanią nadziewarkę "made in China"lub używać maszynki do mięsa.

nie da sie pogodzić "tanie i dobre"bo coś takiego nie istnieje.

ja mam nadziewarkę MESLA,nie muszę sie obchodzić z nią b.delikatnie,bo jest dobrze i starannie wykonana.Przerobiłem jedynie mocowanie lejków do napełniania, na większe

lejki z odpowietrznikami /te z rowkami/ i wiem że pewnie jeszcze wnuki będą z niej korzystały.Jeden wydatek ale na wieki wieków ..... :tongue:

pozdrawiam

jurek

żyć aby jeść,czy jeść aby żyć-oto jest dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, gdzie kupiłeś te lepsze lejki? Jaką mają średnicę?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku - wyobraź sobie że nie każdy ma ot tak wywalić jakieś osiem stówek na Meslę :mellow:

60 zł jakoś idzie wysupłać, szczególnie kiedy ma się do dyspozycji tylko maszynkę "8" i farsz na parówki :shock: i permanentny brak funduszy

 

Co do mocowania chińskiej nadziewarki tłokowej, to proponuję od razu zrobić jej "dyby" - połączenie podstawy w którą została zaopatrzona, nie wygląda na zbyt mocne.

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abratek, masz rację, kasy nigdy za wiele, ale .... Meslą za 8 stówek to jeszcze mój syn popracuje, i wnuk może, jeśli się go doczekam, a Twoja chińszczyzna nie przetrwa jednego roku, może dwóch.

Przysłowie "kto tanio kupuje dwa razy kupuje" niestety ciągle jest aktualne.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tym kupowaniem to Maad ma rację. Mnie mój nieżyjący już teść nie raz i nie dwa przekonywał, że "tanio kupisz a drogo zapłacisz". Ale fakt jest faktem, że każdy się niestety z groszem liczy i...sam niestety nieraz zapominam o mądrych naukach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maad - wprawdzie pytanie o lejki nie było do mnie, ale mogę podpowiedzieć. Ja takie lejki (plastikowe z rowkami) widziałem u nas w sklepie ze sprzętem AGD i na rynku u gościa który sprzedaje maszynki do mielenia mięsa (wyglądają solidnie, ale nie wiem jakiej firmy) i inny drobny sprzęt masarski między innym chińskie nadziewarki. W razie co służe pomocą, w końcu nie jest daleko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji czy Chińszczyzna za 70-80 zł, czy jak proponuje Maad, raz a dobrze (oczywiście wydanie pieniędzy). :grin:

Mam propozycje pośrednią, a może zrobić samemu lub zlecić zrobienie z nierdzewki. Koszt podejrzewam średni, bo nieco więcej niż Chińczyk, ale za to o wiele mniej niż Mesla.

Myślę, że w przyszłym tygodniu , udam się do kolegi pracującego w nierdzewce, tylko zastanawiam się jaki model wybrać, bo wielkość to już raczej wiem (chałupnicza, nie masowa) :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meslą za 8 stówek to jeszcze mój syn popracuje, i wnuk może, jeśli się go doczekam, a Twoja chińszczyzna nie przetrwa jednego roku, może dwóch.

Przysłowie "kto tanio kupuje dwa razy kupuje" niestety ciągle jest aktualne.

jeśli ktoś obchodzi się jak z przysłowiowym workiem kartofli - to nie przetrwa i miesiąca ,

natomiast przez czas dopóki się nie rozwali można sobie uskładać na coś lepszego :tongue:

 

Zrobienie we własnym zakresie to dobry pomysł ale też nie każdy ma "znajomych" , a zakłady zdzierają ile wlezie.

Panowie i Panie, proszę nie twórzcie takich opinii że jak ktoś kupuje tanie urządzenie to przygłup i chytrus , sam działam tymczasowo na tej "chińszczyźnie", ale gromadzę materiały na coś solidnego (tylko czasu brak) - wiem natomiast że nie wywalę kasy na Meslę a do maszynki nie wrócę :rolleyes:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Abratka

 

Nie było moim zamiarem nazwać ludzi kupujących tzw.chińszczyznę przygłupami i chytrusami,to Ty sam użyłeś tego określenia w stosunku do tych osób które kupiły taki sprzęt / i pewnie nie zawsze z powodu oszczędnosci,ale czasem z braku rozeznania/.

Natomiast ja wiem że jak kupie coś solidnego to jeszcze wnuki na tym popracują.

...ale ja jestem z poznańskiego :grin: :grin: :grin:

Maad bez urazy :grin:

pozdrawiam

jurek

żyć aby jeść,czy jeść aby żyć-oto jest dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przygłup i chytrus

abratek, luzik, nie obrażaj się :)

nikt tu nikogo nie osądza, co najwyżej zimno kalkuluje

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratek, luzik, nie obrażaj się :)

he! nie mam takiego zamiaru :lol: użyłem tak mocnych określeń bo z aktualnej dyskusji można mieć takie odczucie,

Oczywiste jest że sprzęt dobrej jakości będzie pracował długo i bezawaryjnie, niestety między tanią chińszczyzną a "czymś lepszym" jest duża przepaść ( uważam że cena Mesli jest nazbyt wygórowana, ale tak już jest ze specjalistycznym osprzętem),

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Abratku , muszę swoje przysłowiowe trzy grosze dołożyć . Czytając powyższe posty nie zauważyłem żeby ktoś komuś narzucał kupno nadziewarki za ogromne pieniądze . Ja rozumiem to tak że zgodnie z tematem" Wybór nadziewarki " każdy wyciągał swoje wnioski i służył swoją radą . Ja osobiście posiadam bardzo dobrą nadziewarkę tłokową 9 litrową chociaż dzisiaj chyba bym kupił 6 litrową i mogę tylko polecić każdemu takiego cacko nie krytykując tych co mają np. . chińskie . Mogę tylko powiedzieć że warto zbierać kasę na dobre jakościowo urządzenie .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Moim zamiarem też nie było krytykowanie tej "chińszczyzny", tylko sam wiem że niektóre rzeczy kupowane np. na Alegro nie do końca są towarem którego zakup podoba nam się w 100%. A co do zdzierania przez fachowców za zrobienie konkretnej rzeczy, to może lepiej niech zrobią podzespoły i nie mówić im do czego, np. chodzi o rurę średnicy takiej i takiej, zakończonej gwintem. Sam przekonałem się, że cztery deski kosztują mniej niż deski zrobione na szafkę :shock: .

A forum jest po to by dyskutować i wiadomo, że jednemu podoba się teściowa a drugiemu synowa :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja Tak sobie myślę każdy ma rację ,ale jak rozpoznać kiełbasę na jakiej nadziewarce była nadziana lub na jakiej maszynce A może to wszystko mało ważne a najważniejsze to będzie jakość gotowego wyrobu. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

DZIADKU . Wiadomo ze trudno rozpoznać . Moja pierwsza kaszaneczka którą robiłem ładnych parę lat temu była nadziewana przez lejek taki jak się wlewa płyny do butelek i to wszystko było popychane kwierlołkiem tak po Poznańsku , i jaka to była frajda jak smakowało jak cała rodzinka mlaskała . DZIADKU mam pełen szacunek do Twojej osoby Twojej wiedzy i fachowości ale jak ktoś chce nadziewać kiełbaski

i inne wyroby nadziewarką za np 1000zł to niech nadziewa .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maad, podaję namiary na lejki plastikowe z rowkami odpowietrzającymi

www.wyrobydomowe.nazwa.pl

niestety musiałem je trochę okroic na średnicy i dorobić 2 pierścienie mocujące,

/to taka redukcja/

pozdrawiam

jurek

żyć aby jeść,czy jeść aby żyć-oto jest dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musiałem je trochę okroic na średnicy i dorobić 2 pierścienie mocujące

Ale które lejki przerabiałeś, bo Miro ma ich 5 rodzajów.

Nie rozumiem po co te pierścienie? Nie wystarczyło zmniejszenie średnicy stopki lejka do wymiarów nakrętki nadziewarki?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje trzy grosze.

Podpatrzyłem na forum jak jeden z Naszych kolegow produkował nadziewarkę tłokową i oferował ją wszystkim chętnym za całkim rozsądne pieniądze. A ponieważ urodziłem sie z dwoma prawymi rękoma, to pojechałem do sklepu z nierdzewką, kupiłem rurę i inne potrzebnae materiały, zaopatrzyłem się w sklepie monoplowym w paliwo i pojechałem do znajomego warsztatu gdzie mogłem sam i pomocą fachowców zmajstrwać taką nadziewarkę. Dodam, że zrobiłem dwie (dla kolegi KIT`a z Olsztyna i dla siebie). Całe urzadzenie + poniklowanie konstrukcji wsporczej - stojaka, kosztowało mnie ok. 300PLN.

Do nadziewarki wchodzi ok 3 kg. wsadu. Dodatkowo mam trzy różne lejki z rowkami odpowietrzającymi. Rewelacja. To urządzenie podejrzał u mnie kol. Bagno i też sam chce coś takiego skonstruować. Nie jest to proste, ale jak ma się do pomocy warsztat + fachowców ślusarzy to można się w tej cenie zmieścić. Ale zanaczam, że to kupa roboty. Nie jest to chwalenie się, ale informacja że można coś takiego wydłubac samemu. Potrzeba matką wynalazków, a polak potrafi. :lol: :lol: :lol: :lol:

**********

MirekB

sp5idk@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.