Skocz do zawartości

Wybór nadziewarki.


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w banku zablokowanie/odblokowanie płatności internetowych trwa 4 kliknięcia i jeden kod SMS przepisany zwrotnie do systemu jeśli ktoś się tak bardzo obawia.

no w sumie zajmuje to mi dwie trzy minuty, co nie jest problemem, ale generalnie robie to w domu, a nie w przypadkowych miejscach.

Muszę wpisać nik, maskowane hasło, potem wpisać pierwszą odpowiedź tokena, potem wejść do banku, opcje karty, limity, zmiana limitów i znowu zatwierdzenie przez kod wygenerowany przez token.Tak mam od co najmniej 15 lat i tak mi to zorganizował bank. Niedawno weszło dodatkowo autoryzacja kodem z tokena, samo potwierdzenie loginu i hasła. Do niedawna tylko transakcje autoryzowałem tokenem.

Na karcie Revolut mam okresloną sumę pieniędzy, więc ryzyko jest znikome i nie jest powiązana z głównym kontem.  Płacę coś on-line, jedno kliknięcie i są odblokowane płatności on-line, potem drugie i jest zablokowane. I o to mi chodziło.

 

 

Dla wygody mam ustawiony limit na 1000zł - nawet jak "ukradną" to bank zwróci

  wiem, że zwróci, przechodziłem przez to, ale najpierw usiłował ze mnie zrobić złodzieja.Potem jeszcze zeznania na policji.

Tak, szanowny kolego, pan konsultant z banku powiedział wprost -a jak pan mi udowdni, że to nie pan dokonał transakcji tych transakcji, o których pan mówi ?. Odpowiedziałem mu, że cieszę się iz rozmowa jest nagrywana, ponieważ własnie oskarżył mnie o łamanie prawa. Zarządałem natychmiastowego zablokowania kart,  mojej i małżonki. Resztę spraw załatwiłem w oddziale banku, gdzie najpierw jednak pytali, gdzie ostatnio płaciłem (żenada, maja podgląd do operacji), a może ktoś mi spisał dane z karty, byleby odepchnąć od siebie sprawę, dopiero później faktycznie pani sprawdziła co i jak i o dziwo mnie poinformowała. Jakby gnój( konsultant) zerknął w system, to by widział, że transakcja została przeprowadzona w Londynie ( wiem, że mozna dokonac przekierowań itd, ogladam Bonda :)  ) w odstepach mniej jak sekundowych. ( trzy zakupy, w trzy sekundy, a potem skończył się limit, bo była próba kolejnej i tak pewnie byłoby do skutku, gdyby nie ustawiony limit. Automat

 

 

nie popadajmy w paranoję z tymi płatnościami przez internet.

nie popadam, ale nie chcę drugi raz pieprzyć się z bankiem, z którego wyciekają dane jak z sita woda, tymbardziej z PP. i policją, a musiałem jechac na komendę powiatową, poniważ posterunek u nas został zamknięty. . Naprawdę święty spokój jest dla mnie wazniejszy i wolę dmuchac na zimne. Zwłaszcza, że nic to mnie nie kosztuje - kilka sekund przd komórką, lub kilka minut przed kompem.

Do tego wydarzenia, również sądziłem, że nic sie nie może wydarzyć.

[Dodano: 14 lut 2020 - 18:06]

 

 

Witku, tej firmie "Revolut" o której piszesz nie pierwszy już raz zresztą,

  masz rację, drugi. Pierwszy raz pisałem jakiś miesiąc temu, że mam zamiar sobie załozyć, co i uczyniłem. Traktuję tą kartę jako prepaidową. Zasilam do potrzeb własnie zakupów on-line. Zajmuje dużo mniej czasu, a nie chcę uzywać karty głównej, przypisanej do gównego konta. Jest tak samo szybka jak PP, a PP w sumie w kraju u nas kuleje. Jak już to płatności PayU, a tu musze przejść cała procedurę z tokenem ( w sumie dobrze, że taka procedura jest)

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku,  https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut  i więcej nie będę pisał, bo to nie to forum, ale mam swoje zasady, może i niezbyt racjonalne, ale w takim domu i takim duchu wyrosłem i tego się trzymam :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, i przyjechała elegancko DHL-em, kurier przyniósł do samych drzwi, nie trzeba było nigdzie po odbiór chodzić :thumbsup:. Spostrzeżenia tak na szybkiego i na pierwszy rzut oka, to kawał solidnego sprzętu, (swoje waży), na pewno jeszcze wnuki będą miały z nadziewarki pociechę. Dwie uszczelki zapasowe, pięć rurek metalowych do nadziewania jak w opisie. szkoda że bez rowków odpowietrzających jak to robi nasz drogi  kolega Jumbo :thumbsup:, ale fajne są i tak, tłok metalowy z odpowietrzeniem. Smaru faktycznie z całą pewnością w napędzie nie ma, ale i chyba nie ma takiej konieczności, ew. samemu można zastosować jakiś rodzaj towotu, czy grafitowego, wg. uznania, aby tryby były bardziej ciche. Kiedyś z nudów na pewno zajrzę do wewnątrz i wtedy się zastanowię. Te ślady w kolanku pod tubą, to u mnie nic innego jak zwyczajne nadlewy, drobne pozostałości powstałe przy wykonywaniu odlewu kolana. Jest to solidny odlew, a nie rura ciągniona. Taki drobiazg do własnoręcznego usunięcia w parę minut. Jest jednak mały minusik jak Pisał Piurko, wszelkie krawędzie spod sztancy są dosyć ostre i trzeba je nieco drobnym papierkiem potraktować aby złagodzić, ale to raczej właśnie zabawa :D.  Tak więc uważam że za 320 polskich złociszy, z kurierską dostawą do domu, to sprzęcicho na wieki, i nie widzę najmniejszego powodu ani też potrzeby aby za taką samiusieńką nadziewarkę tyle że naklejonym z napisem "Hendi" czy "Szron", płacić na Allegro o 100% drożej :D , jeżeli jednak ktoś ma ochotę to jak w przysłowiu, "Kto bogatemu zabroni" :D ? Reasumując, jeżeli zawsze optowałem za Rooslerem za ok150 zl plus dostawa i koszty tuningu, bo tak było najtaniej, i zupełnie nieźle, to teraz kiedy jest możliwość nabycia przy dołożeniu raptem stówki z małym hakiem, nadziewarki z prawdziwego zdarzenia, dodatkowo z takim wyposażeniem, to walę się mocno w pierś, mea culpa,  i polecam obecnie "Hendowatą" każdemu kto chce jak my "kręcić kiełbachy", bo Święta Wielkiej Nocy za pasem. Sprzęt jest autentycznie wart tych trzech stówek polskich złociszy, bez jakiegokolwiek zbędnego gadania, to tyle :D  :thumbsup:  :clap: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu można zastosować jakiś rodzaj towotu, czy grafitowego, wg. uznania, aby tryby były bardziej ciche.

jak już to proponowałbym teflonowy smar jaki sie srosuje w rowerach. Białuy, odpowrny na wodę. Drogi jest, ale jak ma sie rowery, to się wykorzysta. http://www.megabikes.pl/smar-finish-line-teflon-grease-teflonowy-100g-p-435.html

I super żeś Waść zadowolony. Ja niestety takiego szczęścia nie miałem i zakupiłem w kraju. Nie tylko w nadziewarkach sa ostre krawędzie. W maszynce równiez . Po prostu nikt tego w kraju śropdkla nie obrabia.

Życzę przyjemności z nadziewania.

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku dzięki za życzenia, ale nie byłbym sobą gdybym "ustrojstwa" nie rozkręcił i do środka nie zajrzał  :D . otóż mechanizm to prawdziwe jak się drzewiej mawiało "gniotsa nie łamiotsa", potężny odlew korpusu i tryby przekładni na dziesięciolecia  :thumbsup:. Potraktowane to wszystko oliwą i jest OK, ale mam ten smar rowerowy Witku o którym piszesz, i oczywiście zostanie on zastosowany. Jedno o czym już zadecydowałem, bo to będzie prosta i tania przeróbka. Po przyjeździe do Ciechocinka dokonam zmiany montażu mechanizmu nadziewania tak aby było jak prawdziwych, profesjonalnych nadziewarkach Dick, czy Mesla, czyli korba będzie z tyłu, a nie z boku. Następnie, na razie tak 50/50% zmienię umiejscowienie tej wielkiej fai do nadziewania, która mnie wścieka, i też umieszczę tak jak w Dicku czy Mesli. Oczywiście te przeróbki nie są absolutnie sprawą konieczną, ale to sprzęt wart tej "zabawy" którą mogę wykonać w Ciechocinku niemal bez kosztowo, no powiedzmy :D .

 

Tak będzie wyglądać tuba :

https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/hh966tk1po0c3-PL/image;s=644x461

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, i przyjechała elegancko DHL-em......................

........... Sprzęt jest autentycznie wart tych trzech stówek polskich złociszy, bez jakiegokolwiek zbędnego gadania, to tyle :D  :thumbsup:  :clap: !!!

Cieszą mnie Twoje słowa i w takim razie mam pewność , że będzie radość z używania tego żelastwa :D .

Nie pisałem za wiele , bo co tu pisać , kiedy się nabijało farsz maszynką do mielenia ... ale skoro Ty jesteś zadowolony , to nie jest źle :thumbsup:  .

Ta korba też mi nie pasi , ale to może kiedyś ... ;)

Kolega , któremu pomagałem w zakupie , też dziś otrzymał sprzęt  i również jest zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega , któremu pomagałem w zakupie , też dziś otrzymał sprzęt  i również jest zadowolony .

 

Trudno się smucić Piurku, kiedy się kupuje sprzęt naprawdę dobrej klasy za 3 polskie stówki, to jest coś ma prawo cieszyć :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja :).

Paczka wysłana w czwartek 13.02, 17.02 w poniedziałek kurier przyniósł - przesyłka błyskawiczna - ale nadana z Niemiec - w opisie aukcji było że z Czech. W sumie to bez znaczenia.

 

post-97324-0-65922500-1582100437_thumb.jpgpost-97324-0-66168000-1582100438_thumb.jpg

 

Zeby nie było niedomówień produkcja jak najbardziej chńska :-)

 

post-97324-0-48961900-1582100439_thumb.jpg

 

Po otwarciu pudełka instrukcja w folii + dwie dodatkowe uszczelki, komplet lejków i korbka.

 

post-97324-0-23719000-1582100440_thumb.jpgpost-97324-0-05173500-1582100441_thumb.jpgpost-97324-0-83970800-1582100441_thumb.jpg

 

Warstwa styropianu zdjęta

 

post-97324-0-60151700-1582100442_thumb.jpg

 

W moim egzemplarzu uszkodzeń czy pęknięć na kolanku nie widać.

 

post-97324-0-45925700-1582100443_thumb.jpgpost-97324-0-23714800-1582100444_thumb.jpgpost-97324-0-10176300-1582100461_thumb.jpgpost-97324-0-06171500-1582100462_thumb.jpgpost-97324-0-97293100-1582100462_thumb.jpg

 

Sprzęt wykonany pancernie

 

post-97324-0-53078100-1582100445_thumb.jpgpost-97324-0-92094200-1582100455_thumb.jpgpost-97324-0-82600500-1582100456_thumb.jpgpost-97324-0-66168600-1582100457_thumb.jpgpost-97324-0-34331000-1582100464_thumb.jpg

 

Jedyne, do czego można sie doczepić, jakość spawów i ich obróbka - trzeba będzie poprawić.

 

post-97324-0-80997700-1582100458_thumb.jpgpost-97324-0-59495100-1582100459_thumb.jpgpost-97324-0-35136600-1582100460_thumb.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać też wnętrze cylindra i miejsca przegrzania blachy przy spawaniu - spróbuję to też przejechać czymś ściernym,

zobaczę, czy zejdzie.

Urządzenie niestety jak koledzy pisali wcześniej do delikatnej obróbki - ostre krawędzie bezpośrednio z cięcia/prasy trzeba wygładzić.

Łatwo można się przeciąć - szczególnie biorąc pod uwagę że całość waży około 10kg.

Myślę że godzina pracy z papierem ściernym i szlifierką powinna załatwić temat.

Za 329,31PLN jak najbardziej warto się zaopatrzyć w takie ustrojstwo.

--

Romii

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spawy też wykonane punktowo, ale zrobione bardziej dokładnie i optycznie do zaakceptowania. Poza tym wszystko tak samo jak pisze Romii, to sprzęt pancerny. Dobrze że to tylko 3 litrowa opcja, dla kogoś kto nie posiada masarni czy sklepu, nadziewarka wystarczy spokojnie nawet z dużym zapasem, ponieważ dokładanie farszu do tuby odbywa się w tempie "Pendolino", a i tak jest to potężny kawał armaty w porównaniu z lekkim i poręcznym 3 l. Rooslerem. Ta "Hendowata to sprzęt na lata" :D, a nawet dziesięciolecia. Na pewno jest jednak warta tych 320 polskich złociszy, i można ją polecać ze spokojnym sumieniem każdemu kogo "kręci kręcenie kiełbachy"  :D:thumbsup: .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

można ją polecać ze spokojnym sumieniem każdemu kogo "kręci kręcenie kiełbachy" :D .

Z tym polecaniem to tak nie na 100 %

Nie każdy potrafi lub ma na to czas lub chęci na dlubanie i napray/korekty lub po prostu mu sie nie opłaca na naprawe w sumie czegos co jest nowe .

Mnie przykładowo by to wcale nie zacheciło do zakupu.

Wręcz odwrotnie.

Nowe ma być nowe i natychmiast sprawne do użytkowania, a nie po naprawach, spawaniach, szlifowaniach itd.

Czas zainwestowany kosztował by mnie więcej a jeżeli zysk z takiej "promocji"

Tego typu działania, kończą się przykładowo natychmiastową utratą gwarancji na całość.

I trzeba mieć to na względzie podejmując takie decyzje.

 

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, ile to bedzie na Sek bo nie wiem jaki przelicznik teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest jak najbardziej gotowe do pracy w stanie takim jak jest !!! Posiada naklejony Europejski Certyfikat. Te rzeczy o których piszemy konieczne nie są, ale tylko jak ktoś lubi. Jednak jak zawsze można w myśl przysłowia, "Kto bogatemu zabroni". Czy sądzisz że te "Hendowate", które na Allegro" i kosztujące o 100% drożej, są inne :D. Inna jest tylko cena, bo importer hurtownik i sprzedawca muszą z czegoś żyć, to oczywiste, ale nadziewarka dokładnie ta sama, nie nie, nie taka sama, tylko ten samiusieńki sprzęt, dokładnie tej samej jakości, bo to jest generalnie ten sam producent zespołu podstawowego nadziewarki, następnie dodatki, jak korba, rurki do do nadziewania, nakrętka do rurek, na życzeni i wedle zamówienia ,Toshiba, i ty o tym doskonale wiesz  :D. Nie ma więc o co kopii kruszyć, tak myślę, mogę się jednak mylić :D ?


 

@sverige2, ile to bedzie na Sek bo nie wiem jaki przelicznik teraz 

Electro, to wyniosło dokładnie 890,82 Skr. Myślę więc że nie jest źle :thumbsup: ( Przed chwilą sprawdziłem  :D )

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tym polecaniem to tak nie na 100 % Nie każdy potrafi lub ma na to czas lub chęci na dlubanie i napray/korekty lub po prostu mu sie nie opłaca na naprawe w sumie czegos co jest nowe . Mnie przykładowo by to wcale nie zacheciło do zakupu. Wręcz odwrotnie.

Dlatego chciałem zrobić w miarę dokładne fotki i opisać całość.

Spawów nie będę poprawiał, natomiast wyszlifuje ostre krawędzie - boje się, że ktoś to może chwycić i się przetnie - to największy feler przy wadze urządzenia.

Tak naprawdę do poprawki są obrzeża blach "wywinietę" na zewnątrz - pewnie w celu wzmocnienia całości - idące od podstawy do samej góry.

Reszta jak najbardziej jest OK, nic nie trzeba naprawiać :). Umyć, wyparzyć i działać :).

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to sie oplaca bo u nas taka kosztuje 1500 sek minus rabat, tylko nie wiem czy identyczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to sie oplaca bo u nas taka kosztuje 1500 sek minus rabat, tylko nie wiem czy identyczne .

 

Electro, to jest dokładnie taka sama nadziewarka, bo z tych "Hendowatych" innych nie ma na rynku, to jest jeden i ten sam główny producent, przeczytaj mój poprzedni post :D .  Przecież sklep w Szwecji nie jest Świętym Mikołajem :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne - blachy z których jest zbudowana przekładnia są dobrze obrobione - wręcz mają fazowane krawędzie :).

Cena do przeliczenia najprościej: za 3L - 68,95 EUR + 5EUR za przesyłkę do Europy , 5L 92,95EUR + 5EUR przesyłka.

Zdjęcia na aukcji są i tak innego urządzenia - tamte mają boczne blachy zagięte na zewnątrz pod kątem 90 stopni, u mnie blacha jest wywinięta na kształt 

rurki do około 3/4 średnicy.

 

--

Romii

Edytowane przez Romii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym polecaniem to tak nie na 100 % Nie każdy potrafi lub ma na to czas lub chęci na dlubanie i napray/korekty lub po prostu mu sie nie opłaca na naprawe w sumie czegos co jest nowe . Mnie przykładowo by to wcale nie zacheciło do zakupu. Wręcz odwrotnie.

...................

Tak naprawdę do poprawki są obrzeża blach "wywinietę" na zewnątrz - pewnie w celu wzmocnienia całości - idące od podstawy do samej góry.

Reszta jak najbardziej jest OK, nic nie trzeba naprawiać :). Umyć, wyparzyć i działać :).

--

Romii

 

Nie wiem jak w Waszych egzemplarzach , ale u mnie wszystkie blachy - również podstawa miała ostre krawędzie .

Te pionowe wywinięte też mają od wewnątrz , zależy jak poszła blacha , ja wszystko ... wylizałem :tongue: :tongue: :tongue:

 

Jeśli ktoś rozsądny będzie chciał kupić ten sprzęt , to poczyta kilka stron wcześniej i będzie świadomy , tego co robi .

Ten nierozsądny ... i tak robi co chce , jak chce i nie liczy się z opiniami innych ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Sverige to juz bedzie 890+120 wiec bym sie musiala zastanowic czy zamawiac od malych raczek czy na miejscu :)

Ale ja sobie tylko gdybam bo jak dla mnie wystarcza ta co mam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy się kupuje sprzęt naprawdę dobrej klasy za 3 polskie stówki, to jest coś ma prawo cieszyć :D .

dodaj jeszcze, że w gratisie są dwie uszczelki. Ja musze do swojej zapłacic stówkę, a do Hendi 55 zł, podobnie jak do Royala :(

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.