biascun Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #51 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Koszt wyrobu - kiełbaski zaczyna się od 16zł za kilo- roboty nie liczę. Dokładnie. Cytuj My tak jak Indianie mamy swoje zwyczaje. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279518 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Baca Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #52 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Witam jak czytam wypowiedzi o kosztach wyrobu kiełbasy poniżej 15 pln to nie tylko "duńczyk"ale i inne rzeczy się otwierają tyle,że w kieszeni .Jakoś nie mam" szczęścia "ani też przekonania do takiego towaru popieram obiema łapkami stanowisko pis-a,pozdrawiam szanowne grono :grin: Cytuj Pozdrawiam Zbigniew Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279523 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
piksiak Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #53 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Znam przypadek kiedy kobita na wsi miała 10 kurek, które sobie chodziły gdzie chciały i jajka sprzedawała po 1 zł bo ekologiczne (ze 3-4 lata temu) i faktycznie tak było, super jajeczka, zabijali się ludzie o nie. Jaja te miały specjalny certyfikat naklejany na każdą sztukę oddzielnie . Jechać trzeba było z miasta około 30 km po nie. Po pewnym czasie okazało się, ze 1 kura znosiła 3 jajka dziennie, przypadkowo ludzie się zgadali Ci co od niej brali i skończyły się super ekologiczne jajaeczka Zaradna gospodyni zaczęła skupowac jaja i je sprzedawać. Cytuj Piksiak Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279532 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Jojo Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #54 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Kiedyś też kalkulowałem ile kosztują moje wyroby. Teraz czasami orientacyjnie sobie liczę, ale nie skupiam się nad tym. Nie da się wycenić dobrej, smacznej i zdrowej żywności. Dla mnie oprócz tego, że wiem co jem to wyrób wędlin sprawia mi mnóstwo przyjemności. Tego nie da się przeliczyć na pieniądze. Jest to jedno z moich hobby, a że przy okazji odżywiam się lepiej to tylko na plus.Dzięki wcześniejszym obliczeniom zacząłem inaczej postrzegać jedzenie w sklepach. Wiem ile kosztuje wyrób smacznej i domowej wędliny i dlatego nie łapie się na promocje typu kiełbasa za 9 zł czy szynka po 13.99 zł. To jest po prostu poniżej kosztów produkcji. ( czyli musi być złej jakości lub w wyrobie nie ma mięsa a jest woda, wypełniacze, chemia i dużo witamin E) Ostatnio na opakowaniu pasztetu z kurczaka wyczytałem, że jest w nim 1,5% mięsa z kurczaka - reszta 98,5 % to syf. A najgorsze to jest fakt, że on był smaczny. Większość osób patrzy przez pryzmat smaku, później kasy a dopiero nieliczni czytają co jedzą. Gdy społeczeństwo nie zacznie samo wymagać podniesienia jakości pożywienia to nadal będziemy bombardowani MOM-em i chemią. Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279547 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
karolszymczak Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #55 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Mi biała na wielkanocny stół wyniosła około 15 zł za kilogram ale cóż dla siebie kosztów się nie liczy wiem z czego robiłem i wiem dla kogo robiłem Cytuj W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279568 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
wosiu Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #56 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Dziadku a czy jesteś wstanie wyliczyć ile kosztowałaby biała kiełbasa jeśli robilibyśmy ją z półtuszy o wadze 40 kg i cena 9 zł/kg. Zakładamy że całe mięso pójdzie w kiełbasy....no może z polędwic zrobić sopocką i łososiową a z mięsa z kości np do pasztetówki lub kaszanki. Pozdrawiam Wosiu Cytuj Przyjacielem trzeba być,a nie bywać.... Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279569 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Violka Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #57 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Tego nie da się przeliczyć na pieniądze. Jest to jedno z moich hobby, a że przy okazji odżywiam się lepiej to tylko na plus. Zdrowa kiełbasa to dobre posuniecie, ale to nie wszystko, trzeba jeszcze wiedziec jak ja zjadac, to znaczy w jakich ilosciach i z czym. :tongue: Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279575 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
marcus Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #58 Opublikowano 8 Kwietnia 2013 Koszta naszych wyrobów domowych są wprost proporcjionalne do filozofii spożycia zdrowego ,dobrego wyrobu.Nie do próby ograniczenia jakosci celem wzbogacania się.Pozdrawiam Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279665 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Baca Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #59 Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Gonzo, :shock: Oby nie no chyba , że wzrośnie siła nabywcza na co się nie zanosi jak na razie .Pozdrawiam mimo wszystko optymistycznie :lol: Cytuj Pozdrawiam Zbigniew Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279670 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #60 Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Dziadku a czy jesteś wstanie wyliczyć ile kosztowałaby biała kiełbasa jeśli robilibyśmy ją z półtuszy o wadze 40 kg i cena 9 zł/kg.To możliwe ale potrzebne są dane -kl półtuszy by wskaźnikami obliczyć uzyski mięs,ceny wszystkich materiałów pomocniczych ich ilość zużycia itd. No i receptura - chyba że to będzie ,,Biała Spółdzielcza ''- to znaczy jaka wyjdzie . Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279678 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #61 Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Policzyłem trochę i tak to wychodzi , wskaźniki uzysków z naszej strony. Po ile wyjdzie kiełbasa obliczysz jak ustalisz skład i jego wartość. Dodasz do tego 50% kosztów wytworzenia liczonych od wartości surowca Jeżeli połówka kompletna waży 40kg to dwie 80 kg . Można przyjąć że żywy tucznik ważył 100-105 kg Pomnożyć przez cenę żywca i porównać z ceną półtusz. Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279775 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Pools Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #62 Opublikowano 9 Kwietnia 2013 Mięso w promocji .....Połaszczyłem się i w C4 kupiłem 1,5 kg karkówki w "dobrej cenie". Upiekłem na niedzielny obiad. Po upieczeniu jakieś małe mi się to wydało i zważyłem, 960 g. Reszta to "sosik". Zawsze sos z pieczenia zlewam i wykorzystuje do innych celów. Jak do tej pory, sos w lodówce zmieniał się w piękną brunatną galaretkę i warstwę tłuszczu. Tym razem porażka. "Sosik" po dniu w lodówce cały czas płynny, a tłuszczu ledwie kilka oczek, totalna porażka. Karkówka została skonsumowana, w smaku jak zawsze, ale o tym co z niej się wydobyło, to strach myśleć. Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279835 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
gruby7074 Opublikowano 10 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #63 Opublikowano 10 Kwietnia 2013 Witajcie,na święta wielkanocne zrobiłem trochę zakupów w małej regionalnej masarni[ubojnie też mają]ceny w promocji;kiełbasa biała surowa15,50zł[skład na 100kg wg paragonu,wieprzowina 2Ai3-95%,sól,pieprz,czosnek,majeranek-była pyszna,baleron18zł do wczoraj w lodówce bez większych uwag,boczek wędzony,parzony 14,50zl totalna porażka,półka w lodówce cały czas zalana wodą a tłuszcz na przekroju wyglądał jakby go ktoś sprężarką potraktował[co stracili na białej to boczkiem na pewno odrobili],dlatego swojskie wyroby są bezcenne, zwłaszcza te wykonane własnoręcznie.Szynki miałem swoje,fotki były ale chyba też zjedli :lol: Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279845 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 10 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #64 Opublikowano 10 Kwietnia 2013 Jakie wnioski można wyciągnąć z mojej symulacji kosztów uzysku mies z zakupionej półtuszy wp . Po mojemu to albo moje liczenie jest złe, albo półtusza przepłacona . Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279870 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
rzeznik Opublikowano 10 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #65 Opublikowano 10 Kwietnia 2013 :lol: Cytuj https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279882 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 10 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #66 Opublikowano 10 Kwietnia 2013 Do wyceny powinieneś przyjąć cenę rynkową elementów, a nie klas mięsa. Szczególnie zaniżona jest cena kl.II. To jest moje zdanie. Korzystam z tej tabeli i gotowych danych w niej podanych . Interesuje mnie uzysk mięs z półtuszy bo taka prośba była. Ostatnie dwie rubryki to ceny rynkowe ze sklepów w Ostrołęce.Podane wyżej w kalkulacji. Zakup żywego tucznika bardziej się opłaca bo nie ponosisz wszystkich kosztów uboju które naliczają ubojnie. Taka jest cena wp kl II w sklepach Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-279908 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
rzeznik Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #67 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 DZIADEK, Skąd te różnice w tych tabelach? - dotyczące klasie E. Inne wykazuje Tabela 19.3. a inne zostały przyjęte do wyliczenia. Cytuj https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-280045 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #68 Opublikowano 11 Kwietnia 2013 Korzystałem również z tego https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1151Uzysk mięs z półtuszy - w procentach Mięso kl I - 16,25 Mięso kl II - 28,95 Mięso kl III - 7,15 Mięso kl IV - 1,89 Słonina bez skóry - 4,45 Polędwica - 4,7 Tłuszcz drobny - 7,86 Tłuszcz z podgardla - 1,55 Tłuszcz z pachwiny - 2,55 Skórki - 5,57 Kości - 10,4 Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-280053 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
wosiu Opublikowano 12 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #69 Opublikowano 12 Kwietnia 2013 Jeśli damy radę to może coś popiszemy i policzymy podczas produkcji ŁSW-Widzew :grin: Cytuj Przyjacielem trzeba być,a nie bywać.... Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-280331 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
golem74 Opublikowano 18 Października 2021 Zgłoś Udostępnij #70 Opublikowano 18 Października 2021 Ja kupuję mięso w cenach 1-2$ za funt czyli średnio 1.5$ za funt. cena wedliny w polskim sklepie to okolo 9$ jakość gorsza od amerykanskiej na 3 dzien się klei i jest kwaśna. Sprzedaję odpowiednio po 10$ za kielbase i $11 za szynki i polędwice. Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/page/3/#findComment-727314 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.