Skocz do zawartości

Wyroby morfeusza


morfeusz300

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Morfeuszu, zrobiłem przed chwilą właśnie eksperyment. Nabyłem dzisiaj "drogą kupna" świeżą porcję selera naciowego, ale też nabyłem przy okazji czerwona paprykę i marchew "eco" . Marchew po obraniu podzieliłem wzdłuż na ćwiartki, z papryki też przygotowałem zgrabne pikle, i upchnąłem to w słoiku razem z selerem w odpowiednich proporcjach. Wygląda pięknie i kolorowo. Poza tym zalewa i przyprawy identycznie jak poprzednio, zobaczymy za dwa dni jaki efekt. Ponieważ lubię wszelkiego rodzaju warzywne kiszonki, sałatki i surówki, więc myślę że efekt powinien być ciekawy, czekamy do pojutrza :D .

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno będzie bardzo dobre????Tylko jestem ciekaw czy dasz radę z tym czekaniem????????

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze wypociny,narobiłem troszkę kiełbaski wędzonej i białej parzonejpost-56687-0-08483900-1393688153_thumb.jpg      biała parzona w cienkich osłonkach tak spróbowałem pierwszy raz ;)post-56687-0-50747000-1393688315_thumb.jpg    Troszkę też zadymiłem bukowym drzewem kiełbaskę post-56687-0-56890300-1393688482_thumb.jpg :Dpost-56687-0-63424200-1393688610_thumb.jpgpost-56687-0-63292500-1393688766_thumb.jpg     Oczywiście standardowo francki :D  post-56687-0-98333400-1393688926_thumb.jpg   Małe polędwiczki wieprzowe peklowane na sucho sól,pieprz,kolendra i zawinięte we folie spożywczą na 3 dni w lodówce post-56687-0-20635000-1393689187_thumb.jpg a tak wygląda po wędzeniu i lekkim podpiekaniu nie parzona,post-56687-0-32957200-1393689310_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzesla krzeslami ale podloga! ..ja bym oskubala do ostatniego wloska :)

Ale takie wyroby ..hmmm moze nie bylabym az taka jedza :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesła żecz nabyta!!!a podłoga dla czego ani kropli nie spadło;))

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Francki pierwszy raz podpiekałem ale na prawdę z lekka;)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz szczescie ..moj slubny po kolacji ze swiecami (mowilam ze na tej podstawce za duzo nastawial)..mamy do wymiany dywan  :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek ala Pancetta 5 tygodni wisiało,dzisiaj nie strzymołem napięcio hehehepost-56687-0-99827300-1393771173_thumb.jpg Jak dla mnie super sprawa wyczuwalny smak mięska przyprawy wcale nie zagłuszyły tego smaku,następnym razem będzie rolowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i degustacja pikli Morfeusza z selerem, dodatkowo papryką i marchewką zrobiona. Otóż całość bardzo pyszna, lecz jeżeli taki mieszany wariant chcemy wykonać, to marchewkę po podzieleniu jej wzdłuż na ćwiartki, należy w tej zalewie octowej do pikli, kilka minut obgotować, aby nieco zmiękła. Na tyle krótko jednak ,aby ni zrobiła się przypadkiem zupełnie miękka. Ma być taka all,dente. Całość pięknie i kolorowo prezentuje się w słoikach, o smaku nie wspominam, bo już zostało "pożarte" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze marchewke pokroic drobniej  w julienne ( w zapalke )?

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seler zakupiony!!!teraz myślimy ci i jak nie ukrywam że sverige2 wpierdzielił mi klina hahaaa ale to dobrze????????????

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój seler już gotowy...jutro degustacja.
Fotki poszły prosto z tel...proszę mi wybaczyć odwrotna fotkę.

post-43626-0-29440900-1393783326_thumb.jpg

post-43626-0-74991100-1393783353_thumb.jpg

Edytowane przez Małgoś

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a wy mi dodaliscie troche inspiracji do moich pickli  jajecznych -dodac seler ....jutro musze zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze marchewke pokroic drobniej  w julienne ( w zapalke )?

 

To już zależy jak kto lubi, osobiście jeżeli mają to być pikle oczywiście, to robię kawałki na wysokość słoika, Tak jak powiedzmy ogórki w ćwiartkach. Bo pikle warzywne są to właśnie warzywa krojone w takie nieco grubsze kawałki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pikle

Można też trochę  bardziej drobno tak nieco sałatkowo, tak jak zrobiła to Halusia. Każdy sposób jest dobry jeżeli dobrze wygląda i tak samo dobrze smakuje smakuje :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja myslalam o cos bardziej  salatkowym ,ale zagotowanie marchewki to kwestia paru chwil wiec to zadna uciazliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą marchewką to sobie myślę żeby tylko sparzyć i będzie okey wiecie cooo flapa nie lubię;)

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro. Ja zagotowałem pokrojoną w ćwiartki gdzieś ok 3-4 min. i jest super, i swą konsystencją twardością,  jest bardzo dobrze skomponowana z resztą. Jest jak pisałem taka al,dente, tak jak reszta pikli.

Robiłem przecież przed końcową decyzją testy. Tylko samo parzenie nie dało pozytywnego rezultatu. Była nadal twarda.

Ps. a poza tym to gotowanie podgotowywanie odbywało się w tej octowej zalewie, no a ocet nie dopuszcza przecież do rozgotowania się.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eli55 to ja sobie tak wymyślałem aby marchewkę sparzyć i dopiero potem zalać zalewą o ctową;)myślę że powinna być bardziej miękka????ale ja się nie znam tak sobie wymyśliłem!!!

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.