Skocz do zawartości

Folia celulozowa


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj na forum - ale bez problemu da się :thumbsup:

 

Rolada lizdijajska to też piękne mięsko - warto :tongue:

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Parę lat temu folia celulozowa była masowo używana przez zakłady, ale już mało kto ją stosuje.

Niby zmniejsza wyciek z szynek, ale trzeba je dłużej wędzić aby uzyskać kolor.

Jeśli zdecydujesz się na jej użycie pamiętaj aby owinąć mięso tylko jedną warstwą foli z zakładką 2-3 cm.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory baleron bez folii większość robi.

 

Rozmawiam często z moimi klientami, poruszamy różne sposoby peklowania, wędzenia....  nikt nigdy o folii nie wspominał.

Nie krytykuję, szukam wytłumaczenia i ew udoskonalenia wyrobów

Edytowane przez DZIADEK MACIEK

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po to na przykład żeby z karkówki zrobić baleron ;) .
  Można nawet w pęcherze wieprzowe .:D   Ja nigdy w nic baleronu nie wkładam do wędzenia i parzenia , sznuruję w miarę ścisło i moim zdaniem jest super .  :D

 

 Pozdrawiam 

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

Schab, kaeczek i pieś z indyka wychodzą pierwsza klasa. Mięsko jest tak soczyste i mieciutkie że znajomi byli w szoku.

 

 

Według Ciebie, co dała folia ?

Kolega w tym wpisie co dała ta folia. Ja ze swojej strony dodam, że tez stosowałem do delikatnych kawałków jak pierś indycza kurza czy schab. Zawijałem po obcieknięciu i według mnie w czasie wędzenia mniej wysycha więc jest bardziej soczysta większy komfort w trakcie nie trzeba tak uważać i mam wrażenie jakby była z lekka upieczona słowem prima-sort :) Pozdrawiam

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia celulozowa jest jak najbardziej wskazana do wyrobów z szynkowaru, ale do naszych wędzonych wyrobów .....raczej ciekawostka.

Folia zatrzymuje wodę, czyli zwiększa wydajność, ale równocześnie spowalnia proces wędzenia.

Wolę trzymać się zadanych temperatur i mieć ładnie owędzoną szynkę, zamiast bawić się w owijanie folią.

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mol... nie popuszczę!!przyznałem że nie doczytałem alee!!!folia Celulozowa głównie powinna znajdować swoje miejsce w temacie wędzenia,a nie w szynkowarach!!! jak mirku napisałeś ciekawostka!!na pewno tak ale cena foli takiej a takiej odbiega znacznie???!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powiem tak. Po zastosowaniu tej folii mięsko było również aromatyczne jak i bez folii. Jest znacznie soczystrze i zabezpiecza przy okazji miesko gdy przez przypadek za wysoko temperatura się zbytnio podniesie w wędzarni. A czas wędzenia wcale się nie zwiększył. Przy najbliższej okazji mam zamiar całą partię zapakować w tą folię. Tylko ważne aby mięsko było owinięte tylko jedną warstwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi że gdy będziesz wędził w odpowiedniej temperaturze i parzył z termometrem w bitym w wędzonki, folia nie będzie Ci potrzebna.

Folia była używana w celu zwiększenia wydajności nastrzykniętych wędzonek.

To była "moda", która jak szybko przyszła, tak zanikła.

Pozostało niewiele zakładów które ja stosują i chyba tylko po to aby podczas ściągania siatki nie tracić wyrobu który się do niej przykleja.

 

 

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karkówka zapakowana w rozciętą osłonkę białkową fi100 (brak otoki) oraz siatkę , gotowa do wędzenia oraz po wędzeniu.


Baleron ma smak wędliny z dzieciństwa (ciocia przywoziła taki z Warszawy).

Wtedy nie wiedziałem że istnieje Baleron Warszawski.


A , i jeszcze jedno jak będziemy pakować karkówkę w osłonki, to nie zapomnijmy namoczyć jej w 10% roztworze soli - lepiej się odkleja od mięska.

post-40896-0-16871900-1395812887_thumb.jpg

post-40896-0-75587300-1395812917_thumb.jpg

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.