Skocz do zawartości

Słodkie a także słone domowe ciasta Małgoś


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj machnęłam paszteciki z farszem mięsnym z wołowiny. Dodałam do farszu pieczarki i cebulkę. Z kilograma mąki wyszły dwie spore blachy ,dlatego większość powędruje do zamrażarki.

attachicon.gifDSCN3216.JPG

A jakieś zdjęcia z etapów produkcji? To się zwija w rulon i tnie?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oj..następnym razem zrobię "sesję" :blush: . Ciasto należy rozwałkować na paski ,mniej więcej o długości 40-50 cm i szerokości 10- 15 cm . Farsz nakładać na ciasto, lecz nie na całe .Trzeba zostawić margines bez farszu z jednej strony (w tej ,w którą będziemy rolować ). Następnie całość zwijamy tak ,żeby szew był na dole .Smarujemy rozmąconym jajkiem ,posypujemy kminkiem,sezamem lub czarnuszką ,Tniemy pod niewielkim kątem i umieszczamy na wyłożonej pergaminem blasze. Zapiekamy  około 30 minut w piekarniku nagrzanym do 200 C

A tu tylko mam fotkę blaszki :

post-39887-0-19145200-1412690397_thumb.jpg

 

 

 

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród kilku różnych urządzeń do mielenia, posiadam również taki młynek i używam go do mielenia pieprzu i innych przypraw. Regulacja gradacji przy pomocy pokrętła znajduje się u mnie na ośce na której jest osadzona korba. Jestem bardzo zadowolony z tego młynka. Nabyłem go kiedyś na pchlim targu, bardzo fajne ustrojstwo. Należy tylko pamiętać aby po każdym użyciu dokładnie wyczyścić te rowki wewnątrz, bo tam dosyć mocno nabijają się przyprawy. W trakcie rożnych rozmów z przyjaciółmi otrzymałem informację że to w krajach Azji i wschodu, dosyć powszechnie używany młynek służący do mielenia kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj..następnym razem zrobię "sesję" :blush:

Żeby mi to było ostatni raz, bo   http://s.rimg.info/449adbe94a07f443f10e09c2ef505677.gif

A jak będziesz jeszcze miała chwilkę, to poproszę o przepis na ciasto i farsz. Bardzo apetycznie wyglądają i mam chęć.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj..już się boję :w00t::laugh:

 

Ciasto:

 

• 1 kg mąki (najlepiej tortowej)

• kostka drożdży (50g -100g)

• 4 jajka

• szczypta soli

• ok.szklanki mleka

• kostka margaryny

• ok.2 łyżek cukru

Mąkę wsypać  do miski, dodać sól i jaja. Do letniego mleku dodać drożdże i cukier .Trzy  łyżki mąki odebrać z tego kg , wymieszać i poczekać do wyrośnięcia.

 Rozpuścić tłuszcz.

Gotowy rozczyn wlać do miski , połączyć i dodać letni tłuszcz. Ciasto dobrze wyrobić .

Podzielić na 4 części. Rozwałkować na takie podłużne prostokąty .. mniej więcej na.. 50 cm długi i 10 cm szeroki.

Posmarować białkiem.. nakładac farsz i zwinąć w rulon. Kroić na kawałki

 

przepis na farsz ..z tym,że ja zamiast wieprzowiny dałam wołowinę i podsmażone pieczarki ( około 30 dkg.)

• ok.1 kg karkówki bez kości

• 2-3 cebule

• sól, pieprz

• sucha bułka

Najpierw pokroić karkówkę na drobne kawałki(szybciej się piecze) Podsmażyć na oleju z cebulką.Później podlać wodą i dusić aż zmięknie.Co jakiś czas podlewać.Gdy już będzie miękka -odstawić żeby wystygła.Zmielić w maszynce do mięsa,bułkę namoczyć w zimnej wodzie i też zmielić z mięsem oraz cebulką.Wszystko doprawić solą i pieprzem.Gdyby farsz był za suchy dodajemy tłuszczyk z duszenia.

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Małgoś, zapisane. Będzie robione. http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dirol.gif Wołowinkę dałaś tłuściejszą jakąś czy z udźca?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

, a zawsze mowilas ,ze nie masz serca do pieczenia,

Serca może i Małgoś nie ma ;) /oczywiście do wypieków :angel: / za to Jej paszteciki wciągałem na grzybozlocie hurtowo :tongue::thumbsup:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu ,cieszę się ,że smakowały :). Tamte ,na Grzybozlocie, były z kapustą i grzybami oraz  z farszem z łopatki. Uważam jednak,że chyba najsmaczniejsze są z farszem z wołowinki .


 

 

Wołowinkę dałaś tłuściejszą jakąś czy z udźca?

Dałam wołowinkę II .

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasto"Prima " czyli "mandarynkowiec " :)

 

Spód ciasta :

185 g masła

100 g cukru

1 cukier wanilinowy

3 jajka

30 dkg mąki

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Masa serowa:

5 serków homogenizowanych ,waniliowych 125 g

3 jajka

1 budyń waniliowy

10 dkg cukru

 

2 puszki mandarynek w syropie.

 

Kruszonka:

200 g wiórek kokosowych

150 g masła

100 g cukru

 

Utrzeć masło z cukrem,cukrem wanilinowym , jajkami i mąką.

Wyłożyć na blachę

post-39887-0-49809800-1413106658_thumb.jpg

Na wierzch wyłożyć mandarynki odsączone z syropu.

post-39887-0-26658400-1413106766_thumb.jpg

 

Składniki masy serowej miksować i wylać na wierzch mandarynek:

post-39887-0-76308900-1413106832_thumb.jpg

 

Składniki kruszonki zagnieść ręcznie jak ciasto i pokruszyć na masę serową

post-39887-0-63263800-1413106936_thumb.jpg

 

Piec z piekarniku nagrzanym do 180C przez około godzinę( do ładnego zrumienienia kruszonki kokosowej).

post-39887-0-33490900-1413107101_thumb.jpg

 

Smacznego :)

 

 

 

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj..już się boję :w00t::laugh:

 

Ciasto:

 

• 1 kg mąki (najlepiej tortowej)

• kostka drożdży (50g -100g)

• 4 jajka

• szczypta soli

• ok.szklanki mleka

kostka margaryny

• ok.2 łyżek cukru

Mąkę wsypać  do miski, dodać sól i jaja. Do letniego mleku dodać drożdże i cukier .Trzy  łyżki mąki odebrać z tego kg , wymieszać i poczekać do wyrośnięcia.

 Rozpuścić tłuszcz.

Gotowy rozczyn wlać do miski , połączyć i dodać letni tłuszcz. Ciasto dobrze wyrobić .

Podzielić na 4 części. Rozwałkować na takie podłużne prostokąty .. mniej więcej na.. 50 cm długi i 10 cm szeroki.

Posmarować białkiem.. nakładac farsz i zwinąć w rulon. Kroić na kawałki

 

 

mogę czymś innym zastąpić? mam awersję do tego cóś.

A cała reszta przyprawiła mnie o......no napisałem u SIVONA.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annam, cóż jest wart smalec bez skwarków ?  ;) 

Oczywiście wiem czym zastąpić to cóś, chciałem zwrócić tylko uwagę na tą problematykę. :hmm:

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,tak jak pisała wyżej Halinka ,margarynę zastępujemy masłem.Przepis jest z czasów,gdy masło nie  było tak dostępne jak margaryna.

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj-,wyciągając z zamrażarki mięska na pasztet, wyciągnęłam też miskę z farszem na paszteciki...i ..zapomniałam schować :blush::facepalm: . Farsz się rozmroził ,więc trzeba było go wykorzystać. Machnęłam dzisiaj paszteciki :)  a z ciasta,które zostało, zrobiłam taką jakaś ni to roladę ,ni to chlebek.. :rolleyes: z fetą, ziołami ,suszoną cebulką i sosem pomidorowym (takim jak do pizzy).

 

post-39887-0-09947100-1415287194_thumb.jpgpost-39887-0-67678300-1415287249_thumb.jpgpost-39887-0-39160100-1415287309_thumb.jpgpost-39887-0-10405600-1415287355_thumb.jpgpost-39887-0-77563900-1415287421_thumb.jpg

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj wykonałam takie oto sylwestrowe paszteciki -tulipanki . Bardzo smaczne i naprawdę szybko się je robi. Przepis zaczerpnięty z internetu.

 

Paszteciki z mięsa mielonego i pieczarek- tulipany

 

Składniki

200g mięsa mielonego(łopatka, karkówka)
200g pieczarek
1 cebula

1 papryka czerwona
125 g kwaśnej śmietany
80g sera żółtego goudy
sól,pieprz
1 opakowanie ciasta francuskiego

1 jajko

Cebulę pokroić w kostkę i podsmażyć na maśle na złoty kolor, dodać pokrojone w kostkę pieczarki oraz paprykę i smażyć aż odparuje woda.Na drugiej patelni smażyć mięso mielone,aż odparuje woda.
Mięso,cebulę,pieczarki dać do miski,dodać starty na grubej tarce ser żółty,śmietanę jajko, przyprawy i wymieszać.

 

Ciasto francuskie podzielić na 12 kwadratów. Do natłuszczonej formy na babeczki powkładać kwadraty,tak aby rogi ciasta wystawało poza brzegi.

 

Napełnić farszem.Piec w piekarniku w temp 170C.

 

post-39887-0-15816000-1420045811_thumb.jpg

Edytowane przez Małgoś

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.