Skocz do zawartości

Wędzenie sera twarogowego - qba-69


qba-69

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem w ramach testu, na warsztat poszedł klinek twarogowy mlekowity 250g, zakupiony w dyskoncie z robalem w logo ;) Efekt zaskoczył pozytywnie :) Nie różni się zbytnio od tych "najlepszych" :) Tradycyjnie aromatyzowany słodkim dymem z malinowych pędów :)

post-73631-0-29276500-1480272406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

aromatyzowany słodkim dymem z malinowych pędów

Dzisiaj używałam pędów lawendowych  do wędzenia; aromatyczny dym pozytywnie nastraja sąsiadów a wyrobom nadaje niepowtarzalny charakter.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To i ja się pochwalę w Twoim temacie. Dalej wędzę tylko serki typu włoskiego Capri z firmy Sierpc.  Moczyłem w solance 12 godzin. Na 2 litry wody dałem 100gr soli kuchennej. Później 14 godzin ociekania, 1,5g osuszania i wędzenie razem z szynkami przez ok 8 godzin w temperaturze 50-65C.

 

Serki zgodnie z oczekiwaniami wyszły mega uwędzone, nic się nie kruszy, struktura dla nas idealna. Moja 1,5 roczna córka bierze do ręki i zajada ze smakiem. tym razem obyło się bez przypraw.

 

dzięki !

post-78531-0-34840200-1482135598_thumb.jpg

post-78531-0-94265700-1482135600_thumb.jpg

post-78531-0-28463500-1482135603_thumb.jpg

Zapraszam na naszego bloga   http://www.nacamping.pl/ http://www.nacamping.pl/wp-content/gallery/bamboo/logo-adres.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przez ok 8 godzin w temperaturze 50-65C
Jak Wam takie smakują to OK - ja wędzę max 4 godziny przy 8 godz wg mnie za długo   - ale to indywidualny gust - następnym razem wyjmij kilka wcześniej na próbę i poczujesz różnicę ;) ​ - wiem oscypki dwa lub trzy dni się wędzą ale w rzadkim i zimnym dymie :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przez ok 8 godzin w temperaturze 50-65C
Jak Wam takie smakują to OK - ja wędzę max 4 godziny przy 8 godz wg mnie za długo   - ale to indywidualny gust - następnym razem wyjmij kilka wcześniej na próbę i poczujesz różnicę ;) ​ - wiem oscypki dwa lub trzy dni się wędzą ale w rzadkim i zimnym dymie :thumbsup: 

 

spokojnie, to było nasze 4 wędzenie tych serków. Dla nas im bardziej uwędzone tym lepiej. Poprzednie wędzone z drobiem krócej i w niższej temperaturze mniej nam smakowały.

Zapraszam na naszego bloga   http://www.nacamping.pl/ http://www.nacamping.pl/wp-content/gallery/bamboo/logo-adres.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja w takim razie mam pytanie w związku z: 

wiem oscypki dwa lub trzy dni się wędzą ale w rzadkim i zimnym dymie

Czy ktoś z Was wędził takie serki zimnym dymem przez kilka dni? Na pewno kiedyś spróbuję, ale jeżeli już Ktoś tak robił to może się podzieli opinią/efektami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie serki twarogowe wędzone na zimno mi osobiście nie smakują :(

Prawdziwy owczy oscypek na bacowce jest właśnie tak wędzony u powały na zimno i jest super.

Po wielu eksperymentach robię podobnie jak Qba czyli ok 50st ...

Ostatnio wedziłem mozzarellę też jest super ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

nastawiam się na pierwsze wędzenie
  poczytaj wędzenie kolegów - solankowanie , ociek, osuszenie - i wędzenie :)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[Dodano: 02 mar 2017 - 12:02]

 

nastawiam się na pierwsze wędzenie

poczytaj wędzenie kolegów - solankowanie , ociek, osuszenie - i wędzenie :)
Tak dzięki. Zastanawiam się jakich przypraw użyć czy wogóle przyprawiać.

A osuszanie to w wędzarni robić na otwartej górze? Można razem z mięsem?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pioran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiam się jakich przypraw użyć czy wogóle przyprawiać
  u mnie najczęściej jest czysty ( tak chcą moje córki i Małgo)  - ale możesz na części zrobić dowolne przyprawy - jakie sa preferowane u Ciebie w domu :D  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się jakich przypraw użyć czy wogóle przyprawiać

u mnie najczęściej jest czysty ( tak chcą moje córki i Małgo) - ale możesz na części zrobić dowolne przyprawy - jakie sa preferowane u Ciebie w domu :D
Zrobię czyste żeby poznać technikę

Najczęściej za pierwszym razem wychodzi super a później dopiero zaczynają się schody bo chce się coś dopracować

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obtaczam serki w ziołach prowansalskich, czosnku , papryce , nieco mielonego kminku. U mnie ,dla odmiany, wolą doprawione -więc najlepiej zrób i taki i tak :D

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A osuszanie to w wędzarni robić na otwartej górze? Można razem z mięsem?
 

Jak najbardziej można z mięsem. Wędząc inne wyroby, przy okazji wkładam też sery. Oczywiście grubsze mięsiwa potrzebują więcej czasu do osuszenia, czyli sery odpowiednio później, wraz z kiełbasami i rybami. Ociekanie serów na kratkach około 12 godzin poprzedzających wędzenie, a po tym czasie do osuszania w wędzarni. Ewentualne przyprawy dopiero przed osuszaniem, inaczej ociekanie może być utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.