Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Majonez domowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 Henio

Henio

Weteran

• Użytkownicy
  • 2959 postów
  • MiejscowośćGdańsk Nowy Port

Napisano 23 kwi 2017 - 04:32

Mój stary sposób to najpierw ubijam osobno białka ze szczyptą soli a następnie żółtka nigdy odwrotnie bo z natury leniwy jestem i nie chce mi się myć blendera i białka by się nie ubiły. Jak mam gotowy gęsty majonez to to części dodaję ubite białka i wychodzi puszysty (mieszać na wolnych obrotach) .

Do następnej porcji dodaję paprykę w proszku i mam smakowy gęsty . Do reszty dolewam odrobinę wody i mam biały.

#62 mikami

mikami

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 322 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 23 kwi 2017 - 22:03

E 385 jest zakazany  dodawanie do jedzenia w Australii.

Od kiedy?
Ja raczej widzę w googlu, że 385 czyli Calcium disodium ethylenediaminetetraacetate (calcium disodium EDTA) jest w użyciu.
Np.
http://www.hellmanns...real-mayonnaise
Rapeseed oil (78%), water, pasteurised free range EGG & EGG Yolk (7.9%), spirit vinegar, salt, sugar, sunflower oil, lemon juice concentrate, antioxidant (calcium disodium EDTA), flavourings, natural paprika extract.

#63 ANNAM

ANNAM

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4228 postów
  • Miejscowośćaustralia

Napisano 23 kwi 2017 - 22:20

Inaczej to wyjasnie, nasi producenci nie moga tego dodawac, ten majonez jaki podajesz jest amerykanski, jak mi sie wydaje.

[Dodano: 23 kwi 2017 - 22:20]

Ale wiesz, masz racje, bede to musiala zglosic, ze sa produkty z ta substancja na nszych australijskich polkach. Dziekuje  ze mi to podsunales.

#64 mikami

mikami

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 322 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 24 kwi 2017 - 07:50

Chyba się mylisz.
Nie znam się wprawdzie na prawie australijskim, ale wygląda mi na to, że obecnie majonez może zawierać 75 mg/kg E385, a w rybkach konserwowanych nawet 250 mg/kg

https://www.legislat...C00331/Download

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#65 ANNAM

ANNAM

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 4228 postów
  • Miejscowośćaustralia

Napisano 24 kwi 2017 - 10:15

Powiem Tobir ze sama zaczelam sprawdzac. Juz powiadomilam kilka osob ,ktore na pewno sie w czasie tym zajma. I to na pewno.

Dziwi mnie , bo jak do tej pory bylam przekonana ,ze jest to zakazane u nas, a tutaj i9naczej. Moja pomylka.

[Dodano: 24 kwi 2017 - 10:15]

Dobrze ,ze my nie jemy majonezow sklepowych ju od 15tu lat .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych